11 переваг морінги для здоров’я, на думку дієтологів

Незалежно від того, як ви називаєте Moringa oleifera — також відомий як «дерево гомілки», «дерево життя» і «дерево-чудо» — це одна з найбільш поживних рослин у світі. Він містить широкий спектр поживних і біологічно активних сполук, включаючи незамінні амінокислоти, вуглеводи, клітковину, вітаміни, мінерали та фітонутрієнти, що робить цю рослину потужною.

Походить із Північної Індії та Східної Африки, у цих регіонах ви знайдете два найпопулярніші види, хоча всього існує 13 різних видів. Навіть якщо мова йде про останні дослідження, зазвичай виділяють кілька різновидів цієї популярної рослини. Серед 13 видів поточні дослідження обмежуються M oringa oleifera , Moringa stenopetala , Moringa concanensis і Moringa peregrina.

Морінга сягає корінням в давні часи і використовувалась у фітомедицині та аюрведичному лікуванні протягом століть. Переваги морінги були визнані давно, коли її використовували в аюрведичній медицині понад 4000 років тому.

Морінга використовувалася стародавніми греками, римлянами та стародавніми воїнами Маурії в Індії, які, як повідомляється, споживали листя морінги, щоб надати їм більше енергії та сили, особливо під час війни. Сьогодні дерева морінги вирощують і споживають у всьому світі.

Що таке морінга?

Кожна частина рослини Moringa їстівна. Листя, насіння, кора, коріння, сік і квіти Moringa oleifera широко використовуються в традиційній медицині, а листя і незрілі насіннєві коробочки використовуються як харчові продукти. Найбільш використовуваною частиною рослини є їстівне листя, а в Сполучених Штатах висушене листя продається як дієтичні добавки у вигляді порошку або капсул.

Переваги морінги

Сучасна медицина продовжує підтверджувати багато його переваг для харчування та здоров’я. Нижче наведено основні переваги морінги для здоров’я та творчі способи її використання. Просто майте на увазі, що переваги можуть залежати від того, скільки морінги ви споживаєте.

1. Це надзвичайно поживно

Листя морінги — одне з найбільш насичених поживними речовинами зелених рослин на планеті, насичене протеїном, незамінними амінокислотами, 27 вітамінами та 46 антиоксидантами. Це включає такі ключові поживні речовини, як кальцій, залізо, вітаміни групи В, калій, магній і вітамін С. Загалом, згідно з дослідженнями, «морінга багата макро- та мікроелементами та іншими біоактивними сполуками», які важливі для нормального функціонування організму та профілактики багатьох захворювань.

2. Бореться із запаленням

Запалення – це фізіологічна реакція, яка відбувається в організмі для захисту від інфекції та відновлення пошкоджених тканин організму. Моринга містить поживні речовини, що борються із запаленням, включаючи фітонутрієнти, антиоксиданти та антибактеріальні сполуки. Разом ці потужні сполуки борються із запаленням в організмі, націлюючись на вільні радикали (сполуки, які пошкоджують клітини), і, як наслідок, зменшують окислювальний стрес, запалення та борються з хворобами. Дві сполуки, які варто відзначити, — це кверцетин, потужний антиоксидант і протизапальний засіб, і ізотіоціанати, які допомагають детоксикації та мають протизапальну дію. Одне дослідження показує, що ці конкретні сполуки, виявлені в морінгі, можуть допомогти полегшити легке запалення, пов’язане з хронічними захворюваннями.

3. Це може посилити ваш сексуальний потяг

Чи знаєте ви, що стрес може негативно вплинути на сексуальну функцію? Це може вивести з ладу лібідо, підвищуючи кортизол і знижуючи гормон гарного настрою, дофамін. Сексуальна функція – це дуже складний процес, який включає мозок, гормони, емоції, нерви та м’язи, які дуже чутливі до стресу. Багато трав, які, як відомо, вважаються афродизіаками, давно використовуються для підвищення лібідо — і морінга може бути однією з них. Дослідження на тваринах показали, що морінга може підвищувати рівень тестостерону та знижувати кортизол, підтримуючи тим самим лібідо. Згідно з одним дослідженням на тваринах, листя морінги може сприятливо впливати на сексуальну дисфункцію чоловіків, спричинену стресом. Джонс додає, що до того, як можна буде зробити тверді висновки, необхідні дослідження на людях.

4. Ви відчуєте більше енергії

Якщо ви шукаєте заряд енергії без кофеїну, ви можете розглянути морінгу у своїй ранковій рутині. Він багатий вітамінами та мінералами, особливо залізом і вітамінами C і D, поживними речовинами, які беруть участь у метаболізмі, що дає енергію. Морінга також містить вітаміни групи В, які допомагають довгостроково підтримувати енергію та підтримують здорові метаболічні процеси. Фактично, одне дослідження показало, що морінга допомагає регулювати мітохондрії (частина багатьох наших клітин, яка бере участь у виробництві енергії) шляхом регулювання рівня кальцію та зміцнення мітохондріальної мембрани. І чудова новина полягає в тому, що у вас не залишиться енергетичних збоїв, нервозності чи почуття тривоги, які є поширеними побічними ефектами напоїв з кофеїном.

5. Це може підтримувати пізнання та настрій

Екстракт таких рослин, як морінга, і його вплив на покращення пізнання та настрою продовжують вивчатися на тваринах. Морінга може підвищити пізнання завдяки своєму амінокислотному та вітамінному профілю. Він містить триптофан, попередник серотоніну, він же гормону щастя. Цей гормон гарного самопочуття працює в центрах винагороди вашого мозку та покращує навчання, моторику та пам’ять. У морінгі ви знайдете як вітаміни С, так і Е, потужні антиоксиданти, які допомагають зменшити окислювальне пошкодження мозку, головного учасника розвитку деяких когнітивних розладів.

6. Балансує рівень цукру в крові

Ця їстівна рослина може підтримувати рівень цукру в крові стабільним на краще. Вважається, що морінга допомагає підтримувати баланс цукру в крові завдяки своїй хлорогеновій кислоті та ізотіоціанатам. Хлорогенова кислота може потенційно контролювати рівень цукру в крові, регулюючи поглинання або вивільнення клітинами глюкози (цукру) після їжі. Дослідження підтвердили використання морінги для підтримки балансу цукру в крові з позитивним впливом на рівень цукру в крові натщесерце, рівень інсуліну, HbA1c і загальний контроль рівня глюкози в крові у тих, хто вживає порошок морінги.

7. Має властивості проти старіння

Незважаючи на те, що старіти не соромно, згідно з дослідженнями, морінга багата антиоксидантами, такими як флавоноїди та поліфеноли, які можуть боротися з передчасними зморшками та зберігати молодість вашої шкіри, якщо її застосовувати місцево. Його сполуки мають потужну протизапальну дію, і його користь від старіння в догляді за шкірою є багатообіцяючою, але необхідні додаткові дослідження.

8. Це може знизити артеріальний тиск

Якщо ви боретеся з високим кров’яним тиском, дослідження показують, що регулярне додавання морінги у ваш раціон може змінити ситуацію, особливо якщо ваш розпорядок дня включає фізичні вправи та багату на поживні речовини дієту. Порошок морінги має антигіпертензивні властивості, оскільки містить кверцетин. Цей антиоксидант зменшує окислювальний стрес на серце та допомагає стабілізувати системи контролю артеріального тиску в організмі. Якщо ви приймаєте ліки від артеріального тиску, вам варто поговорити зі своїм медичним працівником, перш ніж розглядати морінгу, оскільки це може призвести до надто низького кров’яного тиску.

9. Це може допомогти з травленням

Дослідження на тваринах показують, що якщо у вас проблеми з травленням, такі як запор, клітковина, яка міститься в морінгі, може допомогти підтримувати регулярність. Він містить розчинні волокна, а також нерозчинні волокна. Обидві форми клітковини мають багато переваг для здоров’я, особливо для травлення. Розчинна клітковина розчиняється у воді та перетворюється на гель, уповільнюючи травлення та довше зберігаючи вас ситими, тоді як нерозчинна клітковина додає об’єм стільця, полегшуючи його проходження через травний тракт, таким чином зменшуючи запори. Мало того, харчовий профіль морінги містить сполуки, які сприяють розвитку корисних бактерій у кишечнику.

10. Це може покращити рівень холестерину

Здоровий рівень холестерину має вирішальне значення для запобігання хворобам серця. Хороша новина полягає в тому, що морінга має потенціал для зниження рівня холестерину. Згідно з одним дослідженням, морінга має гіпохолестеринемічну (ліпідознижувальну) і протиатерескотичну (запобігає накопиченню бляшок на стінках артерій) дії, які підтримують здорове серце.

11. Це може запустити вашу імунну систему.

Багато чого ще невідомо, але дослідження показують, що морінга може допомогти регулювати вашу імунну систему, щоб вона була готова і здатна атакувати загарбників. Наприклад, одне дослідження на мишах показало, що Moringa oleifera ефективна при лікуванні малярії. Додаткові дослідження показують, що вплив морінги на нашу імунну систему може зробити її хорошим кандидатом для лікування аутоімунних захворювань. Звичайно, все це потребує подальшого вивчення, але є шанс, що регулярне споживання морінги може підвищити ваш імунітет.

FAQ

Чи може морінга допомогти схуднути?

В даний час немає жодних серйозних досліджень, які б доводили, що доповнення до морінги є надійним способом для людей схуднути. Однак одне дослідження показало, що екстракт насіння Moringa oleifera може запобігти збільшенню ваги у щурів, яких годують їжею з високим вмістом жиру, тоді як інше дослідження показало, що він допомагає регулювати гормони ситості у тварин. Подібні лабораторні дослідження може бути важко відтворити на людях, тому хоча моргіну називають «чудо-деревом», ще занадто рано вважати її чудодійною добавкою для схуднення.

Чи має морінга побічні ефекти?

Морінга є потужною рослиною, і при споживанні у великих кількостях деякі люди можуть відчувати розлад шлунка, біль у животі або інші проблеми з травленням. Якщо ви вагітні або годуєте грудьми, уникайте споживання морінги, оскільки хімічні речовини, що містяться в корені, корі та квітах, можуть бути шкідливими.

Крім того, морінга може взаємодіяти з деякими ліками. Якщо ви хочете спробувати морінгу, найкраще проконсультуватися зі своїм медичним працівником, перш ніж додавати її до свого щоденного раціону. Деякі експерти рекомендують починати з невеликої дози, наприклад від половини до однієї чайної ложки на день. Джонс додає, що дослідження показують, що понад 70 грамів морінги щодня можуть викликати токсичність вітамінів і мінералів.

Як купувати морінгу

У США морінга зазвичай зустрічається у вигляді порошку або добавки. Завжди краще прочитати інструкції на упаковці харчових продуктів щодо безпечного використання морінги. Якщо ви хочете поекспериментувати з листям і стручками, ви, швидше за все, знайдете їх на міжнародному ринку. Ось кілька порад, які слід враховувати при покупці та використанні морінги:

  • Шукайте органічне, 100% чисте листя морінги.
  • Порошок з листя морінги слід зберігати в герметичному контейнері в прохолодному та темному місці.
  • Подивіться на термін придатності та термін зберігання; його найкраще використовувати протягом шести місяців після збору врожаю.

Як використовувати порошок морінги

Морінга є універсальною, і її можна додавати до різноманітних рецептів, від страв до закусок і напоїв. Морінга має схожий смак з матча (зелений чай, подрібнений у порошок). Його важко охарактеризувати, але його описують як земляний, трав’янистий або зелений смак. «Деякі люди насолоджуються смаком морінги, тоді як інші вважають за краще поєднувати її з більш сильними та солодкими смаками, дозволяючи морінгі взяти на себе більш додаткову роль», — каже Кертіс. Ось кілька ідей, які варто спробувати:

  • Додайте до ранкового смузі
  • Посипати хумусом
  • Додайте в гуакамоле або ваш улюблений соус
  • Додавати в супи і салати
  • Додайте соус для пасти або песто
  • Випікати печиво та тістечка
  • Приготуйте чай, додавши листя в гарячу воду, заваріть і додайте свій улюблений підсолоджувач

Суть

Загалом, морінга — багата на поживні речовини рослина, яка при регулярному вживанні приносить багато переваг для здоров’я. Він універсальний, що робить його чудовим доповненням до багатьох рецептів. Дослідження обмежені, і для підтвердження тверджень щодо здоров’я потрібні додаткові дослідження на людях. Поговоріть зі своїм медичним працівником, перш ніж додавати морінгу до свого щоденного раціону.

Прокрутка до верху