Коли і як вирощувати гвоздику, щоб цвітіння тривало все літо

Діантуси — рослини, за якими легко доглядати, і припинення їх розпушеного й ароматного цвітіння в літні місяці є одним із ключових завдань догляду, оскільки це допоможе виростити більше квітів.

Ці популярні рослини настільки універсальні, що можуть працювати в різних приміщеннях. Хоча вони часто є одними з найкращих рослин для підвісних кошиків, їх також часто можна побачити на клумбах, вони підходять для бордюру котеджного саду та ідеальні для контейнерних садів. Існує багато різних видів діантуса на вибір, включаючи як багаторічні, так і дворічні рослини.  

Ми уважно розглянемо, коли і як обробляти діантус, щоб допомогти вам насолоджуватися красивішим цвітінням і переконатися, що ваша рослина виглядає бездоганно, де б вона не була у вашому дворі.

Відцвівший діантус

Знищення – це важливе садове завдання, яке передбачає видалення старих квітів з рослин. Видаляючи старі квіти, це зберігає зовнішній вигляд і повертає енергію рослини на створення нового цвітіння. Люди зазвичай люблять мертві троянди та мертві жоржини, серед багатьох інших, тож чому б не мертвоголовий діантус, щоб він виглядав охайним і квітучим довше.

Діантус — витривала рослина, яка любить рости на сонячному місці в родючому та добре дренованому ґрунті. Де б ви не вирощували гвоздику, важливо придушити відцвілі квіти, щоб рослина не зосереджувалася на виробництві насіння за рахунок цвітіння. 

Полив, підгодівля та підживлення є життєво важливими для того, щоб квітка квітувала якомога довше. Розпочніть вегетаційний сезон з дози загального добрива, а потім рідких підгодівель протягом літа, і регулярно продовжуйте цвітіння.

Отже, якщо ви задавалися питанням, чи потрібен діантусу підстригання, то відповідь – так. Діантус не тільки допоможе довше цвісти квітам, але й збереже рослину охайним і охайним виглядом. Обов’язково додайте це завдання до списку справ, якщо ви вирощуєте діантус.

Досвідчений садівник, розробила схеми посадок для великих і малих садів у Великій Британії. Вона також написала широкий спектр особливостей про рослини та про те, як їх вирощувати. 

Коли сіяти Діантус

Діантус може цвісти навесні аж до осені, потенційно починаючи з травня і цвітучи до жовтня. Це залежатиме від того, коли ви посіяли насіння або поставили рослини в їх остаточне положення, а також від клімату у вашій зоні стійкості. 

Ви хочете почати знищувати квіти, як тільки вони почнуть перекидатися. Квітка почне опадати і згодом стане коричневою, виглядатиме непривабливо, а також збільшить ризик захворювань, що вражають рослину. Як тільки ви помітите, що квіти починають опадати, варто почати боротися з ними, шукайте ознаки того, що пелюстки починають в’янути та опадати. Нікому не потрібна рослина, вкрита мертвими та коричневими квітами, а не рослина, повна яскравих квітів.

Догляд за Діантусом

Вирубка — це дуже просте садове завдання, яке потребує небагато інструментів, а іноді й зовсім без них. Рекомендується часто оглядати рослину і зробити відсівання голови регулярною частиною свого розпорядку протягом усього літа. 

Відцвілі квіти можна або відщипнути великим і вказівним пальцями, або скористатися секатором. Якщо ви все ж використовуєте секатор, переконайтеся, що використовуєте чисті садові інструменти, щоб робити чисті зрізи і не пошкодити рослину. Одним із прикладів хорошої пари ножиць для обрізання діантуса є ці ножиці для обрізки з мікрокінчиками.

Якщо квітка відцвіла, видаліть ціле стебло (а не лише головку), щоб рослина не стала довгоногою та недоглянутою. 

Найкраще визначити квітку, яка перевернулася, і слідувати за її стеблом вниз, щоб зробити чистий надріз біля основи стебла, де він зустрічається з іншим бічним стеблом або короною. Робіть це обережно, щоб не пошкодити інші квіти чи нерозкриті бутони, і повторіть цей процес для всіх відпалих квіткових голівок, які потрібно видалити.

Вона додає, щоб ви також оглядали рослину та регулярно «видаляли мертве та пошкоджене листя, щоб зупинити поширення хвороб». Видалення мертвого або хворого листя та квітів може бути одним із способів боротьби з поширенням багатьох поширених хвороб, у тому числі борошнистої роси.

Поширені запитання

Чи варто зрізати гвоздику на зиму?

Після того, як гвоздики закінчать цвітіння протягом сезону, яке може тривати до осені, їх потрібно зрізати до рівня землі. Обріжте стебла назад, щоб залишити лише один-два дюйми над рівнем землі. Діантуси взимку перебувають у стані спокою, і вони витрачатимуть свою енергію на те, щоб пережити холодні місяці, готові знову почати рости навесні. 

Дуже досвідчений садівник, стверджує, що зрізання стебел після цвітіння може навіть допомогти продовжити життя деяких квіткових рослин. Багато нетривалих багаторічних рослин зазвичай розглядають як дворічні , тобто вони розвивають листя одного року, а квіти наступного. Можна вирощувати їх на друге літо, якщо їх квітконоси видалити після цвітіння, але вони можуть бути не такими хорошими вдруге.

Прокрутити вгору