Як вирощувати і доглядати за гарденією

Гарденії — одні з найпахучіших і найкрасивіших — квітучих кущів, які можна посадити. Ці вишукані тропічні рослини не найлегші у вирощуванні, але їх гарне, запашне цвітіння та блискуче вічнозелене листя варті додаткового догляду та догляду. Ось все, що вам потрібно знати, щоб виростити гарденії.

 • Ботанічна назва:  гарденія, капський жасмин
 • Загальна назва:  Gardenia spp.
 • Тип рослини:  вічнозелений чагарник
 • Зрілий розмір:  від трьох до восьми футів залежно від сорту
 • Вплив сонця:  часткова тінь
 • Тип ґрунту:  багатий, добре дренований ґрунт
 • pH ґрунту:  від 5,0 до 6,5
 • Токсичність:  токсичний для собак, котів і коней

Догляд за рослинами

Висаджуйте гарденії восени, вносячи в ґрунт органічний компост і додаючи кілька дюймів органічної мульчі після посадки. Сорти меншого розміру можна зберігати в контейнерах; у зонах вирощування, холодніших за зону 8, найкраще висаджувати їх у контейнери, щоб рослини можна було занести в приміщення на зиму.

Після останніх заморозків у вашій місцевості наступної весни підгодуйте гарденію збалансованим добривом для азалії, а потім знову внесіть добриво через шість тижнів, щоб сприяти цвітінню. Ви також можете використовувати органічне добриво, призначене для падуба, азалії або рододендрона.

Гарденії зазвичай мають тривалий період цвітіння на початку літа з періодичним цвітінням пізніше в сезон. Після цвітіння обріжте довгоногі гілки та мертві квіти. Обрізку обов’язково проводите до кінця літа та осені, коли гарденії формують нові бутони, які розпустяться наступного року.

Рясно поливайте гарденії один раз на тиждень у посушливі періоди влітку. Обов’язково поливайте ґрунт безпосередньо, щоб вода не потрапляла на листя та квіти, через які можуть утворитися плями на листі.

Найкращі умови для вирощування гарденії

Найкраще гарденії ростуть на кислому, добре дренованому ґрунті. Виберіть ділянку з напівтінню, в ідеалі з яскравим ранковим освітленням і денною тінню. Посадіть їх у місці, яке знаходиться досить близько до вашого ганку, внутрішнього дворика чи тераси, щоб ви могли відчути привабливий аромат їхніх квітів.

Види гарденії

Існує більше 200 видів гарденії. Різні сорти гарденії відрізняються за розміром, від карликових сортів, які виростають лише на кілька футів у висоту, до більших типів, які виростають до восьми футів або більше у висоту в період зрілості. Деякі нові сорти були виведені як морозостійкі до зони 7а, але карликові типи, як правило, більш чутливі до холоду.

Існує також кілька різних видів гарденії. Класична біла гарденія з двома пелюстками — Gardenia jasminoides , але гарденія таїтянська ( Gardenia taitensis ) — ще один популярний вид.

Ви також знайдете різноманітність квітів, які можуть мати одинарні або подвійні пелюстки, а також колір квітів. Хоча білі гарденії є найпоширенішими, вони також бувають рожевого, жовтого, оранжевого та червоного кольорів.

Як розмножити гарденію

Гарденії можна розмножувати живцями верхівки стебла. Ви отримаєте найкращі результати навесні, коли рослина активно росте. Ось як брати живці та розмножувати нові рослини гарденії.

Що вам знадобиться

 • Здорова, зріла гарденія
 • Гострий, стерилізований секатор і ніж
 • Середовище для вкорінення (суміш рівних частин торфу, крупнозернистого піску та перліту)
 • Невеликий горщик для рослин
 • Порошок гормону вкорінення
 • Прозорий поліетиленовий пакет
 1. Наповніть невеликий горщик середовищем для вкорінення. Визначте здорову верхівку стебла з кількома листками.
 2. За допомогою секатора зробіть діагональний надріз на шість дюймів від кінця стебла. Видаліть нижнє листя, залишивши принаймні два листки на кінчику стебла. За допомогою ножа зробіть два надрізи довжиною один дюйм на протилежних сторонах трохи вище відрізаного кінця стебла.
 3. Занурте зрізаний кінець стебла в порошок гормону вкорінення, посадіть живець у горщик так, щоб нижня половина живця була нижче лінії ґрунту. Криниця.
 4. Зберігайте живець у теплому місці з яскравим непрямим світлом. Підтримуйте ґрунт рівномірно вологим і зав’яжіть горщик поліетиленовим пакетом, щоб створити вологий мікроклімат.
 5. Через один-два місяці після посадки обережно потягніть живець. Якщо він залишається в землі, утворилися нові корені.
 6. Пересадіть живець у контейнер із землею та доглядайте за рослиною, як зазвичай.

Поширені проблеми з гарденією

Багато проблем з гарденією викликані неправильними умовами, тому обов’язково висаджуйте свою гарденію на ділянці, яка відповідає її потребам у світлі та ґрунті, і ретельно дотримуйтесь інструкцій щодо годування та поливу.

На жаль, гарденії також схильні до хвороб рослин та інших проблем. Стресові фактори, такі як шкідники, посуха та надмірний полив, також можуть вплинути на гарденії. Такі проблеми можуть спричинити опадання бруньок навесні до того, як вони розкриються. Коренева гниль може бути спричинена надмірно вологими умовами або погано дренованим ґрунтом і проявлятиметься жовтінням та опаданням листя.

Борошниста роса може бути спричинена недостатнім простором для циркуляції повітря між рослинами або надмірно вологими умовами, зокрема зволоженням листя під час поливу. Подивіться на деформовані або знебарвлені листя та обріжте уражені ділянки при перших ознаках проблеми. Хвороби та грибки можна поширювати, використовуючи нечисті інструменти, тому обов’язково продезінфікуйте їх спиртом до та після обрізання гілок або зрізання квітів.

Як змусити гарденії зацвісти

Найкращий спосіб змусити гарденії зацвісти — посадити їх на ділянку з належними умовами для вирощування, а потім звернути пильну увагу на їхні потреби у воді та добриві. Такі проблеми, як опадання бруньок, неможливо виправити, але їх можна уникнути за допомогою належного догляду.

Поширені запитання

Чи легко доглядати за гарденіями? 

Гарденії не відомі тим, що не потребують догляду. Вони мають особливі потреби у світлі, ґрунті та воді та сприйнятливі до шкідників і хвороб.

Скільки можуть жити гарденії? 

За умови правильного догляду та умов здорові гарденії можуть жити десятиліттями.

Чи можна гарденії рости в кімнатних умовах?

Гарденії можна вирощувати в кімнатних умовах з належною увагою до світла, води, ґрунту та вологості.

Прокрутити вгору