Як прибрати віск з килима за 6 простих кроків

Запалення свічок у вашому будинку – відмінний спосіб налаштуватися на розслаблення, але до тих пір, поки хтось випадково не перекине свічку, що горить, і не проллє віск на килим. Розплавлений віск може бути більмом на оці, і ви навіть можете подумати про те, що ваш килим назавжди зіпсований. 

Не бійтеся: мабуть, навести порядок простіше, ніж ви думаєте, і вам навіть не знадобляться будь-які химерні інструменти, щоб виконати цю роботу.

Припускаючи, що ви впливаєте на воскову пляму якнайшвидше, ви можете відновити свій килим у найкоротші терміни. З того моменту, як ви помітили, що віск потрапив на ділянку, ви повинні почати готуватися до видалення. Чим довше віск залишається на поверхні, тим важче видалити його.

Нижче ваше покрокове керівництво, як прибрати віск з килима від професіоналів.

Речі, які вам знадобляться

  • Пакет з льодом або поліетиленовий пакет з льодом 
  • Ніж для олії або шпатель
  • Праска або фен 
  • Паперові рушники 
  • Засіб для чищення килимів або медичний спирт 
  • Чисті ганчірки 
  • Вакуум 

Як прибрати віск з килима

Крок 1: Покладіть кригу на пляму воску

По-перше, покладіть пластиковий пакет із кубиками льоду або пакет із льодом поверх воску, який ви хочете видалити. Мета полягає в тому, щоб віск залишався якомога холоднішим, щоб він затвердів і його було легше відокремити від килима.

Залишіть кригу на воску приблизно на 10-15 хвилин. Просто не забудьте обернути пакет з льодом рушником для рук або паперовим рушником, щоб віск не намок. (Вологий віск, тільки ускладнить видалення воску.)

Крок 2: Зріжте віск ножем

Як тільки віск трохи замерзне (на дотик він повинен бути холодним), ви можете почати зіскоблювати його ножем для олії або шпателем, намагаючись не пошкодити нитки на килимі. Постарайтеся відколоти якнайбільше воску, але не турбуйтеся, якщо він не повністю підніметься – скоро у вас буде можливість це зробити.

Крок 3: Видаліть надлишки воску пилососом

Візьміть пилосос та видаліть залишки воску з килима. У вас залишиться воскова пляма на цій галузі, над видаленням якої ви працюватимете далі.  

Крок 4: Пропрасуйте пляму

Покладіть чисту тканину або паперовий рушник поверх плями воску, встановіть температуру праски на найнижчу температуру та вимкніть функцію подачі пари. Як тільки праска нагріється, проведіть їм по тканині або рушнику, послідовно проводячи по плямі, не затримуючись надто довго на одному місці. Коли ви нагріваєте віск, ви повинні помітити, що рушник вбирає пляму.

Якщо ви намагаєтеся видалити віск із звичайного килима або килима з високим ворсом, замість праски використовуйте фен. Увімкніть фен на найвищу температуру, щоб нагріти віск, і просто промокніть віск паперовими рушниками, доки він не почне розтікатися.

Крок 5: Видаліть сліди, що залишилися.

Якщо після останнього кроку залишився який-небудь віск або знебарвлення, можливо, вам доведеться використовувати комерційний засіб для килимів, щоб видалити його. (Просто дотримуйтесь інструкцій на продукті.) Ви також можете спробувати завдати медичного спирту, щоб закінчити роботу. Після точкової перевірки на непомітній ділянці, наприклад, на килимі, покритій меблями, або на нижній частині килима, налийте на пляму трохи медичного спирту і промокніть його чистою білою тканиною, поки плями не зникнуть.

Крок 6: Вакуум

Після видалення плям зачекайте, поки вся рідина повністю висохне, і пройдіться пилососом по плямі, щоб відновити його текстуру.

Прокрутити вгору