Що таке дощовий сад? Ця яскрава ідея може бути найкращим рішенням для заболоченого двору

Дощовий сад — це розумна ідея ландшафтного дизайну, призначена для збору та поглинання надлишку дощової води. Це особливо ефективно в районах з великою кількістю опадів або в місцях і на задніх дворах, де дренаж є проблемою. 

Простіше кажучи, дощовий сад багато в чому схожий на ставок або болотний сад із неглибокою похилою канавою, викопаною у дворі, що означає, що під час сильних дощів або штормів вода тече та наповнюється природним шляхом. 

Спрямування води в цю зону запобігає її течії в іншому місці та спричиненню будь-якої шкоди від води чи затоплення іншим частинам подвір’я, наприклад, залитому водою газону.

Хоча це лише тимчасово, поки дощова вода повільно не стече крізь ґрунт, об’єднання дощового саду на задньому дворі може додати щось унікальне вашому відкритому простору. Це не тільки практично, але й засаджене місцевою рослинністю це середовище існування підтримуватиме біорізноманіття, підвищуючи екологічну цінність вашого двору.

Подумайте про місцеві трави та квіти, які дзижчать комахами та запилювачами. Ваш власний заповідник дикої природи у вашому дворі – і ось як це зробити. 

Що таке дощовий сад?

Дощовий сад призначений для захоплення та поглинання надлишкової дощової води в місцях з великою кількістю опадів або в місцях, де дренаж є проблемою. Це не тільки практична дизайнерська ідея, але й може мати значні екологічні переваги. 

Чому дощовий сад – гарна ідея?

Дощові сади — це ідеальний спосіб зберегти воду та максимізувати користь від опадів. 

Дощовий сад — це просто територія у вашому дворі, яка була озеленена для збору дощової води та утримання її протягом обмеженого проміжку часу, щоб вода повільно стікала. 

Захоплюючи та сповільнюючи стік зливової води, дощові сади також можуть допомогти зменшити повені в міських районах. Це особливо актуально для забудованих територій із непроникними поверхнями, такими як тротуари, під’їзні шляхи та внутрішні дворики, що зменшує тиск на заболочені двори. 

Направляючи воду в дощовий сад і дозволяючи їй повільно стікати в землю, ви запобіжите пошкодженню дощовою та зливовою водою вашого двору та будинку. 

Встановлення дощових садів у вашому дворі може бути корисним не лише для здоров’я наших водних шляхів, але й для світу природи. Оскільки наші зелені насадження стануть надмірно забудованими, дощові сади стануть життєво важливими.

За допомогою цього опадоміра ви побачите, скільки випало дощу, а потім вирішите, поливати рослини чи ні. Крім того, це може запобігти надмірному поливу ваших рослин і помітити, коли дренаж може бути проблемою. 

Переваги наявності дощового саду

Є кілька переваг встановлення дощового саду на вашому подвір’ї. Основна перевага полягає у відведенні дощової та зливової води, що обмежує заболочування в місцях, де дренаж є проблемою. 

Крім того, є численні екологічні переваги. Наприклад, добре висаджений дощовий сад може забезпечити середовище існування для різноманітних видів дикої природи, включаючи корисних комах і запилювачів. 

Окрім зменшення стоку води, вони життєво важливі для запилювачів. Вони захищають птахів, метеликів і бджіл, забезпечуючи середовище проживання та їжу. 

Ця ділянка вашого саду може стати природною, дикою частиною вашого двору. Незважаючи на те, що багатьом із нас подобається займатися садівництвом і доглядати за своєю ділянкою, виділення ділянки двору, де місцеві рослини, бур’яни та тварини будуть трохи вільнішими та залишеними напризволяще, – це, безперечно, добре, і включити у свій сад дощовий сад. відкритий простір є одним із способів досягти цього.

Ідеї ​​посадки для дощового саду

Найкраще вибирати для дощових садів рослини, які є місцевими у вашій зоні вирощування. Місцеві рослини здатні витримувати перепади температур і дуже вологі до дуже сухих умов. Крім того, вони витриваліші й не потребують особливого догляду. 

Хоча це буде сильно відрізнятися залежно від вашого місця розташування, розмова з місцевими садовими магазинами та місцевими виробниками рослин допоможе вам визначити, які види підійдуть вашому дощовому саду. 

Папороть рекомендує знайти багаторічні місцеві трави та квіти, багато з яких витривалі та стійкі до посухи та вологої погоди. Болотний молочай, Asclepias incarnata , є одним із моїх улюблених, яку можна побачити вище на зображенні. З красивими рожевими квітами, це важливе джерело їжі для гусениці монарха.

Болотний молочай приверне до вашого саду метеликів і колібрі, він стійкий до оленів і буде процвітати у вологих умовах, але також може переносити посушливі умови після встановлення. Посадити купи болотного молочаю вздовж вашого нового дощового саду – чудовий варіант для тих, хто шукає ефектні квіти та притулок для дикої природи. 

Це лише один приклад того, як краще використовувати правильну рослину для потрібного місця. Посадка місцевих видів, які процвітатимуть у вашому оточенні, безумовно, буде корисною для вашого дому, двору, а також для птахів і тварин. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можу я самостійно встановити дощовий сад?

Хоча ви можете розглянути можливість встановлення дощового саду самостійно, завжди рекомендується шукати допомоги та підтримки ландшафтного дизайнера, який зможе порадити найбільш підходяще місце для розкопок у вашому дворі. Залежно від масштабу запропонованого дощового саду, це може бути дуже швидким процесом або може потребувати значної кількості копання та видалення землі. 

Важливо працювати разом, а не проти саду та заднього двору, і встановлення дощового саду може допомогти полегшити проблеми дренажу та створити нову зону вашої ділянки, повну місцевих насаджень. 

Якщо дренаж і заболочування є проблемою, подумайте також про встановлення французького дренажу, щоб перенаправити воду в більш проникну зону та запобігти затопленню.

Прокрутка до верху