Як виростити герань – 5 порад експертів для максимального цвітіння

Хочете рослину, яка не підведе вас, додасть кольору і буде працювати майже на будь-якому ґрунті та ділянці? Герань — це відповідь, і якщо за нею правильно доглядати, вона може цвісти весь сезон.

Витривалі герані , також відомі як журавлі, є одними з найпопулярніших посухостійких квітучих багаторічних рослин в Україні. Часто використовуються як грунтопокривні рослини і як партнери для інших багаторічних рослин; добре поєднуються з кущами і трояндами; більшість із них дуже виховані, а багатьох настільки легко вирощувати, що можна створити цілу колекцію за короткий час.

Садівниче товариство описує герань як найпопулярніший з усіх витривалих багаторічних рослин: безцінні компоненти грядок, бордюрів і ґрунтопокривних посадок на сонці чи в тіні.

Ці надійні рослини пропонують співвідношення ціна-якість і гарний вигляд з року в рік. І вибір такий великий. Витривала герань представлена ​​в різних відтінках квітів, від найблідого білого, через усі відтінки рожевого та фіолетового, до найтемнішого фіолетового. Вони також пропонують хороший вибір висоти – є низькорослі висотою 15 сантиметрів, які створюють чудовий ґрунтопокривний покрив, або більш потужні варіанти, які досягають 1 метра у висоту та справляють враження. І це не тільки квіти, які додають враження, але й листя також привабливе. Наче цього недостатньо, вони невибагливі у догляді, їх рідко турбують шкідники, але чудові для залучення бджіл. Ви навіть можете, маючи деякі внутрішні секрети, забезпечити цвітіння герані щороку. Не сумнівайтеся, герань – справжня дивовижна рослина. Це вас не підведе.

Як зберегти цвітіння герані 

Щоб навчитися підтримувати цвітіння герані, необхідно виконати кілька важливих факторів. Ми поспілкувалися з експертами, щоб отримати їхній вердикт щодо збереження здоров’я та цвітіння вашої витривалої герані протягом усього літа. Насправді, дотримуючись лише кількох простих порад щодо догляду та догляду за геранню, ви зможете мати гарне цвітіння з пізньої весни аж до перших морозів зими.

Чому герань перестає цвісти

Якщо ваші витривалі герані виглядають трохи неживими, тоді першим кроком до вирішення цієї, здавалося б, жахливої ​​ситуації є розуміння причини. 

Якщо ваша герань не цвіте, звичайними причинами є відсутність сонця, низькі температури, мороз, поганий дренований ґрунт або занадто багато азотних добрив.

Якщо вам потрібна герань із тривалим періодом цвітіння до пізньої весни та літа до осені, шукайте такі сорти, як «Ballerina» (рожеві квіти, фіолетові жилки) , «Orion» (хмари блакитних квітів), Rozanne «Gerwat» (блакитний, білоокий) і «Tiny Monster» (пурпуровий, темні вени). 

5 способів зберегти цвітіння герані

Герань пропонує багато варіантів щодо розміру, кольору та цілорічного інтересу. Існують сорти, які підходять майже для будь-якої ділянки на задньому дворі, від спекотних, сухих, сонячних місць до вологих лісистих місцевостей, і одна з найскладніших проблем садівництва – суха тінь. Але якщо вам важко підтримувати цвітіння герані, то є кілька простих кроків, які допоможуть вам досягти успіху. Ми поговорили з експертами, щоб дізнатися, як…

1. Переконайтеся, що ваша герань отримує достатньо сонця

Для найкращого цвітіння герань потребує достатнього сонячного світла (в середньому 4-6 годин на день) протягом літа. 

Майте також на увазі, що рослини, які ростуть на сонці або в тіні, будуть краще працювати, якщо ви не дозволите ґрунту пересохнути.

2. Обріжте герань, щоб допомогти їй зацвісти

Витривала герань виграє від регулярної обрізки та стрижки. Після першого розквіту навесні можна обрізати рослину на третину, видаляючи зів’ялі квіти. 

Усунення герані та легка обрізка видаляють довгі стебла, які мають менше листя та квітів. Свіже листя, яке з’явиться, буде здоровішим, міцнішим і підтримуватиме розвиток і ріст нових бутонів.

3. Переконайтеся, що ваш ґрунт добре дренується

Якщо ваша герань не цвіте, це може бути через ґрунт. Герань, як і більшість багаторічних рослин, добре росте на добре дренованому ґрунті. Ваша рослина може взагалі не зацвісти на мокрому, заболоченому ґрунті. 

Ви можете покращити дренаж ґрунту, додавши органічний матеріал. Гарне щорічне мульчування добре перепрілим компостом, листовою пліснявою або органічними речовинами, такими як сільськогосподарський гній, допоможе рослинам процвітати кілька років.

4. Використовуйте добриво для збільшення цвітіння

Найчастіше витривала герань не потребує добрив. Однак, якщо ваша рослина погано цвіте, ви можете застосовувати збалансоване добриво раз на рік. Уникайте добрив з високим вмістом азоту, застосовуйте розчинні добрива в половинній кількості, щоб уникнути опіків рослини.

Бажано добре полити рослини рідким добривом одразу після посадки. Для ґрунтового покриву змініть всю ділянку, де буде висаджена ваша витривала герань.

5. Розділіть стару рослину

Іншою причиною, чому ваша герань може не цвісти, може бути те, що це старша рослина, і її, можливо, потрібно розділити. 

Найкращим підходом, який підходить для більшості сортів, є розділення вихідних рослин. Знати, як розділити рослини, — це простий процес, і вам не потрібно бути досвідченим садівником, щоб впоратися з цим завданням. Ось як: 

  1. Викопайте свою рослину восени, коли вона відмирає, або навесні, коли вона починає рости. 
  2. Розірвіть грудку на частини. Якщо крона здерев’яніла, використовуйте ручну вилку або секатор, щоб розділити її на частини, кожна з корінням і двома-трьома пагонами. 
  3. Пересадіть ці частини та полийте їх. Ви також можете використовувати добриво на цьому етапі. Незабаром вони розвинуться в здорові нові рослини, які будуть точно такими ж, як їхні батьки.
Прокрутити вгору