японский сад1

Як створити свій власний японський сад

Погодьтеся, було б непогано мати місце, де можна розслабитися, уникнути важких робочих буднів, прямо-таки очистити свої думки і душу, знайти спокій і набратися енергії. Таким місцем може бути створений власноруч японський сад.

Японські сади є простором для медитації та роздумів, так було споконвіку. Давним-давно їх почали створювати для правлячої еліти Японії, щоб знайти спокою в бурі чвар і воєн у країні. Пізніше сади перетворилися на дуже важливу частину життя всього населення Японії та глибоко вкоренилися у її історію та культуру.

У сучасному світі з неймовірно швидким темпом життя, високим стресовим навантаженням, як ніколи актуальною є потреба відпочинку. Кожен створений японський сад звичайно відрізняється один від одного, але у них є одна загальна територія позаду саду – Дзен портал.

японський сад2

Ознайомимося із основами японського саду.

Є дуже мало людей у ​​світі — лише від 100 до 200 осіб — які створили японський сад у його справжнісінькій формі. Для того, щоб зрозуміти якомога ближче, реальну суть створення справжнього саду, необхідно ознайомитися з основами та видами японських садів.

  1. Перший тип японського саду, який ми розглянемо це рок-сад. Основою його створення є пісок. Цей вид не містить елементів води і показує сцену горо та річок за допомогою піску та каміння.
  2. Другий тип Дзен саду – сад мохів. Вологий та дощовий клімат Японії, сприяє зростанню та розмноженню мохів. Але для цвітіння мохів не обов’язково наявність постійної високої вологості, тому такий вид саду також підійде для багатьох регіонів. Сад мохів створює м’яке та збалансоване відчуття, що допомагає заспокоїти обтяжене тіло та розум. 
японський сад3

Залишайтеся вірним культурі японського саду.

Якщо ваша мета полягає в тому, щоб створити справжній японський сад, Вам необхідно буде отримати якусь освіту, щоб зрозуміти культуру цього твору.

Існує багато відомих упереджень, деталей у створенні садів, таких як висячі мости, червоні квіти, які зазвичай походять з китайської культури і часто помилково сприймаються як японські сади. В основі японського саду може бути зелений колір рослин, і ніяк не яскраві і насичені кольори, що відволікають увагу і концентрації, що заважають.

японський сад4

Не варто ставити за мету створення найбільшого та кращого саду, у нього інша мета, з якою впорається і маленький японський сад. 

Відкиньте весь блиск і гламур убік, ці сади є свідченням простоти та спокою. З цієї причини, зберігаючи дизайн саду простим і маленьким, він працює на кінцеву мету набагато успішніше.

Бамбуковий паркан, виставлений по периметру вашого саду, буде простим та природним елементом, який підвищить змістовність дизайну японського саду.

Невеликі кам’яні стежки, які проходять поруч із бетонними статуями або знаками, виставленими вами для досягнення мети, також допоможуть Вам зосередитись на головному. Ці звивисті кам’яні доріжки вже давно є символами передбачення, що чекає у майбутньому за дотримання поваги до минулого.

Сад, який створений у простому дизайні, дозволить розуму легко знайти спокій і досягти Дзен, ніж насичений різнокольоровими рослинами та яскравими деталями.

японський сад5

Проведіть невелике дослідження

Створення японського саду може здатися простим завданням, але реальність така, що це форма мистецтва, яка має бути вивчена для того, щоб удосконалюватись. Витратьте невелику кількість часу на вивчення прикладів традиційних японських садів, створених іншими людьми та візьміть з них те, що ближче Вам за духом для створення власного саду. Японські сади будуються в очікуванні спокою та натхнення.

Розуміння стародавніх основ японського саду це найкращий старт, щоб успішно створити своє власне творіння. Сміливе поєднання культури та традицій необхідні для створення простору, в якому ви знайдете Дзен. Можливо знадобиться вихід за межі зони вашого комфорту та погляду на ваше життя під іншим кутом, що допоможе створити правильний простір.

Цей витвір мистецтва дійсно забирає чимало часу на стадії створення, але повною мірою відплатить результатом цієї роботи. 

Прокрутка до верху