Як виростити гліцинію з живців – поради терплячим садівникам

Ви коли-небудь замислювалися, як виростити гліцинію з живців? На щастя, цей квітучий альпініст можна розмножити живцями хвойних порід, і зробити це порівняно легко. 

Гліцинія славиться своїми горохоподібними квітами, які покривають стіни, огорожі та під’їзди, популярна серед глядачів і запилювачів, які обожнюють бузок або білі квіти, що наповнюють повітря неперевершеним квітковим ароматом. Гліцинія , яку часто вважають однією з найкращих в’юнких рослин, є ідеальним вибором для тих, хто шукає романтичних ідей для котеджного саду. 

При правильному догляді та утриманні гліцинія може стати надійною – хоча й трохи сильною – лазячою рослиною, яка може допомогти додати вертикальних квітів у будь-який зовнішній простір. Отже, чому б не спробувати збільшити кількість рослин гліцинії? Тут ми ділимося порадами про те, як виростити рослини гліцинії з живців, надаючи садівникам всю необхідну інформацію. 

Як виростити гліцинію з живців

Рослини гліцинії є популярними квітучими альпіністами, які цінуються за ароматне бузкове або біле цвітіння. Розглядаючи питання про те, як виростити гліцинію з живців, можна використовувати усталених альпіністів, щоб отримати більше рослин шляхом розмноження. Садівники можуть взяти хвойні живці навесні, щоб отримати більше рослин, які можна висадити в іншому місці на задньому дворі або подарувати друзям-садівникам і сусідам.

Скільки часу потрібно для цвітіння живців гліцинії

Рослини гліцинії, як відомо, є енергійними альпіністами, швидко ростуть і поширюються по шпалерах, стінах і садових спорудах. У деяких регіонах деякі види гліцинії вважаються інвазивними рослинами. Завжди рекомендується звертатися за порадою до місцевого муніципалітету чи урядової установи щодо того, які рослини придатні для вирощування у вашій місцевості.

Хоча рослини гліцинії можуть швидко рости, живці гліцинії навпаки, як відомо, повільно цвітуть. Хоча вони можуть швидко рости, покриваючи стіни та огорожі привабливим листям, може знадобитися від 5 до 20 років, щоб живці зацвіли, тобто ваш живець залишатиметься листяною рослиною протягом кількох років. 

Саме з цієї причини багатьом садівникам, які цікавляться, як виростити гліцинію з живців, часто рекомендують замість цього купувати усталені рослини гліцинії в садових магазинах. Рослини гліцинії, які продаються в розплідниках і садових магазинах, як правило, щеплені на сильну підщепу, що означає, що час цвітіння значно скорочується. 

Якщо ви терплячий садівник, живці гліцинії – це, безсумнівно, інвестиція в майбутнє, і коли ваші живці зрештою зацвітуть, результат буде ще більш значущим, оскільки ви чекали багато років, щоб побачити їх цвітіння. 

Як і коли брати живці гліцинії

Хоча гліцинії може знадобитися багато часу для того, щоб розквітнути з черешка, це все одно може бути корисним, хоча й довготривалим, садовим завданням. Якщо ви збираєтеся вирощувати гліцинію з живців, візьміть живці м’якої деревини з середини весни, коли вже немає ризику заморозків і коли рослина дає нову зелену поросль. 

Зібрати живці гліцинії відносно просто: 

  • Спочатку обріжте кілька молодих зелених стебел із кількома вузлами листя. 
  • Коли ви переконаєтеся, що у вас достатньо обрізків (я б рекомендував взяти більше, ніж вам потрібно, оскільки деякі живці можуть загинути), обріжте їх приблизно до 3 або 4 дюймів. 
  • Видаліть нижнє листя з нижньої половини кожного черешка, залишивши приблизно 3 або 4 маленьких листя у верхній частині.
  • Виберіть один або два невеликих пластикових контейнера та наповніть їх добре дренованим компостом. Я, як правило, додаю пісок або вермикуліт, коли змішую компост для живців, щоб забезпечити достатній дренаж. 
  • Полийте горщик(и), дозволяючи воді стектр, ґрунт повинен бути вологим. 
  • Після цього за допомогою олівця зробіть вузькі отвори, щоб потім посадити живці. 
  • Використовуйте невеликий прозорий поліетиленовий пакет, щоб накрити кожен горщик, і використовуйте гумку або шпагат, щоб зав’язати пакет навколо основи горщика.
  • Помістіть живці в світле, м’яке місце, наприклад, у холодну раму. 
  • Регулярно стежте за своїми живцями, перевіряючи ознаки росту. Коли ви побачите новий лист або корінь, зніміть поліетиленовий пакет і помістіть кожен черешок у окремий горщик. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Скільки часу потрібно для цвітіння живців гліцинії? 

Для цвітіння живців гліцинії може знадобитися від 5 до 20 років. Багато садівників вважають за краще купувати усталені рослини гліцинії в садових магазинах або розплідниках, знаючи, що ці в’юнкі рослини зацвітуть набагато раніше, оскільки їх, як правило, вирощують на сильних підщепах. Збирати живці гліцинії – це садове завдання для терплячих садівників, але все одно це може бути цікавим і захоплюючим проектом. 

Отримання живців гліцинії може бути корисним досвідом, і хоча ваші живці м’якої деревини можуть цвісти набагато довше, ніж інші розмножені рослини, якщо у вас є час і терпіння, це може бути проект, який варто розглянути навесні. 

Якщо ви цього року хочете зрізати у своєму дворі живці, чому б не розглянути наш посібник про те, як розмножити гортензії, щоб збільшити кількість цього популярного квітучого куща? 

Прокрутка до верху