Як очистити білі стіни за 6 простих кроків

Якщо ви сподіваєтеся на сучасне, але позачасове відчуття в будь-якій кімнаті вашого будинку, подумайте про те, щоб пофарбувати стіни в білий колір. По-перше, білі стіни відразу роблять простір більшим і світлішим. Крім того, за допомогою чистого полотна, на якому можна будувати, ви можете включити практично будь-який стиль (або колір) меблів і декору у свій простір. 

Незважаючи на те, що свіжі білі стіни гідні Instagram, майте на увазі: вони вимагають належного догляду.

Як і у випадку зі світлими стінами, з часом ваші білі стіни залишатимуть бруд і сліди зносу. Але за допомогою правильних стратегій ви зможете зберегти свій простір таким же свіжим, як і в перший день, коли ви його пофарбували. Ось як крок за кроком ефективно очистити білі стіни, на думку експертів.

Як часто потрібно мити білі стіни?

Білі стіни зазвичай вимагають ретельного очищення приблизно кожні шість місяців — саме тоді на них зазвичай починає накопичуватися помітний бруд і сміття. Якщо у вас є діти або тварини, які забруднюють ваш простір, ви можете частіше мити білі стіни. Проте більшість власників будинків можуть не чистити свої стіни так часто, як ви думаєте.

Раніше миття стін було справою, яку кожен хороший домовласник або клінінгова служба виконував двічі на рік, а зараз це те, що робиться не так часто, як слід, якщо ви користуєтеся послугами клінінгу, вони будуть ймовірно, стягуватиме з вас додаткову плату за очищення стін. 

Загальні ознаки того, що білі стіни потребують очищення, включають:

 • Видима пил на стінах
 • Потертості на стінах
 • Бруд на стінах
 • Павутина в кутах, де стіни стикаються зі стелею

Звичайно, вам не потрібно чекати прибирання кожні два роки або появи будь-яких із цих ознак. NeJame рекомендує вирішувати, коли настав час оновити стіни.

Речі, які вам знадобляться

Щоб ефективно очистити білі стіни, вам знадобиться кілька інструментів:

 • Пилосос або насадка-щітка для пилососа
 • Суха швабра (за бажанням)
 • Серветка з мікрофібри (опціонально)
 • Неабразивна губка
 • М’яке рідке мило для посуду
 • Відро
 • Тепла вода

Як очистити білі стіни

Ймовірно, знадобився деякий час, щоб ваші білі стіни забруднилися, тож знадобиться трохи часу, щоб ретельно їх очистити. На щастя, вам не знадобляться якісь модні інструменти чи засоби для чищення, щоб виконати роботу. Ось як очистити білі стіни, крок за кроком, відповідно до професіоналів.

Крок 1. Почніть із чистого листа

Перш ніж почати прибирання, переконайтеся, що ви починаєте з чистого аркуша. Зніміть все, що може висіти на стіні, і відкладіть. (Зараз чудовий час, щоб витерти з них пил, якщо ви хочете пройти зайву милю.)

Крок 2: Витріть пил зверху вниз

Бруд — не єдиний ворог, коли ви відновлюєте білі стіни до колишнього яскравого стану. Перед миттям ретельно очистіть стіни від стелі вниз. Ви можете використовувати будь-який тип ганчірки, навіть тканину з мікрофібри, але ми пропонуємо використовувати насадку-щітку для пилососа для глибшого очищення. Якщо у вас немає насадки для пилу, спробуйте насадку сухої швабри, обгорнуту м’якою чистою тканиною.

Вибраним інструментом витирайте пил зверху вниз, обережно, щоб не подряпати стіну жорсткими частинами швабри або пилососа.

Якщо у вас плоскі пофарбовані стіни, рекомендуємо використовувати хімчистку.

Крок 3: Створіть свій розчин для очищення

А тепер найцікавіше: візьміть відро і наповніть його 4 літрами теплої (не гарячої) води. Потім додайте трохи м’якого засобу для миття посуду. Вам не знадобиться стільки, скільки ви думаєте. Менше мила насправді краще, тому що це допоможе вам ретельно промити мило після того, як ви закінчите. Залишки мила, залишені на стіні, згодом притягують бруд.

Крок 4: Вибірковий тест

Щоб випадково не пошкодити стіни чи фарбу, протестуйте мильний розчин на непомітній і невеликій ділянці стіни. Спробуйте вимити частину стіни, яка зазвичай прихована за диваном або картиною.

Рекомендуємо почекати кілька годин після перевірки, щоб ви могли визначити, чи пошкоджена фарба.

Крок 5: Очистіть стіни

Змочіть тканину або губку в рідині та добре відіжміть її, щоб вона була вологою, але не намокала, що запобіжить водяним знакам і пузирам фарби. Потім круговими рухами обережно вимийте стіни частинами. Оскільки під час прибирання вода капатиме, найкраще починати з верхньої частини стіни й очищати вниз.

Крок 6: Виконайте детальну роботу

Після того, як ви ретельно очистите фактичні стіни, ви також можете скористатися губкою для очищення плінтусів і оздоблення. Якщо ви все ще бачите сліди або бруд на будь-якій ділянці вашої стіни, ось тут стане в нагоді меламінова піна (також відома як Magic Eraser). Просто змочіть піну, вичавіть надлишок води та обережно потріть уражені ділянки. Не перестарайтеся, оскільки абразивність піни може пошкодити обробку вашої стіни.

Коли слід фарбувати стіни?

Це не обов’язково найзручніший шлях, але якщо вам гостро потрібно оновити, ви завжди можете зафарбувати їх. Ось кілька ознак того, що, можливо, настав час для нового фарбування:

 • Потертості
 • Пошкоджений блиск фарби
 • На стінах є плями води або диму

Майте на увазі, що важко зафарбувати тільки брудні плями на стіні, оскільки свіжа фарба виглядатиме іншим кольором, ніж старі вицвілі фарби. Але, можливо, вам вдасться уникнути цього. Зазвичай, якщо фарба була щойно пофарбована протягом останніх 2 років і ви отримали на ній потертості, ви, ймовірно, можете підправити фарбою, яка у вас залишилася.

Коли я маю найняти професійних прибиральників?

Однією з ознак того, що вам може знадобитися допомога професійних прибиральників, є коричневі плями на вашій стіні, які не зникають, незалежно від того, наскільки ретельно ви прибираєте. Ці плями часто виникають через залишки нікотину, які могли бути у вашому домі через попередніх власників. Якщо це так, вам слід звернутися до професіоналів, щоб усунути це.

Прокрутити вгору