7 добавок, які можуть допомогти вам схуднути

Якщо ви хочете схуднути, нічого не обійти: здорове харчування та регулярні фізичні вправи є обов’язковими. Спіть більше, менше пийте, оточіть себе хорошою системою підтримки, і ви просто досягнете довгострокового успіху. Однак, якщо використовувати їх у поєднанні зі здоровим способом життя, деякі добавки також можуть бути корисними для досягнення ваших цілей, кажуть лікарі.

Важливо зазначити, що кожного разу, коли ви починаєте приймати нову добавку, ви повинні робити це під наглядом лікаря. Це тому, що добавки можуть взаємодіяти з іншими добавками або ліками та погіршувати певні захворювання. Ваш лікар може допомогти вам визначити, чи підходить вам кожна добавка.

Тим не менш, експерти припускають, що певні добавки можуть допомогти вам розпочати свій новий розпорядок здоров’я та схилити терези на вашу користь. Ось їх сім рекомендацій щодо добавок, які можуть допомогти вам схуднути.

1. Білок

Хоча найкраще отримувати зі свого раціону нежирні джерела білка — наприклад, курку, рибу, квасолю та бобові, — прийом порошкоподібної білкової добавки також може допомогти вам схуднути, кажуть експерти.

Білок необхідний для побудови та відновлення тканин, у тому числі м’язів. Збільшення споживання білка може допомогти вам довше почуватися ситими, зменшуючи загальне споживання калорій. Це також прискорює ваш метаболізм, сприяючи втраті жиру, зберігаючи м’язову масу.

2. Екстракт зеленого чаю

Зелений чай має багато відомих переваг для здоров’я, включаючи зниження ризику хронічних захворювань, таких як хвороби серця, діабет і деякі види раку. Це також може допомогти вам схуднути.

Зелений чай наповнений антиоксидантами та поживними речовинами, які мають потужний вплив на організм. Екстракт посилює спалювання жиру та покращує фізичну працездатність, що робить його чудовою добавкою для схуднення.

Споживання зеленого чаю або екстракту зеленого чаю містить компоненти, які можуть допомогти м’яко прискорити метаболізм і сприяти спалюванню жиру.

Фактично, дослідження 2013 року показало, що вживання чотирьох чашок зеленого чаю призвело до значного зниження ваги та систолічного артеріального тиску» серед пацієнтів з діабетом.

3. Вітамін D

Прийом добавки з вітаміном D також має низку переваг. Його протизапальні, антиоксидантні та нейропротекторні властивості підтримують імунне здоров’я, функцію м’язів і активність клітин мозку.

Батра зазначає, що це також може допомогти у втраті ваги. Низькі рівні вітаміну D пов’язують із збільшенням ваги та ожирінням. Забезпечуючи достатній рівень вітаміну D через перебування на сонці, дієту або добавки, ви можете підтримувати здатність свого тіла підтримувати здорову вагу.

4. Клітковина

Дієти з високим вмістом клітковини давно пов’язують із втратою ваги, і деякі експерти кажуть, що добавки з клітковиною можуть мати подібні переваги.

Клітковинні добавки, особливо ті, що містять розчинні джерела клітковини, такі як корінь цикорію, можуть допомогти вам відчути ситість і, отже, зменшити споживання калорій. Вони також можуть допомогти регулювати рівень цукру в крові. Крім того, вони допомагають підтримувати збалансований мікробіом кишечника, що надзвичайно важливо для підтримки здорової ваги.

Клітковина є головною рекомендацією для загального здоров’я кишечника — більше, ніж будь-яка інша добавка. Хоча вчені все ще працюють над тим, щоб зрозуміти зв’язок між здоровим кишечником і вагою, поточні дослідження показують, що ви можете закласти основу для покращення здоров’я, а також втрати ваги, сприяючи хорошому здоров’ю кишечника.

5. Піколінат хрому

Піколінат хрому — ще одна добавка, яка може допомогти у зниженні ваги.

Ця конкретна добавка може допомогти регулювати рівень цукру в крові та зменшити тягу, особливо у тих, хто має дефіцит. Стабільний рівень цукру в крові важливий для схуднення, оскільки він дозволяє вашому тілу ефективніше використовувати жир для отримання енергії між прийомами їжі.

Хоча хром з їжі вважається безпечним, він може бути небезпечним у надмірно високих дозах, якщо приймати його як добавку.

Як добавка, дуже високі дози цього мінералу можуть знизити ефективність інсуліну в контролі рівня цукру в крові та викликати подразнення шлунка, свербіж і почервоніння. Були також рідкісні повідомлення про швидкий, нерегулярний серцевий ритм і проблеми з печінкою через надлишок хрому. Повідомлялося також про пошкодження нирок через використання добавок піколінату хрому.

6. Креатин

Багато людей приймають креатин, щоб схуднути та збільшити м’язову масу.

Креатин може бути корисною добавкою для покращення складу тіла. Він допомагає затягувати воду в м’язи, потенційно збільшуючи робоче навантаження та сприяючи росту м’язів. Це може сприяти відновленню м’язів і зменшити розпад м’язів. Збільшення м’язової маси може зрештою призвести до покращення складу тіла та втрати жиру за рахунок збільшення витрат енергії в стані спокою.

7. Яблучний оцет

Не бракує тверджень про користь яблучного оцту (ACV), і багато з них були розвінчані. Однак нові дослідження показують, що є одна науково підтверджена перевага регулярного прийому ACV. Дослідження 2024 року в BMJ Nutrition, Prevention, and Health показало, що прийом столової ложки яблучного оцту перед їжею може допомогти вам схуднути.

Дослідження, в якому взяли участь 120 учасників із ожирінням і надмірною вагою, показало, що ті, хто приймав ACV перед їжею, втратили до 18 фунтів протягом 12-тижневого періоду дослідження. Окрім зниження індексу маси тіла (ІМТ), він також знизив рівень тригліцеридів і холестерину.

Результати дослідження показують, що включення яблучного оцту в дієту може бути корисною допоміжною терапією для контролю ваги.

Медичні працівники можуть розглянути можливість рекомендувати добавки яблучного оцту як частину комплексної програми зниження ваги, поряд зі зміною дієти та способу життя, необхідні подальші дослідження, щоб підтвердити результати дослідження та визначити оптимальне дозування та тривалість прийому добавки яблучного оцту.

Прокрутка до верху