6 несподіваних речей, які можна очистити за допомогою оливкової олії

Оливкова олія — поширена й улюблена кулінарна олія, яку використовують на багатьох кухнях, але чи знаєте ви, що нею також можна чистити? Поліруйте, доглядайте та захищайте предмети у вашому домі за допомогою лише невеликої кількості цього домашнього продукту. 

Він не лише корисний для серця та насичений поживними речовинами, але й пропонує природне рішення для очищення речей, для яких вам довелося б купувати ще один засіб для чищення.

Перш ніж витрачати гроші на наступну тенденцію прибирання, подивіться, що, ймовірно, вже є в коморі: оливкова олія.

1. Дерев’яні меблі, оброблені термічним фарбуванням

Якщо ви випадково поставили гарячу миску супу або кухоль гарячої кави на свій дерев’яний журнальний столик, столик або тумбочку, на вас може залишитися пляма. Cуміш оливкової олії та оцту допоможе видалити ці непривабливі плями.

Нанесіть суміш оцту та оливкової олії на паперовий рушник і нанесіть його на уражену ділянку. Дайте йому постояти до години, перш ніж витирати його.

2. Чавунні сковорідки

Якщо ваша чавунна сковорода виглядає сухою та повною шматочків старої їжі, додайте оливкову олію та крупну сіль, щоб вона виглядала як нова. З’єднайте рівні частини обох інгредієнтів комори та обережно протріть сумішшю чавун, доки не буде видалено всі частинки. Сполосніть каструлю гарячою водою і витріть її м’якою тканиною. Ваша сковорода буде чистою та сяючою від зволожуючої дії оливкової олії. Завдяки цьому ваша сковорода також буде виглядати новішою та працюватиме довше.

3. Забруднені фарбою руки

Після тривалого малювання вам часто доводиться відтирати та здирати засохлу фарбу з рук. Наступного разу, коли масляна фарба залишить слід на ваших руках, рясно змастіть їх оливковою олією. Протріть олію руками та дайте їй просочитися на фарбу та шкіру протягом п’яти хвилин. Використовуйте рушник, щоб видалити масло та фарбу, а також використовуйте мило та воду, щоб змити залишки масла. Повторюйте стільки разів, скільки потрібно, поки вся фарба не зникне.

4. Шкіряні меблі

Шкіряні дивани, крісла та тахти можуть стати жорсткими і навіть потріскатися, якщо їх не регулярно кондиціонувати. Щоб зробити домашній кондиціонер для шкіри, нагрійте бджолиний віск, оливкову олію та масло ши і добре перемішайте. Використовуйте м’яку і чисту тканину, щоб додати невелику кількість охолодженої суміші до шкіри, обов’язково добре відполірувавши шкіру сухою тканиною після нанесення зволожуючого крему.

5. Залишки наклейки

Є кілька речей, які менш засмучують, ніж липкі залишки, що залишаються після наклейки чи етикетки, але вирішення цієї проблеми, швидше за все, лежить у вашій шафі. Нанесіть оливкову олію на місце із залишками наклейки, щоб пом’якшити залишки. Використовуйте пластиковий скребок або ніж, щоб зішкребти залишки наклейки. Знявши його, протріть предмет ганчіркою.

6. Нержавіюча сталь

Прилади з нержавіючої сталі легко покриваються бризками жиру та брудними відбитками пальців. Рішення? Запобігання їм в першу чергу. Оливкова олія забезпечує спосіб захисту приладів від плям та інших слідів, тому вам не доведеться глибоко чистити їх так часто. Протерши прилади мильною ганчіркою для миття посуду та висушивши їх тканиною з мікрофібри, використовуйте іншу тканину з мікрофібри, щоб обережно нанести невелику кількість оливкової олії. Використовуйте той самий метод для каструль і сковорідок з нержавіючої сталі, щоб надати їм освіжаючого блиску.

Прокрутити вгору