Як вирощувати герань і доглядати за нею

Різнокольорові, універсальні герані можна використовувати будь-де, де сонячно у вашому дворі. Використовуйте їх, щоб встелити доріжку, прикрасити клумбу або заповнити контейнер. За цими рослинами легко доглядати, вони цвітуть протягом усього літа. Ось як посадити та підтримувати їх у своєму саду.

 • Ботанічна назва:  Pelargonium spp. і гібриди
 • Загальна назва:  герань однорічна, герань звичайна, герань зональна, герань плющовидна
 • Тип рослини:  трав’яниста багаторічна
 • Зрілий розмір:  від 12 до 90 сантиметрів
 • Вплив сонця:  Повне або часткове сонце
 • Тип ґрунту:  багатий, добре дренований ґрунт
 • pH грунту:  5,8 – 6,5
 • Токсичність:  токсичний для собак, котів і коней

Догляд за рослинами

Висаджувати розсаду однорічної герані найкраще ранньою весною. Сіють насіння в лютому. Висаджуйте розсаду на відстані 15 см один від одного, а дорослі рослини – на відстані 25 см. Зачекайте, щоб висадити герань на відкритому повітрі, поки не мине небезпека заморозків.

Поливайте герань, коли ґрунт почне висихати, і уникайте надмірного поливу. Майте на увазі, що в дуже жарку суху погоду рослини можуть потребувати поливу частіше, ніж зазвичай. Удобрюйте кімнатну герань добривом для кімнатних рослин, розведеним до половини, один раз на місяць протягом вегетаційного періоду.

Найкращі умови для вирощування герані

Виберіть для однорічної герані місце з повним або частковим сонцем (зверніть увагу, що королівська герань найкраще почувається в півтіні). Чим більше світла ви дасте рослинам, тим краще буде їх цвітіння. Незалежно від того, висаджуєте ви в землю чи в горщик, переконайтеся, що ви використовуєте родючий, добре дренований ґрунт.

Види герані

Основна варіація, яку ви побачите в герані, – це колір, який включає відтінки червоного, рожевого та фіолетового, а також білий, помаранчевий або двоколірний. Деякі також мають строкате листя.

Існує кілька видів однорічної герані. Плющовидна герань, яка має звички росту, схожі на виноградну лозу, добре підходить для таких контейнерів, як підвісні кошики та віконні ящики, але менш стійка до тепла. Запашні герані — це гібриди з особливим ароматом, наприклад троянди або цитронелли, але мають менші, менш барвисті квіти. Герані Regal або Martha Washington пропонують великі, ефектні квіти з гофрованими пелюстками та віддають перевагу прохолоднішим і тінистим умовам.

Зауважте, що види та гібриди пеларгонії , відомі як однорічна або зональна герань, відрізняються від багаторічних видів герані , які часто називають журавлею геранню або витривалою геранню. Хоча рослини належать до однієї родини і спочатку всі вважалися видами герані , це позначення було змінено наприкінці 1700-х років.

Як розмножити герань

Укоренити герань зі стеблових живців нескладно. Розмноження, як правило, є найбільш успішним навесні та влітку, коли рослина активно росте. У той час як герань можна розмножувати у воді, процес, як правило, працює краще з безґрунтовим середовищем для вирощування. Ось як розмножити рослини герані.

Що вам знадобиться

 • Здорова, зріла рослина герані
 • Чисті, гострі секатори
 • Маленькі горщики для рослин
 • Безґрунтове середовище для вирощування, наприклад вермикуліт або перліт
 • Порошок гормону вкорінення
 1. Наповніть горщики безґрунтовим середовищем для вирощування та добре зволожите його водою
 2. Виберіть здорове стебло з кількома листками на материнській рослині. Зробіть діагональний надріз на шість дюймів нижче кінця стебла трохи нижче вузла листа. Обріжте листя на нижній половині стебла.
 3. За допомогою пальця або олівця проткніть отвір глибиною близько трьох дюймів у середовищі для вирощування. Занурте зрізаний кінець стебла в порошок гормону коренеутворення. Посадіть черешок в отвір, поплескавши середовище для вирощування навколо стебла, щоб він залишався на місці.
 4. Зберігайте живець у теплому місці з яскравим непрямим світлом. Слідкуйте за рівнем вологості середовища для вирощування та поливайте, коли воно висихає, щоб стебла не загнивали.
 5. Ваш черешок має почати пускати коріння протягом кількох тижнів. Коли ви бачите зростання нових листків, настав час висаджувати нові рослини в горщик і доглядати за ними, як зазвичай. Якщо ви висаджуєте їх на вулиці, поступово звикайте їх до нового середовища, виставляючи рослини на вулицю в тінь, а потім на сонце на кілька годин щодня протягом тижня або близько того.

Поширені проблеми з геранню

Хоча герань, як правило, невибаглива у догляді, вона чутлива до різноманітних хвороб рослин, спричинених грибками, бактеріями та вірусами. Вони можуть проявлятися у вигляді плям, пухирів або в’янення листя, жовтіючих або гнилих стебел або гнилих коренів.

Допоможіть зберегти свою герань без хвороб, поливайте ґрунт, а не листя, і уникайте надмірного поливу. Використовуйте чисті, стерилізовані ножиці, коли обрізаєте або обрізаєте рослини, а також використовуйте свіжий ґрунт або середовище для вирощування, коли висаджуєте чи пересаджуєте насіння чи рослини герані.

Як змусити цвісти герань

Якщо ваша герань не цвіте, швидше за все, вона не отримує належного догляду або умов. Нестача світла може вплинути на цвітіння, як і надмірний полив. Холодна весняна погода може затримати цвітіння, а дуже спекотна суха погода влітку може скоротити період цвітіння.

Ви захочете виконати певний базовий догляд протягом вегетаційного періоду, щоб допомогти вашій герані процвітати та виглядати якнайкраще. Зів’ялі квіти, обрізаючи стебло квітки під одою, щоб стимулювати нове зростання. Ви також можете обрізати приблизно третину приросту в середині літа, щоб рослини не виглядали довгоногими чи недоглянутими та сприяли цвітінню наступного вегетаційного сезону.

Поширені запитання

Чи легко доглядати за геранню? 

Так, герань — рослина, яка не потребує догляду, і її відносно легко вирощувати.

Як швидко росте герань?

Якщо ви вирощуєте герань з насіння, очікуйте, що від посіву в кінці зими до початку цвітіння на початку літа пройде три-чотири місяці.

Чи можна ростити герань в домашніх умовах?

Так, герань звичайну можна вирощувати в горщиках як кімнатні рослини протягом року або взимку. Переконайтеся, що вони мають достатньо світла, тримаючи їх на сонячному вікні, що виходить на південь або захід, або використовуючи штучне освітлення.

Прокрутити вгору