Найкращі самосійні квіти – для яскравого та безпечного для природи саду

Самосійні рослини ідеально підходять для садівників, які бажають застосувати ідеї саду диких квітів у своєму дворі. Самосівки можуть бути однорічними або багаторічними рослинами і визначаються як рослини, які легко пересівають себе майже скрізь і всюди. Ці рослини допомагають створити природний, дикий вигляд, а що може бути краще, ніж необмежена безкоштовна поставка барвистих квітів?

Використання самосівок – гарна ідея, якщо ви хочете заохотити дику природу у своєму дворі. Багато з цих квітів – наприклад, місцеві види, такі як блакитна вербена – популярні серед птахів, бджіл і метеликів. Фокус із цими рослинами полягає в тому, щоб залишити їх у спокої, щоб вони могли запустити насіння та зацвісти. Хоча ми можемо захотіти привести в порядок самосівки та скоротити в’януче цвітіння, цим рослинам потрібно дати час, щоб утворити та розсіяти насіння, щоб зберегти квіткове шоу.

Отже, якщо ви хочете створити екологічно чистий сад, повний квітів, подумайте про посадку деяких із цих квітів, які самі сівають. Тут я ділюся деякими з моїх улюблених, які я виростив, працюючи професійним садівником, і можу рекомендувати для вашого двору.

Самосійні рослини розповсюджуються та розкидають насіння по будь-якому саду чи подвір’ю, проростаючи та зростаючи на бордюрах, горщиках і в таких неможливих місцях, як маленькі тріщини в садовій стіні.

Як садівник, я не можу рекомендувати самосійні рослини. Ці рослини пропонують необмежену та безкоштовну кількість рослин, і безперервний цикл цвітіння-насіння-цвітіння повторюватиметься стільки, скільки ви дозволите.

Більше того, запилювачі обожнюють ці квіти, тож якщо ви шукаєте ідеї для садів дикої природи, ці рослини мають бути у верхній частині вашого списку.

1. Канделябри примули

Одне з найкращих рослин для вологого ґрунту, примули канделяброві — обов’язкова рослина, якщо на подвір’ї є волога або заболочена ділянка. Канделяброві примули потребують постійної вологи, щоб процвітати.

Примули-канделябри засліплять у вологих садах. Ці примули, які цвітуть різноманітними кольорами, висвітлять тінисті плями оранжевими, червоними та фіолетовими відтінками.

Вирощуйте ці примули вздовж берега річки або в болотистому саду, де вони можуть вільно розростатися. Як і в інших самосійних машинах, фокус полягає в тому, щоб залишити зів’ялі стебла квітів, щоб засіяти насіння.

2. Атласна квітка

Атласні квіти, або Sisyrinchium striatum, — це вражаючі рослини, які я вирощував у кількох садах, де працював. Завдяки привабливому листю, схожому на ірис, атласні квіти додадуть висоту та структуру вашим бордюрам.

Ці рослини дають маленькі жовті квіти, які зазвичай розпускаються пізньою весною. У більш м’яких регіонах атласні квіти можуть рости як вічнозелені, зберігаючи своє листя навіть взимку. Ранньою весною я обрізаю будь-яке коричневе або жовте листя, щоб зберегти рослину привабливою.

На щастя для садівників, ця багаторічна рослина є горезвісним самосівом, якщо ви залишаєте стебла квітів для засадження насіння після завершення цвітіння.

3. Маки

Існує понад 250 видів маків, які цвітуть різними формами, розмірами та кольорами. Залежно від видів маків, які ви вирощуєте, і місцевого клімату, ці рослини можуть бути однорічними або багаторічними, квітучими протягом більшої частини весни та літа.

Розглядаючи питання про те, як вирощувати мак, умови залежать від виду. Загалом ці рослини віддають перевагу сонячним місцям із добре дренованим ґрунтом. Більшість видів маку, включаючи кукурудзяний мак, Papaver rhoeas або валлійський мак, Papaver cambricum, є продуктивними самосівами.

Коли насіннєві стручки почнуть підрум’янюватися, обережно розкрийте стручок нігтями. Кожен стручок містить сотні насіння, які ви можете розкидати у вибраних місцях двору.

4. Незабудки

Незабудки — популярні рослини для дачних садів, які цінуються за маленькі квіти, які можуть вистилати садові доріжки або рости на передній частині бордюру. Їх часто вважають одними з найкращих весняних квітів для тіні.

У той час як різні сорти можуть цвісти рожевим або білим, я вважаю, що незабудки найбільш вражають світло-блакитним, додаючи кольору та цікавості тінистим місцям під деревами та кущами. Якщо у вас на подвір’ї з’являться незабудки, вони повертатимуться рік за роком, із задоволенням самосіючись у бордюрах і контейнерах.

5. Вербена

Якщо ви розглядаєте ідеї натуралістичного дизайну посадок або шукаєте місцеву рослину, яка легко сіятиме себе, то синя вербена, Verbena hastata, — це рослина для вирощування.

Хоча листя грубе, високі колоски фіолетово-блакитних квітів витончені, і їх обожнюють запилювачі.

Розглядаючи питання про те, як вирощувати вербену, її надзвичайно легко вирощувати у вологому або середньому ґрунті на сонячному місці». Квіткові колоски слід залишити для вироблення та розсіювання насіння, і вони забезпечать гарний осінній інтерес на бордюрах і подвір’ях, коли їх припорошить іній.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Яку самосійну рослину ви б порадили для сухого сонячного двору?

Немає кращого самосіву для сухого, сонячного двору, ніж каліфорнійський мак Eschscholtzia californica. Каліфорнійські маки, що походять із теплих регіонів США та Мексики, є чудовим доповненням до будь-якого саду. Ці маки з радістю дають самосів, згодом заповнюючи межі та горщики різнокольоровими квітами.

Посадка самосійних квітів забезпечить вам безперервне і вільне цвітіння рік за роком, а запилювачі будуть злітатися до ваших кордонів. Щоб дізнатися більше про вирощування самосійних рослин, перегляньте наш посібник про те, як створити палісадник з польовими квітами.

Прокрутка до верху