Як вирощувати рожевий антуріум і доглядати за ним

Рожевий антуріум, також відомий як квітка фламінго, хвостоцвіт, є одним із найкрасивіших тропічних рослин, які ви можете виростити. За допомогою правильних умов вирощування та кількох порад ви зможете насолоджуватися прекрасним цвітінням цієї дивовижної кімнатної рослини цілий рік.

Рожевий антуріум походить з півночі Південної Америки та Центральної Америки, і цей вид є родичем як калл, так і лілій. Лопатки — блискучі краплеподібні структури, які оточують довгий, виступаючий спадикс (справжні квіти рослини) — мають колір від темно-червоного та рожевого до білого та білого з червоними плямами.

Хоча ці приголомшливі стебла часто використовують у квіткових композиціях, вони зберігаються ще довше, якщо вирощувати їх вдома, часто цвітуть протягом двох-трьох місяців протягом року. У цих рослин з кожним новим листком ростуть нові квіти. Згодом щасливий, здоровий і зрілий рожевий антуріум навіть вирощуватиме власні відсадки або дітки. Вирощуйте цей вид у безпечному місці вашого будинку подалі від дітей, котів і собак, оскільки це сімейство рослин токсичне для людей і домашніх тварин.

  • Ботанічна назва: Anthurium andraeanum
  • Загальна назва: рожевий антуріум, квітка фламінго, хвостоцвіт, косичка
  • Тип рослини: вічнозелена, трав’яниста багаторічна
  • Зрілий розмір: 30–50 см у висоту
  • Вплив сонця: яскраве непряме світло
  • Тип ґрунту: ґрунт для орхідей або дренований ґрунт, здатний утримувати воду
  • pH ґрунту: 5,5–6,5
  • Токсичність: токсичний для людей і домашніх тварин

Догляд за рослинами

Посадіть свій рожевий антуріум у багату, добре дреновану суміш для горщиків. Багато сортів є альпіністами, тому корисно поставити їм решітку або моховий стовп, щоб забезпечити додаткову підтримку. 

Ви можете зробити свою власну суміш для горщиків, поєднавши половину кори ялиці та половину моху сфагнуму, який утримуватиме вологу, дозволяючи воді вільно стікати. Іншим варіантом є кора орхідеї або перліт, змішаний у рівних частинах зі звичайною сумішшю для горщиків. Поливайте свій рожевий антуріум так, щоб суміш була постійно вологою (але не мокрою), стежачи, щоб вона не висохла повністю.

Коли ваш рожевий антуріум росте, ви можете побачити коронку або повітряні корені, що ростуть біля основи рослини. Непогано обмотати крону жменю моху-сфагнуму. Змочуйте сфагнум, коли поливаєте рослину, щоб вона була вологою.

Рожевий антуріум добре розвивається при регулярних підгодівлях. Застосовуйте стандартне добриво для кімнатних рослин, розбавлене наполовину, кожні два тижні протягом весняного та літнього вегетаційного сезону.

Найкращі умови для вирощування рожевого антуріума


Рожевий антуріум процвітає у вологих умовах. Якщо у вас є інші тропічні рослини, ви можете розмістити їх у тій же кімнаті та запустити зволожувач повітря, щоб підтримувати вологість повітря. Тепла, парна ванна кімната з вікном є ще одним багатим на вологу місцем для вирощування рожевого антуріума. Невеликі екземпляри також можна утримувати як тераріумні рослини, оскільки ці закриті системи зберігають вологість.

Якщо ваш рожевий антуріум не отримує достатньо води або вологості, листя почне зморщуватися і стане хрустким на дотик. Збільште графік поливу, щоб відновити його здоров’я. З іншого боку, перезволожений рожевий антуріум може в’янути, а стебла та листя можуть пожовтіти. Скоротіть полив і забезпечте, щоб рослина отримувала багато сонячного світла.

Ваш рожевий антуріум найкраще росте при яскравому непрямому світлі. Стежте, щоб на нього не потрапляло пряме сонце, яке може обпалити листя. Ідеальна температура для цієї рослини становить від 65 до 85 градусів. Виберіть для свого рожевого антуріума місце подалі від холодних протягів і тепла або вентиляційних отворів.

Якщо у вас немає спеціального місця для вологолюбних рослин, ви також можете підвищити вологість, поставивши горщик з рослиною на піддон для зволоження. Наповніть піддон галькою, а потім регулярно додавайте воду, щоб забезпечити випаровування навколо рослини.

Види рожевого антуріума

Найбільш привабливою особливістю рослин антуріума є їх чудові, воскові квіти. Однак кожен сорт може похвалитися різним кольором квітів, формою та малюнком. Наприклад, квітка оксамитового картонного антуріума більше нагадує гігантський лопатевий лист із блідо-зеленим прожилкуванням, а квітки чорного антуріума за формою нагадують антуріум рожевий. Чорний різновид представлений у діапазоні темно-фіолетових і фіолетових кольорів.

Як розмножити антуріум рожевий

Існує кілька способів розмноження рожевого антуріума: видалення відростків, які ростуть біля основи дорослої рослини; укорінення стеблових живців не менше ніж з двома вузлами у воді або ґрунті; або навіть видалення повітряних коренів, застосування гормону вкорінення та закопування їх у невелику ємність зі свіжим ґрунтом. Найпростішим і найпоширенішим способом розмноження цього виду є ділення — розділення здорової, рясної рослини на дві або більше менших рослин. Ось як:

Крок 1. Одягніть пару рукавичок, безпечних для рослин, оскільки сік антуріуму може дратувати шкіру.

Крок 2: Тримаючи материнську рослину за основу, обережно вийміть її з горщика, щоб коріння були відкритими. Використовуйте пальці, щоб обережно розпушити землю від коренів. 

Крок 3. Шукайте будь-які зсуви — молоді рослини з власним повітряним корінням — які можуть рости вздовж крони рослини. Обережно витягніть їх з материнської рослини, переконавшись, що в них включено коріння, або використовуйте садові ножиці, щоб видалити зміщення в місцях з’єднання з материнською рослиною. 

Крок 4: Огляньте пагони та коріння, щоб знайти чіткі грудки. Використовуйте пальці, щоб розтягнути ці грудки.

Крок 5: Розділіть свою рослину на дві частини або відокремте кожну групу, щоб створити багато менших рослин. Обріжте гнилі або пошкоджені коріння, стебла та листя. 

Крок 6: Заповніть відповідну кількість контейнерів наполовину сумішшю для заливки.

Крок 7: Покладіть кожну частину в горщик, додавши свіжу суміш приблизно на дюйм або близько того нижче верхнього краю горщика, потім обережно притисніть суміш до місця.

Крок 8: Ретельно полийте нові рослини. 

Крок 9. Помістіть нові рослини в тепле вологе місце з яскравим непрямим світлом і доглядайте за ними, як зазвичай. 

Поширені проблеми з рожевим антуріумом

Рожевий антуріум схильний до кількох поширених проблем зростання, таких як шкідники, грибкові інфекції та коренева гниль. Оскільки грибкові інфекції та коренева гниль зазвичай викликаються надмірним зволоженням вашої рослини, найкраще запобігти їм, дотримуючись здорового режиму поливу. Якщо ваша рослина має будь-яку з цих проблем, ось як їх визначити та лікувати:

Шкідники

Поширені шкідники кімнатних рослин, такі як борошнистий червець, щитівка, павутинний кліщ, попелиця та трипси, можуть вирішити зробити ваш рожевий антуріум своїм домом. Перед застосуванням будь-яких додаткових обробок винесіть рослину на вулицю (або у ванну взимку) і ретельно промийте її листя. Потім шкідників можна лікувати, обережно наносячи на листя та стебла рослини інсектицидне мило, олію німу або розведений розчин засобу для миття посуду та води.

Коренева гниль

Коренева гниль виникає через надмірний полив рослини. Листя вашого рожевого антуріума можуть почати жовтіти, або ви можете помітити інші ознаки, такі як цвіль у ґрунті, гнилі стебла або навіть уповільнення росту. Полікуйте свою рослину, вийнявши її з горщика й обережно обрізавши уражені корені, а потім пересадіть у свіжу ґрунтову суміш. Переконайтеся, що рослина отримує багато сонячного світла, коли воно висихає, а потім скоротіть графік поливу.

Грибкові інфекції

Як і багато тропічні рослини, рожевий антуріум схильний до грибкових захворювань. Якщо ви бачите такі ознаки, як пожовклі або коричневі ділянки вздовж країв листя вашої рослини (поступово зростаючі всередину), це може бути заражене. Хоча не всі випадки можна вилікувати, ви можете допомогти своїй рослині, використовуючи чисті садові ножиці, щоб видалити всі уражені ділянки з її листя. Використовуйте фунгіцидний спрей на вашій рослині, щоб убити грибок і допомогти зупинити поширення.

Обрізаючи заражене листя, стебла та коріння вашої рослини, завжди обов’язково стерилізуйте ваші садові інструменти після цього, щоб запобігти поширенню бактерій чи грибків на інші рослини під час майбутньої обрізки.

Посадка і пересадка рожевого антуріума

Коли ваш рожевий антуріум починає переростати горщик (зазвичай приблизно кожні два роки), ви можете або пересадити рослину зі свіжим ґрунтом у контейнер на один розмір більше, або розділити рослину на окремі горщики. Рослини антуріума можна пересаджувати в будь-який сезон року, але краще дочекатися весняного або літнього періоду вегетації, щоб ваші рослини прижилися в новому горщику до зими. Теракотові горщики особливо корисні для цього виду, оскільки пористий матеріал дозволяє випаровуватися надлишковій воді.Переконайтеся, що горщик, який ви виберете, має відповідні дренажні отвори, щоб запобігти гниттю коренів.

Як змусити рожевий антуріум зацвісти

Різнобарвні квіти вашого рожевого антуріума, швидше за все, з’являться, коли рослина знаходиться в дуже здоровому стані. Поряд із забезпеченням належної кількості води та добрив, важливо давати цьому виду принаймні шість годин яскравого непрямого сонячного світла на день. Для досягнення найкращих результатів тримайте рослину у вікні, що виходить на захід, або на відстані кількох футів від вікна, що виходить на південь. Оскільки рожевий антуріум відноситься до тропічних видів, цим рослинам також потрібна достатня кількість вологи для цвітіння.

Поширені запитання

Чи простий у догляді рожевий антуріум?

Рожевий антуріум — кімнатна рослина, яку відносно легко вирощувати, за умови дотримання ідеальних умов для його вирощування, включаючи добриво кожні два тижні, вологість і яскраве, непряме сонячне світло.

Чи може рожевий антуріум рости всередині?

Рожевий антуріум можна легко вирощувати всередині, оскільки цій тропічній рослині не потрібне пряме сонячне світло, щоб процвітати. Найважливішим фактором, який потрібно забезпечити в приміщенні, є вологість: якщо можливо, помістіть рослину у вікно ванної кімнати, поставте її на піддон для зволоження або встановіть зволожувач повітря в кімнаті, де вона росте.

Чи потрібні рожевому антуріуму прямі сонячні промені?

Прямі сонячні промені можуть обпалити листя рожевого антуріума. Натомість дайте своїй рослині багато яскравого непрямого світла біля вікна, яке виходить на захід або південь. Якщо у вас немає вікна, яке забезпечує достатньо світла, освітлення рослини також може допомогти вашому рожевому антуріуму задовольнити щоденну потребу у світлі.

Скільки живе рожевий антуріум?

Рожеві антуріуми зазвичай живуть п’ять і більше років, але вони особливо популярні через тривалість життя своїх квітів. Квіти вашого антуріума можуть цвісти до трьох місяців, а здорові рослини цвітуть двічі на рік навесні та влітку.

Прокрутити вгору