Як вирощувати цитронеллу і доглядати за нею

Рослина цитронелла є одним із наших улюблених садових багатофункціональних рослин. Цей простий у вирощуванні багаторічник пропонує пишну зелень, чарівні рожеві квіти та приємний цитрусовий аромат.

Хоча репутація відлякувача комарів (на жаль) є міфом, ця приваблива рослина, яка не потребує догляду, стане бажаним доповненням до будь-якого саду, незалежно від того, вирощується вона в контейнерах або в землі. Ось усе, що вам потрібно знати, щоб виростити цю красиву, ароматну рослину.

 • Ботанічна назва:  Pelargonium ‘Citronella’ або Pelargonium ‘Citrosum’
 • Загальна назва:  цитронелла, рослина комарів, рослина цитроза, герань із запахом цитронелли
 • Тип рослини:  трав’яниста багаторічна
 • Зрілий розмір:  від 30 до 60 см у висоту
 • Вплив сонця:  Повне або часткове сонце
 • Тип ґрунту:  багатий, добре дренований ґрунт
 • РН грунту:  5,8 – 6,3
 • Токсичність:  токсичний для собак і котів

Догляд за рослинами

Полийте рослини цитронелли в контейнерах, коли верхній шар грунту висохне. Добре поливайте рослини, які знаходяться в землі, особливо в спекотні місяці, щоб забезпечити рясний ріст.

Щоб стимулювати цвітіння навесні та влітку, підгодовуйте рослини цитронелли в горщиках щомісяця стандартним добривом для кімнатних рослин, розведеним до половини. Для рослин, які вирощуються в грунт, застосовуйте багате азотом добриво для їстівних рослин один раз на місяць згідно з інструкціями на упаковці.

Найкращі умови для вирощування цитронелли

Висадіть цитронеллу на відкритому повітрі, коли мине вся небезпека заморозків. Виберіть місце з яскравим сонячним світлом і, якщо можливо, невеликою тінню після обіду, щоб захистити ніжне листя рослини в найспекотніші частини дня.

Рослини цитронелли найкраще ростуть на добре дренованих ґрунтах. Дайте рослинам у землі від 18 до 24 дюймів простору між посадками. Якщо ви садите рослину у своєму саду, додайте компост в яму під час посадки.

Види цитронелли

Цитронелла (рослина комарів) — різновид запашної герані. Ці привабливі, запашні рослини чудово цвітуть і були виведені, щоб видавати різноманітні аромати, від м’яти до мускатного горіха та яблука. Цитронеллу іноді плутають з цитронеллою, іншим видом рослини.

Як розмножити цитронеллу

Цитронеллу легко розмножити стебловими живцями. Вам знадобиться здорова материнська рослина, різальний інструмент, невеликий горщик для рослин, грунт для горщиків і необов’язковий порошок гормону вкорінення.

 1. Виберіть здорове стебло та знайдіть посередині стебла частину з кількома листками, що ростуть з неї. Це буде ваш зріз, оскільки нижні частини стебла, як правило, дерев’яніють, а молоді верхівки можуть бути надто крихкими.
 2. Використовуйте чисте гостре лезо або секатор, щоб вирізати шість дюймів у тій середній частині стебла. Обріжте з черешка все листя, крім двох верхніх.
 3. Занурте нижній кінець живця в гормон укорінення, якщо він використовується. Посадіть черешок у невелику ємність із вологим ґрунтом для горщиків, переконавшись, що принаймні один листковий вузол знаходиться під лінією ґрунту і принаймні один над нею (щоб забезпечити ріст нового листя).
 4. Помістіть живець у тепле місце з яскравим непрямим світлом. Обприскуйте ґрунт, щоб підтримувати його постійно вологим. Через кілька тижнів ви побачите, як з черешка з’явиться новий ріст. Після появи нової порослі доглядайте за рослиною як зазвичай.

Поширені проблеми з цитронеллою

Побуріння листя може свідчити про занадто багато прямих сонячних променів. Перемістіть рослини в горщиках у місце з частковою тінню. Для рослин цитронелли, що ростуть у землі, використовуйте тканину для тіні або посадіть поряд вищі види, щоб захистити рослини від суворого сонця.

Коричневі плями на листках також можуть означати, що рослина отримує занадто багато води. Скоротіть полив і дайте ґрунту висохнути, перш ніж поливати знову.

Пониклі листя можуть означати, що рослина не отримує достатньо води або світла. Рослина цитронелли, яка стала етіольованою (висока та довгонога), витягується, щоб отримати більше сонячного світла. Обріжте довгоногу поросль і перемістіть рослину на більш сонячне місце.

Поширені запитання

Яка різниця між цитронеллою та цитронеллою геранню?

Дві різні рослини зазвичай називають цитронеллою. Цитронелла ( Cymbopogon ) — неїстівний родич лемонграсу, який росте високими вертикальними купками, схожими на свого їстівного родича. Цитронелла, яку ми знаємо як рослина комарів, Pelargonium spp. , є різновидом запашної герані. Обидва виділяють цитрусовий аромат, коли листя подрібнюють завдяки ефірним оліям у рослинах.

Чи відлякує цитронелла комарів?

Незважаючи на свою репутацію рослин, що відлякують комарів, ні трава цитронелли, ні герань із запахом цитронелли не можуть відлякати комарів, вирощуючи у вашому саду. Хоча ефірні олії в листі можуть бути певною мірою ефективними для запобігання надокучливим комахам, вам краще посадити ці привабливі екземпляри як декоративні рослини.

Чи може цитронелла рости в домашніх умовах?

Рослини цитронелли найкраще ростуть на відкритому повітрі в теплу погоду, і їх можна тримати на відкритому повітрі як багаторічні рослини цілий рік у зонах стійкості від 9 до 11. У прохолодніших кліматичних умовах цитронелла вбиває зимові температури. Вирощуйте його в контейнерах і приносьте рослини в приміщення на зиму, якщо хочете, щоб вони продовжували рости навесні.

Прокрутити вгору