Як зняти наклейки зі скляних поверхонь

Будь то нова ваза, щойно куплений посуд, приголомшливе дзеркало або навіть нещодавно встановлені вікна, немає нічого неприємнішого, ніж спроба позбутися надокучливої ​​наклейки (цінника, етикетки) зі скла. Залежно від матеріалу деякі наклейки стійкі, і для їх правильного видалення потрібно щось більше, ніж просто тепла вода і мило. Не кажучи вже про те, що неправильне або поспішне видалення може призвести до того, що на вашій поверхні залишиться липкий клей, тому ви повинні бути впевнені, що це робите правильно.

На щастя, є кілька засобів, до яких ви можете звернутися, щоб ваше скло за лічені хвилини виглядало блискучим і чистішим. Використовуйте ці перевірені експертами методи, щоб видалити набридливі наклейки – і будь-які залишки клею, що залишилися, – зберігаючи при цьому ваше красиве блискуче скло неушкодженим (без подряпин), і в найкоротші терміни повернути його в ідеальний стан. 

Речі, які можуть знадобитися

  • Пластиковий скребок
  • Паперові рушники
  • Гумові рукавички
  • Дистильований білий оцет
  • Оливкова олія або кокосова олія
  • Медичний спирт 
  • Фен
  • Очищувач вікон 
  • Очищувач Goo Gone
  • WD-40

Метод 1: білий оцет

Ось те, що у вас, мабуть, вже є у коморі, що допоможе видалити наклейки зі скла: дистильований білий оцет. Дистильований білий оцет є природним розчинником та руйнує адгезиви. Просто змочіть губку або тканину в оцті і помістіть її на наклейку на строк до 10 хвилин (для невеликих наклейок можна використовувати змочений ватний диск), видаліть наклейку тканиною або пластиковим скребком.

Метод 2: кулінарні олії

Ще один метод – використовувати кулінарне масло для зручного видалення наклейок. Ці масла, включаючи рослинне масло, масло каноли (рапсове), оливкова олія і навіть кокосове масло, однаково ефективні, тому що діють однаково. Оскільки масло розчиняє масло, це допоможе зруйнувати клей на олійній основі, який утримує наклейку, і допоможе їй легше зісковзнути.

Для досягнення найкращого результату нанесіть приблизно чайну ложку готового продукту на поверхню стікера та дайте йому вбратися протягом 10 хвилин. Потім акуратно видаліть наклейку, відлущуючи або втративши її пальцями. Після того, як клей почав розчинятися, паперова частина наклейки має відірватись з невеликим зусиллям. Після цього промийте скло теплою водою із засобом для миття посуду, щоб не було розлучень.

Метод 3: протирання спиртом

Медичний спирт – ще один ефективний спосіб видалення наклейок зі скла, який безпечний і не ушкоджує більшість поверхонь. Рясно змочіть паперовий рушник медичним спиртом (або навіть дезінфікуючим засобом для рук, оскільки він містить спирт і має корисну гелеподібну консистенцію), потім промокніть наклейку, поки вона повністю не просочиться. Залиште на 5-10 хвилин, а потім акуратно зніміть наклейку. Оскільки звичайні клеї розчиняються у спирті, це допомагає розчинити клей, що утримує наклейку на місці, і дозволяє легше відірвати її.

Метод 4: фен

Чи є фен під рукою? Використовуйте для зняття наклейок зі скла. Це справді працює. Обробіть поверхню наклейки гарячим повітрям із звичайного фену. Як тільки поверхня скла нагріється, швидко зіскребіть наклейку, перш ніж вона охолоне. Тепло від фена розплавить клей, дозволяючи йому відокремитися від скла, не пошкодивши його.

Метод 5: очищувач вікон

Коли справа доходить до видалення наклейок із вікон або особливо прозорого скла, скористайтесь очисником для вікон. Більшість засобів для миття вікон містять м’які розчинники для поліпшення блиску, але вони також можуть бути корисні для руйнування стійкого клею для наклейок. Щоб використовувати, розпорошіть засіб для чищення прямо на наклейку і дайте йому просочити клейку поверхню. Залиште на 5-10 хвилин, а потім зіскребіть м’якою тканиною або пластиковим скребком. Хороша новина полягає в тому, що цей метод не вимагає повторного протирання поверхні, оскільки склад очисника вже розроблений таким чином, щоб не залишати смуг і бути безпечним для скла.

Коли справа доходить до видалення наклейок, виявіть терпіння і не зупиняйтеся після першого разу. Для повного видалення залишків може знадобитися кілька підходів.

Метод 6: Goo Gone

Goo Gone – це продукт, диво-інгредієнт якого є натуральним концентратом цитрусових. з ферментами, які потрапляють під липкий клей, від стійких залишків наклейок, які залишають неприємну плівку на вашому склі. Це послабить клей і творить дива із залишками наклейок або заворушеннями, пов’язаними зі стрічкою, клеєм або воском.

Нанесіть розчин на наклейку і дайте йому просочити поверхню протягом 3-5 хвилин. Потім за допомогою пластикового скребка (або навіть нігтя) послабте краї наклейки та акуратно відігніть її. За потреби повторіть, поки вся наклейка не буде видалена. Нарешті, вимийте поверхню водою з милом, щоб позбавитися залишків продукту, і вона буде виглядати як нова.

Метод 7: WD-40

Пахне не дуже добре, але WD-40 видалить наклейки та клей зі скла. За допомогою спрею змочіть наклейку продуктом, дайте їй постояти кілька хвилин, а потім витріть тканиною, здерши наклейку. Майте на увазі, що WD-40 – це хімічна речовина, тому не забудьте одягнути гумові рукавички та оглянути поверхню перед розпиленням.

Завжди будьте обережні, якщо ваше скло тоноване, оскільки хімікати або гострі предмети можуть пошкодити обробку поверхні або повністю зіпсувати тонування.

Чого слід уникати при знятті наклейок зі скла

Лезо бритви

Леза бритви подряпають скло, викликаючи незворотні ушкодження. Замість того, щоб зіскребати наклейку лезом бритви або ножем, пошукайте пластиковий скребок або навіть використовуйте кредитну картку. Обидва вони безпечні та ефективні, оскільки допомагають видалити наклейку та позбутися клею та липкого матеріалу, які можуть залишитися, без шкоди для якості скляної поверхні.

Абразиви

Уникайте використання надто абразивних матеріалів для скла. Губки, губки для миття посуду і харчова сода мають абразивні властивості і можуть подряпати поверхню скла.

Прокрутка до верху