5 дивовижних переваг щоденного прийому добавки з куркумою

Якщо ви почали бачити добавки з куркумою в кожному магазині здорового харчування та аптеці, це тому, що їхня популярність різко зросла за останні кілька років. Хоча переваги куркуми навряд чи є чимось новим — вона використовується в аюрведичній та китайській медицині вже більше 4000 років.

Очікується, що ентузіазм також не згасне. Відповідно до одного галузевого звіту, світовий ринок, оцінений у 85 мільйонів доларів минулого року, за прогнозами, зросте до 205 мільйонів доларів до 2032 року .

Куркума може покращити ваше здоров’я декількома дивовижними способами, і вчені все ще шукають нові переваги куркуми за допомогою досліджень. Якщо ви самі обговорюєте прийом куркуми, можливо, вам буде цікаво, що ви отримаєте від цього та чи пов’язано з вживанням її як щоденної добавки якісь ризики.

Хоча експерти погоджуються, що куркума загалом безпечна в рекомендованих дозах, вони кажуть, що слід враховувати кілька речей. Це п’ять дивовижних переваг прийому куркуми, найкращі способи її прийому та те, як дізнатися, чи підходить вона вам.

Що таке куркума?

Куркума – це пряність, яку отримують з кореня Curcuma longa, квітучої рослини, яка поширена в Південній та Південно-Східній Азії. Тисячі років куркума використовувалася завдяки її лікувальним властивостям і як ароматна кулінарна приправа в кухнях Південної Азії та Близького Сходу.

У західному світі куркума також стала однією з найпопулярніших дієтичних добавок на ринку. Його рекламують як такий, що забезпечує низку переваг для здоров’я, лише деякі з яких підтверджені адекватними дослідженнями.

Куркума проти куркуміну

Куркумін є основним біоактивним інгредієнтом куркуми, який надає куркумі її яскраво-жовтий відтінок. Хоча добавки з куркумою та куркуміном рекламуються як корисні для вашого здоров’я, деякі медичні експерти стверджують, що добавки з куркуміном набагато сильніші, ніж добавки з куркумою, і, отже, вони матимуть більший відчутний вплив.

Рекомендуємо відмовитися від куркуми на користь високоякісного екстракту куркуміну для усунення симптомів ревматоїдного артриту, тому що куркумінові добавки мають усі переваги для здоров’я куркуми, а потім і деякі.

5 переваг куркуми

1. Куркума і куркумін борються із запаленням

Запалення є основною причиною низки хронічних захворювань. Це основна причина того, що добавки з куркумою та куркуміном, які допомагають боротися із запаленням, можуть принести користь вашому здоров’ю.

Найвідоміша перевага куркуми полягає в її потужних протизапальних властивостях. Куркумін, основна біоактивна сполука в куркумі, бореться із запаленням на молекулярному рівні. Він пригнічує активність різних молекул, які, як відомо, відіграють роль у запаленні, тим самим зменшуючи набряк і дискомфорт.

Регулярно вживаючи добавки з куркумою, ви можете допомогти полегшити симптоми, пов’язані з такими захворюваннями, як артрит, а також знизити ризик хронічних запальних захворювань.

2. Вони містять потужні антиоксиданти

“Чудові” антиоксидантні властивості куркуми є ще однією причиною розглянути можливість прийому добавок.

Куркумін є потужним поглиначем вільних радикалів, тих нестабільних молекул, які можуть викликати окислювальний стрес і пошкодження клітин. Нейтралізуючи ці шкідливі сполуки, куркумін по суті захищає ваше тіло від окисного пошкодження та підтримує загальне здоров’я клітин.

Хоча необхідні додаткові дослідження, це змусило деяких повірити, що куркума має здатність запобігати або боротися з раком, зміцнювати імунну систему тощо.

Включаючи щоденну добавку з куркумою, ви не просто підсилюєте природні захисні механізми свого організму, ви потенційно знижуєте ризик хронічних захворювань, пов’язаних з окислювальним стресом, у довгостроковій перспективі.

3. Вони корисні для когнітивного та психічного здоров’я

Ви також можете покращити своє когнітивне та психічне здоров’я, додавши до свого режиму добавки з куркумою. Дослідження підтверджують думку про те, що куркумін може мати нейропротекторну дію, потенційно допомагаючи підтримувати функцію мозку та захищати від вікового зниження когнітивних функцій.

Крім того, її здатність модулювати нейромедіатори, такі як серотонін і дофамін, може покращити настрій і підтримувати психічне здоров’я. Щоденне вживання куркуми в добавку може підживити ваш розум і тіло, сприяючи цілісному підходу до здоров’я та життєвої сили.

Фактично, одне нещодавнє дослідження, проведене дослідниками Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі показало, що куркума покращує як пам’ять, так і настрій у суб’єктів з легкою, пов’язаною з віком втратою пам’яті. Дослідники припустили, що ці переваги можуть бути пов’язані зі здатністю куркуми зменшувати запалення в мозку, яке було пов’язано як з хворобою Альцгеймера, так і з розладами настрою, включаючи депресію.

Інший мета-аналіз рандомізованих контрольованих досліджень виявив, що куркумін, активний інгредієнт куркуми, може підвищити рівень нейротрофічного фактора мозку (BDNF), білка, важливого для навчання, пам’яті та поведінки.

Значний позитивний вплив добавок куркуміну на рівень BDNF вказує на його потенційне використання при неврологічних розладах, які пов’язані з низьким рівнем BDNF. Це можуть бути психіатричні, нейродегенеративні розлади та вікове зниження функції мозку.

4. Вони можуть покращити певні шлунково-кишкові захворювання

Прийом куркуми також може допомогти покращити певні шлунково-кишкові захворювання, такі як нетравлення, диспепсія та навіть виразковий коліт.

Грунтуючись на дослідженні, комбінована терапія мезаламіном і куркуміном була пов’язана з приблизно втричі кращими шансами на клінічну відповідь порівняно з плацебо, з мінімальними побічними ефектами.

Однак важливо проконсультуватися з лікарем, перш ніж приймати куркуму при проблемах зі шлунком. Куркума може мати негативний вплив на людей з ГЕРХ, жовчнокам’яною хворобою або виразкою.

5. Вони також можуть принести користь вашому серцю

Завдяки своїм протизапальним і антиоксидантним властивостям куркума і куркумін також можуть принести користь здоров’ю вашого серця, показують попередні дослідження. Однак важливо зазначити, що необхідні додаткові дослідження — немає переконливих доказів того, що добавки з куркумою можуть запобігти хворобам серця у людей.

Ранні дослідження показали, що куркума може допомогти запобігти атеросклерозу, накопиченню бляшок, які можуть блокувати артерії та призводити до серцевого нападу чи інсульту. У дослідженнях на тваринах екстракт куркуми знижував рівень холестерину та перешкоджав накопиченню (поганого) холестерину ЛПНЩ у кровоносних судинах. Оскільки він перешкоджає злипанню тромбоцитів, куркума також може запобігати утворенню тромбів уздовж стінок артерій.

Хто повинен триматися подалі від куркуми?

Деякі люди піддаються підвищеному ризику виникнення побічних ефектів від прийому добавки куркуми або куркуміну.

Кільком групам слід уникати прийому добавок куркуми, включаючи тих, хто має порушення згортання крові, тих, хто приймає засоби для розрідження крові, і тих, хто має проблеми з печінкою або жовчними протоками. Вагітним жінкам або жінкам, які годують груддю, а також людям з виразкою шлунка, ГЕРХ, гормонально-чутливими станами або аритміями слід також тримайтеся подалі.

Крім того, люди, які приймають ліки від діабету, повинні поговорити зі своїми лікарями, перш ніж приймати куркуму, оскільки обидва можуть спричинити низький рівень цукру в крові.

Ви також не повинні приймати куркуму, якщо ви готуєтеся до операції, оскільки добавка може діяти як розріджувач крові. Важливо повідомити свого лікаря та хірурга, чи приймали ви куркуму перед процедурою.

Якщо ви сумніваєтеся, завжди проконсультуйтеся зі своїм медичним працівником для отримання експертних рекомендацій. Вони можуть допомогти вам визначити, чи ваш конкретний набір проблем зі здоров’ям, ліків і добавок сумісний з куркумою або куркуміном.

Який найкращий спосіб приймати куркуму?

Є багато різних способів прийому куркуми або куркуміну, включаючи вживання їх під час дієти, пиття чаю з куркумою, прийом екстракту або настоянок куркуми, а також прийом дієтичних добавок у формі таблеток, капсул або гумки.

Найкращий спосіб споживання куркуми або куркуміну – це цільні продукти. Куркума найкраще засвоюється в поєднанні з чорним перцем або з їжею. містять здорові жири, такі як оливкова олія або кокосова олія, є оптимальними супутниками куркуми, оскільки ці продукти містять лецитин, сполуку, завдяки якій куркума легше засвоюється організмом.

Дослідження показали, що чорний перець збільшує засвоєння та біодоступність куркуміну до 2000 відсотків.

Чи безпечно приймати куркуму щодня, залежить від форми та індивідуального здоров’я. Куркума є природним інгредієнтом і вважається безпечною для регулярного прийому, особливо в дозах близько 500 мг.

Для досягнення найкращих результатів споживачам важливо шукати продукти, у яких зазначено фактичну кількість куркуми в добавках. Високі дози куркуми не рекомендуються через ризик побічних ефектів.

Прокрутка до верху