Найкращі архітектурні рослини – сформуйте свій зимовий сад за допомогою цих текстурних рішень

Додайте архітектурні рослини на свій задній двір, і незабаром ви побачите переваги в зимові місяці. Голі кістки вашого зимового саду відкриваються для всіх, коли квіти зів’януть і листя опаде. 

Ось де на допомогу приходять архітектурні рослини, які додають такий необхідний фокус у холодну пору року. Хоча вони незвичайні на вигляд і часто мають тропічне походження, їх легко вирощувати в нетропічному кліматі. 

Їхні гострі, сміливі форми зроблять їх присутність відомими як зимові рослини, і оскільки багато з них є вічнозеленими, вони додадуть кольору цілий рік.

7 архітектурних рослин, які варто вибрати для свого двору

Вибирайте архітектурні рослини, які підходять для вашого клімату та умов вирощування.

Зверніть увагу на стиль вашого будинку. Колючі рослини, такі як юка та агава, можуть більше підійти для ландшафту в південно-західному стилі, тоді як пальми та канни будуть сумісні з бунгало чи будинком у середземноморському стилі.

Багато з цих фаворитів зимових садів є посухостійкими і стануть чудовим вибором для ксерискейпінгу.

1. Форміум “Сонячний захід”

 • Висота: 30 сантиметрів
 • Ширина: 90 сантиметрів

Phormium ‘Sundowner’ – вічнозелена багаторічна рослина, також відома як новозеландський льон. Дугоподібні, мечоподібні листя цього сорту додають нотку драматизму зимовому саду. Він утворює велику купу з гарним листям бронзово-зеленого кольору з червоними та рожево-рожевими краями. 

Додаючи цілорічного кольору задньому двору, йому подобається місце на сонці або в півтіні. Він морозостійкий, але може потребувати додаткового захисту, якщо температура різко знизиться. 

2. Чорний бамбук

 • Висота: 7.5 метрів
 • Ширина: 4.5 метри

Цей елегантний вічнозелений бамбук має витончено вигнуті тонкі чорні, як смуга, тростини з витонченим пір’ястим листям. Це обов’язкова умова для сучасного саду, особливо невеликих міських просторів. Це безпроблемний варіант, оскільки він утворює грудки, а не інвазивний. 

Щовесни ви отримуєте нове пишне листя, коли бамбук відновлюється. Він любить повне сонце або часткову тінь у захищеному місці, і виросте до такої висоти, що стане чудовим для скринінгу.

3. Міскантус Ннепальський

 • Висота: 1.5 метри
 • Ширина: 1.2 метри

Ця декоративна трава, також відома як гімалайська казкова трава, має дугоподібні, лінійні листя та мерехтливі шовковисті квіти в кінці літа та восени. Взимку листя та архітектурні насіннєві головки стають вражаючими відтінками бронзи. 

Він любить сонячне, захищене місце, і, як правило, досить витривалий, коли настає похолодання. Він виростає приблизно до 1.2-1.5 метри, тому ідеально підходить як витончене доповнення до бордюрів у вашій схемі посадки, не заважаючи іншим рослинам. 

Ця декоративна трава додасть вашій клумбі елегантних сріблястих шлейфів. Чудовий архітектурний варіант з неабиякою економією на даний момент.

4. Магонія “Благодійність”

 • Висота: 6 метрів
 • Ширина: 6 метрів

Ця приголомшлива вічнозелена рослина зі своїми запашними жовтими квітами взимку стає справжнім центром саду, додаючи скульптурної форми, а також сяючого кольору та нотки аромату. 

Квіти магонії розташовані в розетках листя, схожого на падуб, яке витончено розгортається віялом, додаючи цікаву структуру. Він щасливий на сонці або в півтіні, і не надто вибагливий, де ви його посадите.

5. Синеголовний

 • Висота: 1.2 метри
 • Ширина: 90 сантиметрів

З їх колючим листям і вражаючими конусоподібними квітами ці чудові рослини дивляться взимку, коли вони набувають сталевого сірого кольору при слабкому освітленні. Eryngium любить сонячне місце, і він дуже добре працює в гравійних садах середземноморського стилю, де вони виростають до 1.2 метри у висоту. 

Окрім додавання сміливого виразу у вашому саду, вони також є зірками шоу в приміщенні, якщо використовувати їх як центральний елемент виставок із сухими квітами. 

Ерингіум, також відомий як морський падуб, буде процвітати в прибережних садах. Він має сміливі фіолетові головки квітів як додатковий бонус до гострої архітектурної форми.

6. Кизил

 • Висота: 2.5 метри
 • Ширина: 2.5 метри

Також званий корнусом, кизил вирощують через його яскравий зимовий колір стебла, який має вражаючі помаранчеві, жовті та червоні відтінки, які виявляються, коли листя опадає восени. 

Посадіть кілька з них разом, щоб створити драматичний ефект, коли на них вдарить зимове сонце, і в саду мало що зажадає вашої уваги. Вони не вибагливі й навіть процвітатимуть у вологих і тінистих місцях, але найкраще в сонячному місці. 

7. Агава Паррі

 • Висота: 60 сантиметрів
 • Ширина: 90 сантиметрів

Родом із Північної Америки, Agave parryi є вражаючою архітектурною рослиною з розетками великих сіро-блакитних листків, обрамлених темно-бордовими шипами.

Ця агава чудово підходить для додавання нотки екзотики внутрішньому дворику або гравійному саду. Їх можна вирощувати в горщиках на патіо та заносити всередину в холодні місяці.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

ЩО ТАКЕ АРХІТЕКТУРНА РОСЛИНА?

Архітектурна рослина – це рослина, яка додає ландшафту структуру та форму. 

Сюди можуть входити рослини з плакучим, прямостоячим або дугоподібним типом, або рослини з листям чи квітами, які є великими або мають чітку форму. Ці рослини можна використовувати для додання візуального інтересу грядкам, бордюрам і контейнерам.

Деякі приклади включають: декоративні трави, плакучий кедр, агава, розпечена кочерга, юка, ведмежі галіфе (акант), морський падуб (Eryngium), лілія канна, бамбук, пальма-вітряк і самшит.

Під час вибору архітектурних рослин першочергово слід враховувати ваш клімат. Незважаючи на невибагливість у догляді, вони досягнуть успіху, лише якщо вирощувати їх у відповідних зонах стійкості. Тому обов’язково перевірте їх перед покупкою, щоб уникнути розчарування.

Прокрутка до верху