Як вирощувати і доглядати за тюльпанами

Кілька квітів символізують початок весни, як яскраві барвисті тюльпани. Ці чудові багаторічні цибулини легко посадити, легко доглядати, і вони повертаються з року в рік за правильних умов.

Ось як вирощувати ці красиві барвисті рослини та доглядати за ними.

  • Ботанічна назва:  Tulipa
  • Загальна назва:  Тюльпани
  • Тип рослини:  Цибулинна багаторічна трав’яниста рослина
  • Зрілий розмір:  20 – 50 см заввишки
  • Вплив сонця:  Повне сонце до півтіні
  • Тип ґрунту:  добре дренований ґрунт
  • pH грунту:  6,0 – 6,5
  • Токсичність:  токсичний для собак, кішок  і людей

Догляд за рослинами

Після посадки тюльпани, як правило, потребують дуже мало догляду. Коли ви насолодитеся цвітінням навесні, дайте листю відмерти природним шляхом, що дасть рослинам можливість накопичити додаткову енергію у своїх цибулинах. Хоча технічно тюльпани є багаторічними рослинами, багато гібридних сортів вирощують як однорічники. Їх можна видалити після того, як вони відцвітуть навесні, а потім замінити літніми посадками.

Навесні поливайте тюльпани раз на тиждень, якщо немає дощу. Однак ви можете уникати поливу влітку та восени, за винятком посухи. Щоосені обов’язково підгодовуйте тюльпани добривом, багатим на фосфор.

Оскільки тюльпани виникли у високогірних районах Східної Європи та Західної Азії з теплим сухим літом і прохолодною вологою зимою, вони мають тенденцію до повторного цвітіння в деяких кліматичних умовах частіше, ніж в інших, наприклад у гірських західних регіонах США, але вони можуть можна насолоджуватися як однорічними рослинами в будь-якій точці країни.

Найкращі умови для вирощування тюльпанів

Тюльпани найкраще ростуть на сонці з дуже добре дренованим ґрунтом. Ґрунт має бути добре дренованим і сухим, а не вологим і мокрим, оскільки надлишок вологи може перешкоджати правильному росту та спричинити загнивання цибулин.

У теплішому кліматі (зони 7 і вище) виберіть місце зі східною експозицією, яке освітлює ранкове сонце, оскільки спекотне сонце після обіду може забезпечити занадто багато тепла. Зауважте, що оскільки тюльпани цвітуть навесні, ви можете висаджувати їх під деревами та кущами, які втрачають листя взимку, і вони все ще зможуть отримати повне сонце під час свого росту.

Висаджуйте цибулини восени на глибину, яка в три рази перевищує їхню висоту, зазвичай близько 20 см, загостреним кінцем цибулини догори. Розмістіть цибулини на відстані від 5 до 13 см одна від одної групами принаймні по 10, щоб створити більш повне відображення квітів.

Висаджуючи тюльпани, надягайте садові рукавички, оскільки цибулини містять сполуку під назвою тюліпозид, яка може дратувати шкіру. Поводження з цибулинами голими руками може призвести до алергічної реакції, відомої як «тюльпановий свербіж» або «тюльпанові пальці».

Види тюльпанів

Доступні буквально тисячі різноманітних сортів і сортів тюльпанів: класичні одиночні тюльпани, здвоєні тюльпани з оборками додаткових пелюсток, типи з бахромою, загостреними пелюстками або пелюстками з гребінцями — усі вони мають широкий вибір кольорів, візерунків і часу цвітіння.

Коли справа доходить до вибору тюльпанів для вашого саду, подумайте, чи це нові гібридні сорти, чи старомодні чи реліквії сортів, оскільки останні мають тенденцію до повторного цвітіння більш послідовно. Інший тип, видові тюльпани, є найближчими до оригінальних диких тюльпанів, з набагато меншими квітами, ніж у гібридів, і схильністю до натуралізації та поширення.

 ULRICH HOLLMANN/GETTY IMAGES


Як розмножити тюльпани

Тюльпани легко розмножити діленням. Насправді, коли цибулини тюльпанів переповнюються, вони не будуть цвісти так швидко, тому ідеально ділити і пересаджувати цибулини кожні три-п’ять років, щоб продовжити цвітіння.

Найкращий час для розмноження тюльпанів – осінь, коли температура вночі опуститься до 5 – 10 градусів. Обережно копайте по краях грядки тюльпанів, щоб визначити, на яку глибину посаджені цибулини, а потім використовуйте лопату або кельму, щоб обережно підняти цибулини з ґрунту.

Видаліть кілька цибулин і посадіть їх на нове місце з хорошими умовами для вирощування. Ви можете пересадити деякі цибулини на тому ж місці. У теплішому кліматі (зони вирощування з 8 по 10) вам, можливо, доведеться тримати цибулини в холодильнику протягом кількох місяців перед пересадкою, оскільки тюльпани повинні зазнати холоду, перш ніж вони зможуть знову зацвісти.

Поширені проблеми з тюльпанами

Тюльпани є відносно витривалими весняними квітами, але вони можуть мати проблеми, викликані такими проблемами, як грибок або шкідники. Якщо ви помітили зміну кольору або в’янення тюльпанів, негайно видаліть уражені екземпляри та утилізуйте їх, спаливши. Уникайте посадки тюльпанів у цьому місці, щоб уникнути поширення хвороби. Запобігайте хворобам тюльпанів, уважно оглянувши цибулини на предмет пошкоджень, наприклад, запліснявілих або м’яких ділянок перед посадкою.

Як змусити тюльпани зацвісти

Найкращий спосіб змусити тюльпани цвісти щороку — це вибрати ідеальне місце під час їх першої посадки та вибрати реліквію цибулин, які, як правило, відновлюють цвітіння з року в рік, а не гібриди.

Виберіть місце подалі від тротуару чи цементу, як-от тротуари чи під’їзди, якщо це можливо. У теплішому кліматі ці структури зберігають тепло, яке може перешкодити цибулинам досягти достатньо низьких температур взимку, щоб вони знову зацвіли навесні. Ви також можете спробувати посадити тюльпани в купи, що допоможе ґрунту навколо них краще дренувати.

Поширені запитання

Чи легко доглядати за тюльпанами? 

Завдяки правильному посадковому місці, щорічному підживленню та розподілу кожні три-п’ять років тюльпани не вимагають особливого догляду та прості в догляді.

Як довго можуть тюльпани? 

Залежно від сорту, тюльпани можуть жити від одного року до 10 років, хоча старіші реліквії сортів, як правило, живуть набагато довше, ніж нові гібридні сорти.

Чи можна рости тюльпани в домашніх умовах?

Взимку можна вирощувати тюльпани в кімнатних умовах. Восени висаджуйте цибулини в горщик з широким дном трохи нижче поверхні ґрунту. Зберігайте горщики в холодильнику, неопалюваному сараї або гаражі, щоб вони піддавалися температурі 5 градусів протягом 12-14 тижнів.

Коли цибулини почнуть пускати сходи, перенесіть горщик у будинок і поставте його на сонячне вікно. Ви повинні побачити цвітіння через пару тижнів.

Прокрутити вгору