Як дозволити вашому особистому стилю сяяти, навіть якщо ви стикаєтеся з обмеженнями дизайну

Спальня дитинства завжди була моїм затишним куточком, оазисом, де я можу робити та прикрашати, як мені заманеться. У 5-му класі у мене було чітке художнє бачення кімнати: двоколірний рожево-фіолетовий рай, обидва кольори на стінах, розділених тонкими білими поручнями для стільця. 

Хоча відчуття від моєї ковдри було не кращим, ніж від старого крісла в кінотеатрі, з рожевими та фіолетовими смугами, розділеними тонкими рядами блискіток, мені подобалося, що кімната була яскравою та сміливою, можливо, відображаючи жінку, якою я хотів вирости, коли я у віці. 

Такий декор, звичайно, проіснував недовго. Менш ніж через кілька років я був готовий розпочати нову еру мого дизайну: дівчина-серфінгіст на узбережжі. Рожевий колір у верхній половині стіни замінив світло-пісочно-бежевий, а фіолетовий знизу став яскраво-блакитним. На моїй новій постільній білизні зображені пляжні мотиви різноманітних хвиль, світанку та дівчат-серферів, які вільно бігають по пляжу. Мабуть, я хотів наслідувати такий спосіб життя в підлітковому віці, хоча я був надто наляканий, щоб плавати, і ніколи не був таким хорошим у цьому. 

Нескінченні редизайни моєї спальні не вплинули на решту дизайнерських рішень у домі, саме тому я міг змінювати стиль разом із вітром. Але зараз складно визначити особистий стиль і мріяти про те, який домашній декор я виберу в майбутньому, не маючи для цього цілого власного будинку, оскільки я все ще живу у згаданій дитячій спальні. Я коли-небудь працював лише поза межами своєї кімнати, а поза цими стінами не мені вирішувати дизайн.

Багато інших живуть десь, де вони не є постійним домом, намагаючись відстояти свою позицію та визначити межі декору безуспішно. Орендарі проходять через схожу боротьбу, застрягаючи з кольорами фарби та старими світильниками, які неможливо замінити. Інші обмеження безмежні — ділитися невеликим простором з кимось, хто не має такого ж дизайнерського мислення, або не мати бюджету, щоб вибрати стиль дизайну, якого ви так бажаєте. У всіх виникає одне й те саме запитання: як прийняти особистий стиль дизайну інтер’єру, коли ваш простір не повністю належить вам?

Як прийняти особистий стиль дизайну інтер’єру, коли ваш простір не повністю належить вам?

Це кілька ласих порад із мого досвіду оформлення приміщення, яке не є моїм, а також поради від інших видатних декораторів, які визначили свій особистий стиль, незважаючи на обмеження — хоча це може здатися складним, його можна виконати. 

Працюйте в межах своїх можливостей

Одна порада — працювати в рамках своїх кордонів. Не зосереджуйтесь лише на обмеженнях, а бачите всі можливості, які можуть виникнути з обмежень. За словами експерта з питань інтер’єру та дизайнера Лії Александер з Beauty Is Abundant , іноді обмеження можуть створити найбільш творчий настрій.

Наявність таких обмежень, як оренда, бюджетні обмеження або заборонені зони персоналізації, такі як плитка чи фарбування, не робить неможливим пошук стилю, який вам подобається. Шукайте у своїй шафі такі постійні елементи, як колір і візерунок, і будьте креативними, додаючи ці кольори та візерунки у свій простір за допомогою великих килимів, творів мистецтва, постільної білизни, скляного посуду або нових кашпо».

Я вважаю, що спілкування з іншими декораторами в соціальних мережах і поза ними, які створили красиві простори, незважаючи на обмеження, завжди є корисним мотиватором. Наприклад, ця авторка TikTok записала переїзд у квартиру своєї мрії, лише щоб дізнатися, що масляно-жовті стіни не можна фарбувати — і весь її нинішній декор не збігається з кольором. Замість того, щоб розірвати договір оренди, вона інвестувала в кілька предметів, які підкреслюють жовтий колір і допомогли змінити її поточний декор на такий, який виглядав бездоганно в її просторі.

Скориставшись порадами інших людей, які порушили межі, ви можете досягти того ж.

Чітко визначте свій простір від сусіда по кімнаті

Якщо ви створюєте простір або ділитеся ним з кимось іншим, спробуйте якомога більше спланувати, перш ніж увійти в простір, щоб визначити ваші особисті стилі, і залиште один одному простір для внесення особистих штрихів у свої куточки простору. Визначте навіть найменші куточки особистими штрихами, які резонують з вами, навіть у спільному просторі.

Ви та будь-хто, з ким ви живете, можете створювати дошки настрою або зберігати надихаючі фотографії та ділитися ними один з одним. Коли прийде час, переконайтеся, що предмети, які вам подобаються, включені в остаточний простір. Уся справа в компромісах, і простір, який має значення для вас обох, буде набагато більше улюбленим, ніж той, який дотримується лише одного стилю дизайну.

Зберігайте бюджет

Будь-який любитель дизайну може сказати, що хоче мати простір класу «люкс», але не має бюджету на рівень «люкс». Але можна створити простір своєї мрії — і дотримуватися свого особистого стилю дизайну — не витрачаючи невеликих грошей.

Коли справа доходить до бюджету, все залежить від того, що буде найбільш ефектним у вашому просторі, залишаючись вірним своєму особистому стилю, який ви вже сформували», — говорить нам Олександр. Треба бути готовим ризикнути заради великої винагороди.

Іноді легко побачити ідеальні для Instagram будинки скрізь, куди б ти не поглянув, і відчувати себе зневіреним, у чому я була цілком винна. Я завжди намагаюся дати дуже реалістичний погляд на те, що нам потрібно, щоб бути там, де ми є, і створити дім, який ми створили в моїх соціальних мережах.

За словами Женев’єв, існує так багато креативних способів декорувати, стилізувати та обставляти свій дім з обмеженим бюджетом, включаючи покупки через маркетплейс Facebook, блошині ринки, продаж нерухомості тощо. Жоден стиль дизайну не визначається ціною, і ви здивуєтеся, скільки місць для покупок можна знайти в стилі заможного дизайну. Дотримання таких обмежень, як бюджет, не означає компромісу щодо стилю. 

Практикуйте терпіння та планування

А щодо таких декораторів, як я, яким ще належить визначити власний простір, наберіться терпіння та плануйте. Я вважаю, що набагато легше втілити мої дизайнерські мрії в життя, коли я створюю їх конкретно. У мене є кілька дошок настрою, наповнених дизайнерським натхненням, коли нарешті настануть дні мати власний дім. Це спонукає мене продовжувати пошук свого стилю, навіть не втілюючи його на практиці.

Терпіння є ключовим у цьому випадку — майте на увазі, що обмежений простір тимчасовий, але дизайнерське мислення, наповнене бажаним декором, завжди переживе. 

Прокрутити вгору