5 дивовижних переваг щоденного прийому добавки женьшеню

Азіатський женьшень — не плутати з такими травами, як американський женьшень, сибірський женьшень або Panax notoginseng — використовувався в китайській медицині протягом століть. Тепер сучасні дослідження допомагають обґрунтувати переваги багатьох його історичних застосувань. 

Хоча ви не повинні приймати харчові добавки з метою лікування хвороб — за визначенням, це не доведено, інакше їх класифікували б як ліки — прийом женьшеню може покращити ваше здоров’я дивовижним чином.

Наповнений антиоксидантами та протизапальними властивостями, деякі дослідження показують, що женьшень пов’язаний із зниженням рівня хронічних захворювань і зменшенням ряду симптомів. Цікаво, що ви можете отримати, приймаючи щоденну дозу женьшеню? Це п’ять дивовижних переваг добавок женьшеню, які підтверджені наукою.

1. Це може зміцнити вашу імунну систему

Щоденне споживання азіатського женьшеню може зміцнити вашу імунну систему та допомогти організму боротися з вірусними респіраторними інфекціями, такими як застуда та грип.

Женьшень може не тільки збільшити кількість імунних клітин в організмі, але й підвищити ефективність вакцини проти грипу.

У цьому дослідженні дослідники залучили 227 суб’єктів, які приймали або таблетку женьшеню, або плацебо протягом 12 тижнів. Через чотири тижні всі вони отримали однакову вакцину проти грипу. Проте група, яка приймала женьшень, мала на дві третини менше випадків застуди та грипу порівняно з групою плацебо.

2. Це може покращити здоров’я серця

Попередні дослідження, здається, показують, що прийом щоденної дози женьшеню може мати певні переваги для серця.

Результати як in vitro, так і in vivo вказують на те, що женьшень потенційно позитивно впливає на серцеві захворювання завдяки своїм різноманітним властивостям, включаючи антиоксидантну, знижену адгезію тромбоцитів, вазомоторну регуляцію, покращення ліпідних профілів і вплив на різні іонні канали.

Однак азійський женьшень може по-різному впливати на артеріальний тиск — інколи спричиняючи його падіння, а інколи — підвищення. Поки вчені не отримають більш переконливу інформацію, вам не слід приймати женьшень для контролю артеріального тиску, рівня холестерину або інших заходів для здоров’я серця, якщо ваш лікар не рекомендував це як частину вашого плану лікування.

3. Це може покращити діабет 2 типу

Женьшень може бути ефективним і безпечним як додатковий засіб лікування діабету 2 типу. Проте дослідники відзначили, що це не мало «значного впливу на переддіабет або здорових дорослих.

Регуляція секреції інсуліну, поглинання глюкози, антиоксидантний стрес і протизапальні шляхи можуть бути механізмами, пов’язаними з протидіабетичним ефектом женьшеню.

Однак деякі дослідження все ще суперечать: деякі дослідження показали, що азіатський женьшень дійсно може підвищувати рівень цукру в крові. Це також може спричинити зниження рівня цукру в крові до небезпечного рівня, якщо ви приймаєте інсулін. Доки ми не проведемо більш переконливі дослідження, ви не повинні приймати женьшень як частину вашого лікування діабету, якщо ваш лікар не рекомендував це.

4. Це може знизити ризик раку

Азіатський женьшень може допомогти знизити ризик певних типів рак

Визначили дев’ять досліджень, у тому числі п’ять когортних досліджень, три дослідження типу «випадок-контроль» і одне рандомізоване контрольоване дослідження, які оцінювали зв’язок між споживанням женьшеню та ризиком раку. Дані мета-аналізу показали, що значно нижчий на 16 відсотків ризик розвитку раку у пацієнтів, які вживали женьшень.

Однак добавки женьшеню можуть мати побічні ефекти, включаючи нудоту, блювоту, безсоння, прискорене серцебиття тощо. Ви не повинні приймати добавки женьшеню, якщо у вас зараз є рак або є рак в анамнезі, якщо ваш лікар не рекомендує це.

5. Це може покращити сексуальну дисфункцію у чоловіків

Вважається, що добавки женьшеню також покращують симптоми сексуальної дисфункції у чоловіків. Корейський червоний женьшень може покращити еректильну дисфункцію більше, ніж плацебо.

Однак дослідники зазначають, що в дослідженнях, які вони розглянули, методологічна якість була в середньому низькою. Необхідні додаткові дослідження, щоб визначити можливі переваги женьшеню для сексуальної дисфункції.  

Прокрутка до верху