5 простих способів видалити плями від кави з меблів

Для багатьох із нас кава є щоденною необхідністю в житті. І хоча час від часу розливання кави неминуче, плямам не обов’язково залишатись. Хороша новина полягає в тому, що плями від кави відносно легко видалити, з одним застереженням: ви повинні діяти швидко. Перед тим, як люто відтерти пляму від кави мокрою ганчіркою, зверніть увагу на те, які методи чищення ефективні, а які приносять більше шкоди, ніж користі.

Не дозволяйте невеликій кількості розливу зіпсувати ваш день або ваші меблі. Замість цього дотримуйтеся надійних методів, які ми розібрали для вас нижче. Ви можете розглядати видалення плями від кави як процес проб і помилок; завжди починайте з найпростішого рішення, перш ніж переходити до наступного методу. У випадку, якщо ви не змогли перемогти плями швидко, зверніться за допомогою до хімчистка м’яких меблів Київ, плями будь якої складності можна вивести.

Речі, які вам знадобляться:

 • Серветка з мікрофібри
 • Оцет
 • Харчова сода
 • Розпилювач
 • Пральний порошок
 • Кисневий відбілювач плям (необов’язково)

Як видалити пляму від свіжої кави з тканини меблів

Плями від свіжої кави потрібно видаляти якомога швидше. Чим довше ви чекаєте, тим важче буде вивести пляму.

 1. Обережно промокніть пляму чистою серветкою з мікрофібри, зосереджуючись на центрі плями. Промокніть якомога більше плями, перш ніж переходити до наступного кроку.
 2. Промийте чашкою холодної води. Обережно промокніть воду.
 3. Повторюйте, доки вся пляма від кави не буде видалена. Висушіть його на повітрі за допомогою вентилятора або сушарки, встановленої при низькій температурі. Не використовуйте тепло, в тому числі лампи, оскільки тепло закріпить пляму.

Як видалити пляму від свіжої кави з твердої поверхні меблів

Це легко: просто витріть пролиту тканину з мікрофібри. 

Як видалити засохлу пляму від кави з тканини меблів

Чим довше залишається кавова пляма, тим важче її буде видалити. Але це не втрачена справа — далеко не так. Існує три методи видалення засохлої плями від кави з тканинних меблів, тому почніть з першого (і найпростішого), перш ніж переходити до інших методів. 

 1. Зробіть чистячу суміш із теплої води, прального порошку та оцту, використовуючи кілька крапель миючого засобу, 1/3 склянки оцту та 2/3 склянки теплої води.
 2. Змочіть чисту тканину в суміші і втирайте її в пляму. Зачекайте кілька хвилин, потім промийте її холодною водою, обов’язково видаливши весь мильний розчин з оббивки. Промокніть сухою чистою тканиною. Повністю висушіть на повітрі подалі від прямого тепла.
 3. Якщо мильна вода не справляється, посипте на пляму трохи харчової соди. Дайте йому постояти 15 хвилин, потім пилососьте харчову соду.
 4. Якщо після використання харчової соди пляма все ще не повністю зникла, скористайтеся кисневим відбілювачем для виведення плям. Змішайте столову ложку кисневого відбілювача з 2 столовими ложками гарячої води і потріть сумішшю пляму. Перш ніж спробувати цей метод, спробуйте засіб для виведення плям на невеликій, непомітній ділянці. 

Як видалити засохлу пляму від кави з твердої поверхні меблів

Хоча ці плями здаються стійкими, насправді з ними легко впоратися. Для засохлих плям від кавових кілець на столах, кухонних прилавках або навіть на підставках виберіть один із цих двох варіантів очищення.

 1. Протріть поверхню сумішшю теплої води з харчовою содою. 
 2. Крім того, просто розпиліть на пляму універсальний засіб для чищення та протріть серветкою з мікрофібри. 

Як видалити пляму від свіжої кави з вершками та/або цукром з меблів

Усі плями, які містять дубильні речовини, як-от кава, чай, червоне вино, ще важче видалити, якщо їх змішати з іншими речовинами, такими як вершки та цукор.

 1. Якщо пляма від кави містить вершки або цукор, використовуйте миючий засіб, що містить ензими.
 2. Змішайте чайну ложку миючого засобу зі склянкою теплої води в пульверизаторі. Розпиліть суміш на пляму, потім почекайте 15 хвилин.
 3. Збризніть пляму холодною водою та промокніть чистим сухим рушником.

Як вивести плями з кавових чашок

Думали, ці темні кільця плям від кави на ваших улюблених кухлях назавжди? Їх дуже легко видалити цим простим методом.

 1. Спочатку насипте харчову соду в чашку, потім додайте в чашку достатньо води, щоб утворилася паста.
 2. Потріть губкою пару хвилин, потім змийте.
Прокрутити вгору