5 найкращих продуктів для боротьби із запаленням

Запалення є важливою частиною захисної системи вашого організму для боротьби з іноземними загарбниками. Він запускається, коли ваша імунна система посилає запальні клітини для захисту від мікробів і токсинів, і зазвичай ви можете визначити, що цей процес триває, коли ви відчуваєте легкий біль, набряк або такі симптоми, як лихоманка.

Це вкрай необхідний процес для зміцнення здоров’я та благополуччя, одночасно усуваючи джерело шкоди.

Однак занадто сильне або тривале («хронічне») запалення може бути шкідливим і призвести до таких серйозних проблем зі здоров’ям, як рак, хвороби серця, діабет 2 типу та хвороби нирок. Фактично, нещодавнє дослідження показало, що 34,6% дорослих американців мають системне запалення, серйозний стан, при якому імунна система організму постійно намагається захистити себе. Цей вид надмірного запалення, незалежно від того, триває воно короткий або тривалий період, слід контролювати.

Одним із потужних засобів, які є у вашому розпорядженні, є дієта. Так, деякі продукти виявилися ефективними для зменшення нездорових форм запалення! Ось більше інформації про зв’язок між їжею та запаленням і про те, який вибір дієти може допомогти зберегти ваше тіло здоровим і нормально працювати.

Як їжа може боротися із запаленням

Ви вже знаєте, що ваша дієта відіграє величезну роль у вашому загальному самопочутті. Але ви можете не знати, що продукти містять багато життєво важливих поживних речовин і необхідних нам речовин, включаючи антиоксиданти, які допомагають нейтралізувати вільні радикали у вашому тілі та зменшити запалення.

З іншого боку, споживання занадто великої кількості червоного м’яса, цукру, оброблених продуктів, пшениці, смажених страв, газованої води та інших нездорових продуктів може посилити запалення. На жаль, у середньостатистичному раціоні американців споживається величезна кількість прозапальних продуктів і дуже мала кількість протизапальних продуктів. Роблячи більш обґрунтований вибір дієти, ви можете контролювати своє здоров’я та боротися із запаленням.

1. Омега-3 жирні кислоти

Омега-3 жирні кислоти, як відомо, корисні для здоров’я, а також можуть бути ліками для людей, які борються з хронічним запаленням.

Дієти, багаті омега-3 жирними кислотами, такими як риба, горіхи та насіння льону, слід розглянути, якщо ви зіткнулися з сильним запальним станом. Основна теорія полягає в тому, що вони змінюють структуру клітинної мембрани, що, у свою чергу, збільшує кількість генів, які сприяють запаленню.

2. Фрукти (особливо ягоди)

Фрукти є освіжаючим і смачним джерелом протизапальної сили. Це тому, що багато фруктів повні вітаміну С, антиоксидантів та інших необхідних мінералів.

Вітамін С є потужним антиоксидантом, який допомагає нейтралізувати запалення. Ягоди особливо корисні завдяки великій кількості антиоксидантів і клітковини. Клітковина є критичною для кишкових бактерій, сприяючи росту бактерій, які створюють захисний шар усередині ваш кишечник, щоб допомогти блокувати запальні речовини від поглинання вашим тілом.

3. Зелені, листові овочі

Вживання великої кількості зелених листових овочів (таких як капуста, мікрозелень, шпинат, капуста, ромен тощо) є ще одним чудовим способом боротьби із запаленням природним шляхом, оскільки ці продукти містять багато поживних речовин і антиоксидантів.

Кольори овочів вказують на різні фітохімічні речовини, які допомагають захистити клітини вашого тіла від вільних радикалів, які викликають запалення і навіть можуть пошкодити вашу ДНК. Зелені листові овочі працюють, видаляючи образливі побічні продукти з клітин, що, у свою чергу, допомагає боротися із запаленням.

4. Куркума

Деякі трави та спеції, такі як куркума, можуть допомогти зменшити запалення.

Куркума містить куркумін, який відомий своїми антиоксидантними та протизапальними властивостями. Він по суті допомагає зменшити медіатори запалення.

Це одна з причин, чому чай із куркумою та харчові добавки настільки популярні сьогодні серед людей, які піклуються про своє здоров’я.

5. Зелений чай

Хороші новини для любителів чаю: він може допомогти заспокоїти запалення!

Зелений чай містить одну з найвищих концентрацій антиоксидантів серед усіх напоїв. Споживання зеленого чаю також пов’язане з меншою кількістю хронічних захворювань, включаючи хвороби серця та діабет.

Включивши ці здорові продукти у свій щоденний раціон, ви можете допомогти уникнути нездорового запалення в організмі та захистити себе від більш серйозних проблем зі здоров’ям у майбутньому.

Прокрутка до верху