Як виростити кабачки вертикально і отримати великий урожай на невеликій площі

Кабачки — надійні, швидкорослі та врожайні культури для вирощування на присадибній ділянці. Однак чи знаєте ви, що кабачки можна навчити рости вертикально новим способом, який економить простір, щоб вирощувати рослини на менших просторах?

Частина сімейства літніх кабачків, цукіні або кабачки, як їх ще називають, зазвичай можуть займати багато місця, коли ростуть, завдяки великому листю та розлогим стеблам. Це може створити проблеми для тих, хто має обмежений простір, тому вирощування кабачків вертикально може бути ідеальним рішенням.

Якщо ви хочете навчитися вирощувати кабачки таким корисним способом, два виробники, які вирощували цю культуру вертикально, розкривають кілька порад, як це зробити правильно. Я роками вирощую кабачки на городах, але завжди одним і тим же способом, тож це метод, який мені цікаво спробувати на собі.

Змусити ці зазвичай густі рослини рости вертикально, а не горизонтально, може здатися складним, однак це можна зробити просто з обережністю та увагою. Для його успішного виконання потрібна хороша опорна конструкція, регулярна підготовка та підв’язування, а також невелика обрізка – і все це поряд із звичайним поливом, підгодівлею та збиранням урожаю. Якщо вертикальне вирощування зернових культур для вас зовсім нове, давайте розглянемо переваги, які він пропонує, і деякі ключові моменти, у яких потрібно правильно працювати.ОСТАННІ ВІДЕО З HOMESGARDENSЗАКРИТИ

Переваги вертикального вирощування кабачків

Рослини цукіні можуть займати багато місця в городі, причому один окремий екземпляр потенційно може вирости до п’яти футів у ширину – залежно від конкретного сорту. Цей великий розмір може бути перешкодою для вирощування кабачків для людей з невеликими городами та обмеженим зовнішнім простором. 

Саме тут вертикальне вирощування кабачків має явні переваги. Вирощування рослини в рамках ідеї вертикального саду означає, що рослини займають набагато менше місця. Це дозволяє більшій кількості кабачків потенційно рости в просторі, а також звільняє простір ґрунту навколо основи рослини, де ви можете вирощувати овочі, що швидко ростуть, щоб отримувати рясні врожаї з простору.

Вертикальне вирощування цієї культури може допомогти в боротьбі з хворобами та шкідниками кабачків.

Вертикальне вирощування допомагає запобігти цвілі, дозволяючи повітрю краще циркулювати через листя. Зазвичай я видаляю все листя, що росте нижче плодів, щоб забезпечити ще кращий потік повітря.

Це також дозволяє завчасно побачити будь-які проблеми з помилками. Як правило, кабачкові клопи люблять відкладати свої яйця під лист, тож ви зможете краще ідентифікувати це листя та видалити цілий лист або видалити яйця.

Піднімання плодів з ґрунту також допомагає запобігти шкідникам, які погризають кабачки, і може сприяти більш рівномірному розвитку зростаючих плодів. 

Поради щодо успішного вирощування кабачків

Ви можете придбати кабачки в садових центрах або розплідниках, щоб посадити овочі в саду, або ви можете виростити кабачки з насіння, посадивши їх у приміщенні в квітні або посіявши насіння на відкритому повітрі в травні. 

Посадка

Незалежно від того, чи висаджуєте ви молоді рослини на городі після того, як мине ризик заморозків, чи безпосередньо сієте насіння, рекомендується поставити решітку або опорну конструкцію на місце під час посадки. 

Висаджуйте кабачки на відстані принаймні два фути один від одного, коли вирощуєте їх вертикально, в ідеалі дайте їм ближче 4 квадратних футів на рослину. Рослини хочуть рости на родючих і добре дренованих типах ґрунтів і бути на сонячному місці в саду. Крім поливу рослин і підгодівлі культур у міру їх росту, підготовка та обрізка рослин є ключем до успіху.

Навчання

Рослини цукіні можна навчити рости вертикально вгору по ряду ідей для ґрати для городу, включаючи суцільні кілки, домашню решітку в сільському стилі, перголу або арку або клітку для помідорів. 

На момент посадки кабачків корисно мати опору. Його легше встановити навколо молодої рослини та виключає ризик пошкодження рослини під час її росту під час спроби поставити її на місце вниз по лінії.

Ключовою порадою для успішного вертикального вирощування кабачків є вибір правильної опори. У моїй практиці 6-футовий дерев’яний кілок, встановлений під час посадки, служить ефективною опорою для рослини.

Посів насіння або пересадка розсади приблизно на 3 дюйми від стовпа з його південної сторони забезпечує оптимальне освітлення сонцем. Коли рослина росте, прив’язуючи її до стовпа через рівні проміжки часу (кожні шість дюймів або близько того) простим садовим джутом, вона тримає її вгору та витримує вагу плоду.

Бажано часто прив’язувати рослини до опори – натуральним джутом, або будь-якими іншими м’якими стяжками, – оскільки рослини кабачків швидко ростуть, і стебла можуть почати опускатися від опори. Залиште його занадто довгим, і ви ризикуєте зламати стебло, намагаючись заохотити його повернутися до решітки.

Обрізка

Оскільки рослина швидко росте, постійне обрізання також є критичним завданням. Це допоможе забезпечити безперервну циркуляцію повітря в рослинах – що допомагає проти грибкових захворювань, таких як борошниста роса , яка може спричинити побіління листя кабачків – і зосередить енергію рослини на виробництві плодів для збору врожаю. 

Рослина не потребує всього листя, коли росте, тому слід починати видаляти нижнє листя під плодами, коли вони розвиваються. Зрізання зайвого листя парою чистих і гострих секаторів спрямує енергію на плодоношення. 

Збирання врожаю

У міру розвитку рослини регулярний збір урожаю кабачків також призведе до постійного утворення плодів. Відрізання плодів, коли вони виростають до придатного для використання розміру, також зменшить навантаження на в’юну рослину, і ви зможете легко отримати постійний запас кабачків. Ви також можете збирати квіти цукіні з рослини, щоб їсти їх сирими або вареними.

Вирощування кабачків в клітці для томатів

Клітка для томатів – один з найкращих способів вертикального вирощування кабачків. Вертикальна клітка для цукіні буде оточувати рослину, коли вона росте, і забезпечуватиме міцну опору для навчання рослин. 

Коли я використовую клітку для помідорів, я віддаю перевагу квадратним клітинам і буду розміщувати посівний матеріал прямо в центрі клітки, а потім вштовхувати його в землю до першої перекладини.  

Коли рослина росте, радимо плести верхні листки через рівні клітини, коли вона росте. Переконайтеся, що рослина не відстає від росту. Якщо ви цього не зробите, у вас можуть виникнути деякі проблеми з переміщенням листя через рівні клітини для помідорів. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Якої висоти рослини цукіні ростуть вертикально?

Рослини цукіні не виростуть занадто високими при вертикальному вирощуванні. Ймовірно, рослина досягне приблизно 3-4 футів у висоту, залежно від сорту. Рекомендуємо використовувати 6-футовий дерев’яний кілок як опору, який можна вбити на 2 фути в землю і залишити 4 фути кілка, щоб привчити рослину до нього. 

Чи можна вирощувати кабачки в контейнерах вертикально? 

Кабачки придатні для вирощування в горщиках як частина городу в контейнерах. Культурі потрібен великий контейнер для розміщення її розгалуженої кореневої системи, в ідеалі принаймні 45 сантиметрів у глибину та 40 см у ширину. Цукіні, що вирощуються в горщиках, можна навчити рости вертикально – ви можете використовувати дерев’яний кілок або клітку для помідорів у контейнері та дотримуватись інструкцій, викладених вище. Культури, які вирощуються в контейнерах, вимагають більше поливу і підгодівлі, ніж при вирощуванні рослин в грунті.

Як і кабачки, багато сортів літніх і зимових кабачків можна привчити рости вертикально, а не розтягуватися горизонтально по ґрунту та займати багато місця. Якщо ви плануєте вирощувати патисони вертикально, ідеально підійдуть більш компактні види літніх кабачків разом із зимовими сортами з дрібним плодом.

Прокрутка до верху