Ось як зробити вузьку кімнату ширшою

Довгі та вузькі кімнати можуть бути серйозною проблемою для декорування. Якщо розмістити неправильно, меблі можуть здаватися тісними, а інші незручні кути залишаться порожніми та невикористаними. Часто люди інстинктивно працюють з довжиною кімнати, не розглядаючи інші варіанти планування або використовуючи  візуальні прийоми, щоб зробити свою кімнату ширшою, але  дизайнери інтер’єрів і декоратори мають кілька порад. 

Існує безліч ідей, які допоможуть зробити вашу вузьку кімнату ширшою: від привернення поглядів до візуального розмивання ліній кімнати.

Акцент на високій стелі

Піднімаючи очі вгору, фокус буде переведений з ширини кімнати на висоту, надаючи їй вигляду просторості. Якщо у вас високі стелі або архітектурні особливості, підкресліть їх, щоб ваша кімната виглядала ширшою, ніж вона є насправді.

Вбудовані меблі

Ви працюєте з обмеженою шириною? Вбудовані меблі у вузькій кімнаті чи коридорі можуть заощадити кілька сантиметрів і створити відчуття, ніби меблі є частиною стіни, відкриваючи простір і роблячи кімнату більшою.

Для максимального простору використовуйте меблі в тих же тонах, що й стіни, щоб створити ефект цілісності. Чим насиченіші кольори, тим меншим буде простір.

Використовуйте дзеркала

Не дарма це найстаріший дизайнерський трюк у книзі. Чим більше дзеркал у вашій кімнаті, тим ширше і більше вона буде здаватися. Спробуйте створити стіну з дзеркал або встановити дзеркала на протилежних сторонах кімнати одне від одного, щоб створити ефект нескінченності.

Дотримуйтеся розмірів меблів

Найгірше, що ви можете зробити у вузькому просторі, це спробувати вмістити більше меблів або вибрати предмети, які занадто великі для простору. Плануючи розстановку меблів, переконайтеся, що є два-три фути простору для прогулянок по вулицях. Наприклад, на цій кухні дизайнера інтер’єру острів надзвичайно вузький, щоб створити простір для циркуляції.

Створіть координаційну точку

Простий спосіб зробити кімнату ширшою — створити широку фокусну точку в одному вузькому кінці кімнати. У цій бірюзовій спальні широка яскраво-жовта шафа привертає погляд досередини, акцентуючи увагу на довжині предмета та створюючи ілюзію ширини. 

Розмийте лінії

Використання візерункових шпалер і продовження їх на всіх стінах може розмити ілюзію того, де одна стіна закінчується і починається інша, таким чином кімната буде здаватися ширшою. У цій мініатюрній туалетній кімнаті насичені психоделічні шпалери приховують, наскільки вузьким є туалетний простір. 

Створіть кілька місць для сидіння

У довгій і вузькій вітальні замість того, щоб намагатися запхати меблі вздовж кімнати, створіть кілька менших зон, які взаємодіють із шириною простору, як-от два місця для сидіння або житловий простір і робоче місце. Створення кількох зон зробить ваш простір більш функціональним, а також зробить його більшим, ніж він є.

Прокрутка до верху