Як виростити евкаліпт у вашому домі чи саду

Евкаліпт всюди. Він у наших улюблених простирадлах для охолодження, він висить у наших душах і є основним елементом декору для простого, індивідуального штриху вдома. Висушений евкаліпт є популярним у сфері косметичних засобів і ванних кімнат, але як виростити справжній евкаліпт? Адже перед тим , як висушити і красиво оформити, потрібно щось виростити в первозданному вигляді.

Евкаліптові дерева є улюбленими місцями для коал і походять з Австралії. Ці вічнозелені дерева можуть виростати до 18 метрів у висоту в дикій природі, але ви, швидше за все, знайдете їх на висоті від 180 см до 3 метрів. Їх сріблясто-блакитне кругле листя є фаворитами багатьох.

Ось як вирощувати евкаліпт і доглядати за ним.

 • Ботанічна назва:  Eucalyptus cinerea
 • Загальна назва:  евкаліпт, срібне доларове дерево, яблуко Аргайл
 • Тип рослини:  Дерево
 • Зрілий розмір:  1.8 -18 метрів футів заввишки, 0.6 – 4.5 метрів завширшки
 • Вплив сонця: Повне сонце
 • Тип ґрунту:  добре дренований ґрунт для горщиків
 • рН грунту:  від 5,5 до 6,5
 • Токсичність:  Токсичний

Догляд за рослинами

Евкаліптові дерева можуть швидко рости (кілька футів за рік), якщо за ними правильно доглядати. Вони люблять сонячне світло, тому розміщуйте їх у місці, яке отримує хорошу кількість сонячного світла, будь то в приміщенні чи на вулиці. Вони можуть процвітати в різних умовах ґрунту (що робить їх чудовою рослиною на відкритому повітрі), але найкраще висаджувати їх у добре дренований грунт, щоб вони були налаштовані на успіх.

Щоб дізнатися, коли вашому евкаліпту потрібна вода, скористайтеся пальцевим тестом. Засуньте палець у ґрунт і, якщо ґрунт вологий, пропустіть полив. Якщо він сухий на дотик, тоді полийте. Евкаліпт досить стійкий до посухи, але якщо він стає занадто сухим, він може скинути частину листя, і тоді ви знаєте, що настав час добре його намочити.

Найкращі умови для вирощування евкаліпта

Умови вирощування евкаліпта дещо відрізнятимуться залежно від того, висаджуєте ви дерево в контейнері в приміщенні чи на відкритому повітрі в саду.

Якщо ви вирішуєте посадити евкаліпт на відкритому повітрі, вам варто почати вирощувати насіння в приміщенні приблизно за 3 місяці до того, як прийде час висаджувати їх на вулиці. Ваша зовнішня дата початку змінюватиметься залежно від прогнозованих перших заморозків у вашій зоні. Коли насіння виросте і буде готове до пересадки, виберіть у своєму саду вільне місце, яке отримує багато сонячного світла. Якщо ви садите кілька евкаліптів, переконайтеся, що відстань між ними становить не менше 2.4 метрів.

Якщо ви садите евкаліпт у приміщенні, переконайтеся, що ваш горщик достатньо великий, щоб умістити це швидко зростаюче дерево, оскільки ви не хочете пересаджувати його в середині сезону. Переконайтеся, що ваш ґрунт добре дренується, і розмістіть його на сонячному місці у вашому домі, наприклад, біля вікна, що виходить на південь.

Сорти евкаліпта

 • Eucalyptus globulus , широко відомий як Southern Blue Gum, походить з Тасманії.
 • Eucalyptus Polyanthemos , відомий як Silver Dollar Gum, має сріблясте синьо-зелене листя, яке нагадує срібний долар. Це другий за поширеністю сорт, знайдений у Каліфорнії. У деяких районах його навіть можна вважати інвазивним видом.
 • Евкаліпт пульчелла, широко відомий як біла перцева м’ята, отримав свою назву через білу кору та тонкі листя, що містять ефірні олії, які використовуються в інших м’ятних продуктах.
 • Евкаліпт Deglupta зазвичай називають Rainbow Gum через його красиву різнокольорову кору. Цей сорт евкаліпта зустрічається на Гаваях, у Флориді та Пуерто-Ріко.

Як розмножити евкаліпт

Для розмноження видаліть напівздерев’янілу гілку з приросту поточного року. Занурте нижню частину живця в гормон укорінення, потім посадіть його в невеликий контейнер із добре дренованим ґрунтом. Накрийте верхню частину рослини та контейнер поліетиленовим пакетом, щоб створити вологу атмосферу. Оскільки він залишатиметься закритим, полийте з нижньої частини рослини, помістивши воду в блюдце, в якому стоїть горщик.

Приблизно через місяць зніміть поліетиленовий пакет і злегка потягніть за зріз. Якщо він залишається на місці, він вкорінений. Якщо ні, повторіть процес.

Поширені проблеми вирощування

Вирощування евкаліпта з насіння вимагає багато терпіння та планування. Ви не можете просто покласти його в землю і сподіватися на краще. Підготовка насіння шляхом охолодження, посадка в приміщенні до перших заморозків і безпечне пересаджування не вимагає стільки навичок, скільки терпіння та попереднього планування.

Евкаліптові дерева не схильні до клопів, але довгорогий бурильчик може бути неприємним для цієї конкретної рослини, заслуживши назву евкаліптовий довгорогий буровик. Якщо ви помітили отвори в корі або знебарвлені листя, негайно видаліть їх.

Якщо у вас є евкаліпт в контейнері на вулиці, подумайте про те, щоб занести його в будинок на зиму, щоб воно не змерзло. Фактично, подумайте про те, щоб зробити це для будь-якої вашої зовнішньої контейнерної рослини.

Прокрутити вгору