8 садових квітів, які відлякують шкідників

Шкідники – надто поширена проблема для всіх овочівників. З цим усім нам доводиться стикатися, і існують різні підходи проти списку шкідників, які хочуть ласувати листям, стеблами та плодами овочевих рослин.

Занадто часто першим кроком є ​​тягнутися до пляшок із хімічними пестицидами, щоб впоратися з проблемами шкідників. Однак вжиття профілактичних заходів для уникнення потенційних проблем зі шкідниками є кращим способом мати квітучий город без шкідників.

Супутня посадка – це фантастичний спосіб захистити ваші овочі, і ви можете поєднати красу з корисністю. Це тому, що є чудові квіти для вирощування, які виглядатимуть чудово та захищатимуть ваші культури від усіляких неприємностей.

Посадка будь-яких із наведених нижче квітів може бути корисною при плануванні городу, оскільки вони можуть відлякувати широкий спектр шкідників. Варіанти органічного садівництва та використання природних компаньйонів для боротьби зі шкідниками завжди повинні бути кращим варіантом боротьби з проблемами шкідників.

Ось 8 фантастичних рослин для відлякування шкідників на городах.

1. Календула

Календула – це однорічні квіти , які легко виростити з насіння. Квіти бувають яскравих кольорів — жовтого, помаранчевого та золотого — оскільки календула є водночас привабливою та корисною рослиною для городу. Окрім того, що календула гарно виглядає та відлякує довгий список шкідників, вона також є їстівними квітами.

Календулу також називають чорнобривцями, але їх не слід плутати з чорнобривцями. Незважаючи на те, що календула називається чорнобривцями, вона не є справжнім чорнобривцем. Він в іншій сім’ї та походить з іншої частини світу – це може заплутати.

Відлякує: білокрилку, попелицю, огіркового жука, блішку, кабачкового жука, кукурудзяного черв’яка

2. Хризантеми

Хризантеми, широко відомі як матусі, є чудовими багаторічними рослинами, які зберігають секрет, який робить їх чудовими для посадки компаньйонів. Цвітіння хризантем містить піретрум, природний інсектицид і поширений інгредієнт багатьох природних засобів від комах.

Це означає, що посадка хризантем може відлякувати мурах та багатьох інших шкідників, а цвітіння квітів також можна перетворити на саморобні спреї від комах. Або посадіть мами окремо навколо рослин, які ви хочете захистити, або додайте їх в ряд, щоб створити межу навколо овочевих грядок або грядок.

Відлякує : мурах, білокрилок, кліщів, комарів, трипсів, павутинних кліщів, жуків, попелиць

3. Чорнобривці

Чорнобривці – яскраве і веселе доповнення будь-якого саду. Це чудові квіти, які приваблюють бджіл та інших комах, які можуть виконувати для вас природний контроль над шкідниками. Чорнобривці також відлякують жуків і багатьох шкідників від поїдання ваших дорогоцінних культур. Існують різні види чорнобривців, а французькі чорнобривці та типи печатки найкраще підходять для посадки-компаньйона.

Чорнобривці особливо ефективні для відлякування галлових нематод та інших нематод завдяки хімічним речовинам, що виділяються з їх коренів. Відомо, що ці рослини також приваблюють слимаків і равликів, тому їх можна використовувати як рослини-пастки, щоб тримати їх подалі від інших овочів. Загалом, садити чорнобривці на городі вкрай не рекомендується.

Відлякує : нематоди. капустяна міль, томатний червець, кабачковий жук, мексиканська квасоля, мухи, оси, комарі

4. Настурції

Настурції корисно використовувати як рослини-пастки, для залучення корисних хижих комах, які допомагають позбутися попелиці та інших шкідників, а також для відлякування жуків. Ви не можете задирати носа над цими трьома перевагами посіву настурції – я зазвичай вирощував їх на городах як частину природної боротьби зі шкідниками. Рослини також яскраві та привабливі, мають різноманітні кольори, а їхні квіти та листя їстівні.

Відлякує: огіркового жука, кабачкового жука, капустяного черв’яка, мексиканського бобового жука, колорадського жука, білокрилки

5. Ісоп

Ісоп чудова трава для вирощування, і його квіти також фантастичні. Колоски блакитних або фіолетових квітів з’являються влітку і є чудовими рослинами-запилювачами – додавання цієї незвичайної трави на овочеву ділянку приверне бджіл до саду.

Ісоп — багаторічна трав’яниста рослина, що містить ефірні олії та має сильний аромат, який відлякує багатьох шкідників. Особливо корисно садити ісоп при вирощуванні капусти, оскільки він відлякує капустяну совку і капустяного червця. Ці докучливі шкідники також можуть атакувати інші овочі сімейства капустяних, такі як біла капуста, цвітна капуста, брокколі та брюссельська капуста.

Відлякує: капустяну совку, капустяного хробака

6. Огірочник

Огуречник — це однорічна рослина, яка дає насіння в саду, щоб знову з’являтися з року в рік. Він виробляє чудові сині квіти у формі зірки, які подобаються бджолам та іншим запилювачам. Цвітіння та листя також їстівні.

Огуречник — чудова рослина-компаньйон для помідорів, оскільки він відлякує томатних хробаків — основного шкідника помідорів, який жує листя та очищає рослини. Це також чудовий партнер для капусти, оскільки відлякує капустяного хробака та капустяну совку. Корисні комахи, яких приваблює борщівник, також поїдають багатьох інших шкідників, і, наприклад, він також є ідеальною рослиною-компаньйоном для полуниці.

Відлякує: томатний хробак, капустяну міль, капустяного хробака

7. Непета

Непета — чудова рослина, що відлякує шкідників, яка може чудово виглядати на бордюрі дачного саду чи в городі. Найкращим сортом для відлякування шкідників є котяча м’ята ( Nepeta cataria ).

Це багаторічна рослина, яка дає велику кількість колосків, повних маленьких білих квітів, які можуть цвісти протягом усього літа й до осені. Існує довгий список шкідників, яких непета відлякує, що робить рослину ідеальним компаньйоном для багатьох городніх культур.

Відлякує: японського жука, попелицю, колорадського жука, комарів, капустяну петельку, блішку, кабачкового клопа

8. Петунія

Петунії – популярні однорічники для клумб і бордюрів, горщиків, віконних ящиків і підвісних кошиків. Однак і на городі їх теж варто садити. Прості у вирощуванні рослини бувають різних типів, розмірів і кольорів і можуть цвісти з весни до перших заморозків.

Петунії — чудовий варіант для посадки, якщо ви вирощуєте картоплю, кабачки, помідори або квасолю, оскільки вони можуть відлякати багатьох поширених шкідників, які завдають шкоди цим культурам.

Відлякує: попелицю, кабачкового жука, томатного жука, мексиканського бобового жука, спаржевого жука, листоїдів

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи відлякує лаванда комах?

Лаванда справді відлякує деяких садових шкідників, у тому числі попелиць, комарів і міль, завдяки своєму сильному аромату. Є багато сортів лаванди, з яких можна вибрати, і англійська лаванда має сильніший аромат, ніж французька. Лавандин — це гібридна рослина, яка належить до сімейства лавандових, і має більш інтенсивний аромат, ніж інші види лаванди.

М’ята відлякує жуків?

М’ята – ще одна ароматна трава, яка своїм ароматом відлякує садових шкідників. Вважається, що сорти м’яти, такі як м’ята звичайна та м’ята перцева, є найкращими варіантами для відлякування шкідників, зокрема кліщів, павуків та комарів.

Ви можете скористатися перевагами боротьби зі шкідниками будь-якої з перерахованих вище квітів у продуктивних садах будь-якого розміру. Це може бути так само просто, як додати невеликі горщики з корисними квітами до невеликого городу або саду для овочів, щоб уникнути шкідників. Ви можете безпечно насолоджуватися квітами, знаючи, що шкідників не буде, а це означає, що овочі будуть краще збирати.

Прокрутка до верху