Чи можна виростити дерево з гілки?

Дерева чудові для саду і бальзам для душі. Як поглиначі вуглекислого газу, вони допомагають боротися зі зміною клімату, а перебування під плямистим затінком може знизити рівень стресу та покращити самопочуття.

Відтворити гарне дерево, яким ви могли б милуватися у дворі свого сусіда, легше, ніж ви могли б подумати, якщо вони щедро дозволять вам взяти невеликий обрізок або гілку. Обрізка стебла – це техніка розмноження, яку можна використовувати для трав’янистих і деревних рослин.

Це швидше, ніж виростити дерево з насіння, а рослини, вирощені з живців, часто більш стійкі до стресу. Це також дешевше, ніж купувати саджанець у розпліднику. Дотримуйтеся нашої покрокової інструкції, як виростити дерево з гілки або невеликого стебла, і незабаром ви будете вирощувати свій власний ліс.

Інструменти, які знадобляться для виконання завдання

  • Садові ножиці або маленький гострий ніж
  • Гормон укорінення
  • Купольний пластиковий пропагатор
  • Лопата

Крок 1: виберіть свій виріз

Завжди переконайтеся, що ви використовуєте чисті та гострі інструменти, перш ніж піти зрізати стебло.

Шукайте здорові, неквітучі гілки завтовшки з олівець. В ідеалі вони матимуть три-чотири вузлики (маленькі горбки, де росте листя) і походять від зростання м’якої деревини, як правило, наприкінці весни/початку літа. Для більшості листяних дерев краще збирати живці в середині червня – на початку липня, коли вони активно ростуть.

Вічнозелені рослини – це окрема історія. Їм часто потрібні сплячі листяні живці, зроблені наприкінці зими. Уникайте гілок із ознаками захворювання або пошкоджень і використовуйте гострі чисті секатори, щоб зробити чистий кутовий зріз трохи нижче вузла. Обріжте будь-яке нижнє листя, щоб зосередити енергію на розвитку коренів.

Бажано брати живці з верхньої частини рослини, вибираючи бічні пагони, а не кінцеві пагони. Бічні пагони ростуть убік, тоді як кінцеві пагони знаходяться на кінчику гілки або стовбура. Якщо їх видалити, це може вплинути на ріст материнської рослини.

Крок 2: підготуйте живець до вкорінення

Щоб стимулювати ріст коренів, занурте зрізаний кінець гілки в гормон укорінення, а потім помістіть у воду або піщаний ґрунт залежно від типу дерева, яке ви розмножуєте.

Деякі види дерев, як-от верба чи тополя, добре реагують на розведення у воді. Помістіть живець у склянку з водою, переконавшись, що нижні вузли занурені. Міняйте воду кожні кілька днів, щоб вона залишалася свіжою.

Для більшості видів дерев найкраще підходить посадка живця в горщик, наповнений піщаним ґрунтом або добре дренованою сумішшю для горщиків. Вставте живець приблизно на два-три дюйми в глибину і зміцніть ґрунт навколо нього.

Накрийте горщик поліетиленовим пакетом або помістіть його під купол для розмноження, щоб підтримувати вологість. Поставте горщик у тепле, світле місце, але подалі від прямих сонячних променів.

Цей процес дозволить вашій гілці або живцю розвинути коріння та підготуватися до висадки у двір.

Крок 3: посадка живця

Коли ви побачите, що коріння з’явилося, ви можете перемістити черешок у більший горщик, наповнений якісним компостом, і продовжувати вирощувати його в приміщенні ще кілька тижнів, щоб затвердіти, щоб він був готовий до посадки у вашому дворі.

Ви можете пристосувати його до зовнішніх умов, виводячи його на вулицю на кілька годин щодня, збільшуючи час на тиждень або два.

Якщо ви спочатку посадили живець у ґрунт, обережно потягніть за живець, щоб перевірити опір нових коренів і побачити, чи готове ваше новонароджене дерево до наступного етапу. Дайте йому щонайменше шість тижнів, щоб розвинути міцне коріння та почати новий ріст.

Коли ви щасливі, що настав час посадки, виберіть місце з родючим, добре дренованим ґрунтом і таким же освітленням, як і батьківське дерево. Викопайте яму вдвічі ширшу за наявний горщик, покладіть у неї нове дерево, засипте його, а потім закріпіть. Ваш саджанець потрібно буде добре і регулярно поливати – кожні 2-3 дні в теплу погоду. Тримайте територію навколо нового дерева вільною від бур’янів і стежте, щоб переконатися, що воно успішно розвивається.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи варто удобрювати молоде дерево?

Підгодовувати молоді дерева рекомендується в перші кілька років після посадки. Це можна зробити, використовуючи відповідне добриво для дерев.

Вирощування дерев із живців вимагає терпіння, але з часом і турботою це може призвести до цінного доповнення до вашого двору. Багато дерев також чудово вирощувати в горщиках, і, звичайно, вони можуть допомогти створити природний екран для вашого двору, пропонуючи приватність від ваших сусідів і тінь від сонця.

Прокрутка до верху