5 найкращих рослин, що відлякують равликів від вашого двору

Равлики — чудова дика природа, яку можна побачити на задньому дворі, і вони відіграють важливу роль у переробці поживних речовин і покращенні стану ґрунту. Однак вони можуть стати неприємністю, коли ласують листям і завдають шкоди вашим рослинам.

Як і рослини, що відлякують слимаків, є багато рослин, які природним чином відлякують равликів від ділянок вашого двору. Незалежно від того, садите ви ароматний сад чи вибираєте густе листя, є кілька обережних рішень, які ви можете зробити у своєму дворі, щоб уникнути равликів.

Ми склали експертний список найкращих рослин, які відлякують равликів, щоб ви могли створити подвір’я, захищене від пошкоджень равликами.

Якщо у вас є проблеми з пошкодженням слимаків на вашому задньому дворі, спробуйте зробити обережний вибір посадок, щоб природним чином відлякати їх. Ось найкращі рослини, які відлякують равликів.

1. Папороті

Щоб створити межу, яка відлякує равликів, вибирайте рослини з щільним листям, через яке їм важко прокусити, наприклад, папороті, які ростуть навколо території, яку ви хочете захистити.

Папороті мають жорстке листя, яке равлики не їдять. Оскільки середовища, збагачені джерелами їжі, більш привабливі для равликів, посадка папороті, яка менш приваблива для них, може допомогти вам утримати равликів у страху.

Існує багато різновидів папороті, але вибір тих із товстішим листям, найкраще створить несприятливе середовище для равликів.

2. Молочай

Якщо ви сподіваєтеся позбутися слимаків у своєму дворі, вибір еуфорбій – ефективне рішення. Ці квітучі кущі вічнозелені з красивими лаймово-зеленими квітами, але їх не люблять равлики.

Ці рослини містять молочний сік, званий латексом, який може подразнювати равликів та інших комах, що робить молочай чудовим вибором для відлякування равликів.

Латекс, який виробляють молочай, дратує равликів при контакті з ним. Це заважає равликам їсти їх, і оскільки равлики зазвичай заражають місця, де вони можуть ефективно знайти їжу, сади з рослинами, які неприємні для равликів, менш сприйнятливі до їх пошкодження.

3. Наперстянки

Рослини-репеленти часто є одними з найкрасивіших для наших дворів, наприклад, вирощування наперстянок. Ці колоски квітів у формі дзвіночка мають різноманітні кольори, які цвітуть упродовж весни, і добре відомі своєю отруйністю.

Коли равлики контактують з наперстянками, їм шкодить токсична сполука, яка називається наперстянка. Посадивши наперстянки навколо свого саду, ви можете створити природний бар’єр, який допоможе захистити інші рослини від равликів.

4. Розмарин

Подібно до рослин, що відлякують змій і мишей, одні з найефективніших відлякують равликів рослини, які є запашними. Ось чому багато садівників вирішують вирощувати розмарин навколо ділянок, на яких вони не хочуть бачити равликів.

Равлики, як правило, уникають розмарину, оскільки його листя має сильний запах і занадто жорстке для їдіння равликами.

Посадка розмарину навколо сприйнятливих рослин може допомогти створити захисний бар’єр.

5. М’ята

Подібно до розмарину, вибір різновидів м’яти для вашого двору може відлякати равликів через їх різкий запах. Вирощувати м’яту легко, і вона стане смачним доповненням до вашого трав’яного саду.

Запах м’яти відлякує равликів, оскільки вони використовують свою нюхову систему, щоб знаходити їжу та уникати хижаків. Сильний аромат м’яти чи розмарину маскує запахи їжі та хижаків, роблячи середовище менш привабливим для равликів.

Ви можете ефективно створити бар’єр, висадивши разом ароматні трави. Це може допомогти захистити інші культури або ділянки у вашому дворі. Обов’язково продовжуйте обрізати м’яту, щоб вона процвітала.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Які рослини найбільше приваблюють равликів?

Равлики люблять ласувати молодими листовими та овочевими рослинами, і вони погано справляються з ароматними рослинами або рослинами з густим листям. Рослини, найбільш чутливі до пошкодження слимаками, включають салат, капусту, хости та лілії. Якщо ви помітили невеликі дірки на своїх рослинах, це може бути ознакою того, що їх їдять равлики або інші шкідники. Спробуйте посадити рослини-репеленти, які природним чином відлякують равликів від вашого двору, щоб ваші рослини були в безпеці.

Ви можете відлякати равликів, ретельно вибираючи посадку. Спробуйте розсадити ці рослини у своєму дворі, якщо у вас є ділянка, яку ви хочете захистити від пошкодження равликами.

Якщо у вас є проблема з великими равликами, вам може стати в нагоді експертний посібник із методів боротьби зі слимаками. Так само вам може бути цікаво дізнатися, чим корисні равлики та слимаки для присадибної ділянки.

Прокрутка до верху