Як вирощувати і доглядати за каланхое

З їх веселим цвітінням і блискучим листям каланхое є прекрасними кімнатними рослинами. Цей сукулентний багаторічник, також відомий як квітуче каланхое, походить з Мадагаскару. У квіткових магазинах, розплідниках і супермаркетах ви знайдете рослини каланхое в горщиках.

Не дивно, що ці улюблені кімнатні рослини часто дарують у подарунок із різнокольоровими квітами рожевого, червоного, оранжевого, фіолетового, зеленого та білого кольорів. Ось що потрібно знати, щоб виростити каланхое.

 • Ботанічна назва:  Kalanchoe spp.
 • Загальна назва:  каланхое, каланхое квітуче, вдовиний трепет
 • Тип рослини:  багаторічний сукулент
 • Зрілий розмір:  до 35 см заввишки
 • Вплив сонця:  Повне або часткове сонце
 • Тип ґрунту:  піщаний, добре дренований ґрунт
 • РН грунту:  5,8 – 6,3
 • Токсичність:  токсичний для собак і котів, а також для людей

Догляд за рослинами

Незважаючи на те, що каланхое є рослинами, які не вимагають надмірного догляду, вони потребують базового догляду, щоб вижити та процвітати. Що стосується води, ставтеся до них так само, як до кактусів і сукулентів.

Дайте верхньому шару ґрунту висохнути між поливами. Ці рослини накопичують додаткову кількість води у своїх м’ясистих листках і стеблах, а надлишок води спричинить гниття коренів і вб’є вашу рослину. Майте на увазі, що рослині взимку буде потрібно менше води, ніж влітку.

Кращі умови для вирощування каланхое

Каланхое краще росте при яскравому непрямому освітленні. У теплому кліматі ви можете висаджувати їх на відкритому повітрі на повному або частковому сонці. У приміщенні вони найкраще ростуть у вікнах, що виходять на південь або на захід.

Посадіть каланхое в піщаний, добре дренований ґрунт, як для кактусів або сукулентної суміші (все-таки це сукуленти). Ці рослини здатні переносити температуру до 7 градусів, якщо їх посадити на відкритому повітрі. Але вони будуть найкраще (і, найімовірніше, зацвітуть) при температурі від 18 до 30 градусів.

Як розмножити каланхое

Розмножити каланхое легко за допомогою стеблових живців. Ви отримаєте найкращі результати навесні або влітку, коли рослина активно росте. Вам знадобиться здорова доросла рослина, гострі ножиці або секатор, невеликі контейнери, суміш для сукулентів, прозорий поліетиленовий пакет і необов’язковий порошок гормону вкорінення.

 1. Виберіть здорове стебло на материнській рослині (уникайте стебла з квітами). Зробіть надріз трохи вище вузла листя, переконавшись, що живець має принаймні два листки і має довжину не менше трьох дюймів. Відкладіть зріз на кілька днів, щоб зрізаний кінець висох і мозоль закінчилася.
 2. Після того, як зріз замозолився, посадіть живець у невелику ємність із добре зволоженим соковитим ґрунтом. Якщо ви хочете, ви можете занурити зрізаний кінець у порошок гормону коренеутворення перед посадкою, щоб сприяти швидшому росту коренів.
 3. Перемістіть рослину в тепле місце з яскравим непрямим світлом. Не допускайте висихання ґрунту, збризкуючи його (не рослину) з пульверизатора. Ви можете стимулювати новий ріст, помістивши навколо рослини прозорий пластиковий пакет із кількома отворами для вентиляції, створюючи вологий мікроклімат.
 4. Коли ви побачите новий ріст, зніміть пакет і доглядайте за рослиною, як зазвичай.

Крім квітучого каланхое, цей рід включає понад 100 видів сукулентів, таких як хребет диявола ( Kalanchoe daigremontiana ), рослина пухнаста панда ( Kalanchoe tomentosa ) і рослина весла ( Kalanchoe thyrsiflora ).

Поширені проблеми з каланхое

Окрім кашоподібних листя та стебел, спричинених надмірним зволоженням, каланхое не має проблем із ростом. В’янення листя може свідчити про пошкодження морозом, недостатній або надмірний полив. Стежте, щоб рослина не було холодних протягів і перевіряйте вологість ґрунту.

Коричневі плями на листі можуть свідчити про сонячні опіки від надмірної кількості прямого світла. Якщо це сталося, перемістіть рослину на кілька футів далі від джерела світла. Виносячи рослини на вулицю навесні, обов’язково починайте з кількох годин перебування в тіні щодня, поступово збільшуючи час і освітленість, коли ваші рослини знаходяться на вулиці, щоб уникнути сонячних опіків.

Якщо ваша рослина росте етіольованою — високою та довгоногою — це означає, що вона не отримує достатньо світла. Перемістіть його в більш світле місце. Ви можете скоротити частину довгоногого росту та використовувати його для розмноження нових рослин.

Посадка і пересадка калахое

Щоб пересадити каланхое, заповніть горщик на один розмір більше поточного горщика наполовину сумішшю для сукулентів. Обережно вийміть рослину з поточного горщика та пальцями розпушіть ґрунт навколо коренів.

Помістіть рослину в новий горщик і додайте суміш для горщиків, переконавшись, що лінія ґрунту знаходиться на тому ж місці, що й у старому горщику, приблизно на 3 см між ґрунтом і краєм горщика. Акуратно погладьте ґрунт і полийте рослину, щоб ґрунт добре наситився.

Як змусити каланхое зацвісти

Після того як ваше квітуче каланхое відцвіте, ви можете спонукати його до повторного цвітіння. На додаток до видалення відцвілих квітів і підгодівлі, каланхое потребує кількох тижнів короткого денного світла, перш ніж вони знову зацвітуть.

Приблизно за шість тижнів до того, як ви захочете, щоб ваша рослина знову зацвіла, помістіть її в темне місце, як-от шафу, на 14 годин щодня, даючи їй яскраве непряме світло протягом 10 годин щодня. У цей час уникайте поливу або підживлення рослини. Коли ви побачите, що починають формуватися бутони, поверніть його в місце з регулярним яскравим непрямим освітленням і відновіть полив.

Поширені запитання

Чи простий у догляді калахое?

При належному догляді та правильних умовах догляд за рослинами каланхое не вимагає великих витрат.

Скільки живуть рослини каланхое?

Каланхое може виживати кілька років при належному освітленні та грунтових умовах і регулярному догляді.

Чи можна вирощувати каланхое у відкритому грунті?

Каланхое можна вирощувати у відкритому грунті в теплому кліматі (зони 10-12). У холодних регіонах краще тримати їх як кімнатні рослини або вирощувати в контейнерах, щоб їх можна було заносити в будинок на зиму.

Прокрутити вгору