Як удобрювати плодові дерева щоб зберегти їх здоровими та продуктивними

Існує велика різноманітність фруктових дерев для вирощування вдома, і всі вони отримають величезну користь від щорічного удобрення. Витрачаючи час на підгодівлю та догляд за фруктовими деревами, ви зможете зберегти їх у здоровому стані та забезпечите вам найкращий урожай смачних домашніх фруктів.

Окрім знання того, коли удобрювати фруктові дерева, розуміння того, як підгодовувати дерева та чим їх підгодовувати, є важливими факторами для того, щоб у вашому дворі були щасливі та продуктивні плодові дерева.

Щоб допомогти вам визначити найкращий спосіб удобрення ваших фруктових дерев, ми почули від деяких експертів про підгодівлю як старих, так і молодих фруктових дерев, а також про те, як вибрати найкращі підживлення для ваших дерев, незалежно від того, ростуть вони в землі чи в землі. контейнери.

Чому потрібно удобрювати плодові дерева 

Усі фруктові дерева потребують певних поживних речовин для міцного та здорового росту, а ґрунт з часом може виснажуватися. Підживлення ґрунту поповнює ці поживні речовини, роблячи їх постійно доступними для дерева.

Внесення добрив є важливим протягом усього життя дерева, від посадки плодового дерева , щоб допомогти йому прижитися, до сприяння утворенню плодів на старих фруктових деревах. Регулярне підживлення сприятиме цвітінню та плодоношенню та допоможе дереву залишатися здоровим, оскільки добре підживлене дерево більш стійке до шкідників та хвороб.

Як удобрювати плодове дерево

Найкращий метод удобрення плодового дерева буде відрізнятися залежно від віку дерева та місця його зростання.  

Як удобрювати плодове дерево, яке зросло 

Старе і сформоване фруктове дерево ідеально підгодовувати в кінці зими або ранньою весною. Саме тоді, коли вони починають рости для нового сезону, це найкращий час, оскільки їм потрібно багато поживних речовин. 

Всі швидкорослі фруктові дерева потребують широкого спектру поживних речовин для потужного росту. Макроелементи включають азот, фосфор, калій і кальцій. Мікро включають бор, залізо та цинк.

Експерт із фруктових дерев рекомендує, щоб співвідношення NPK у будь-якому добриві, яке використовується для посадки плодових дерев, було «добре збалансованим». Важливо розуміти кількість рослинних добрив у вигляді співвідношення NPK, яке ви бачите на упаковці продукту. Це показує склад азоту, фосфору та калію у вигляді трьох чисел, наприклад, 10-10-10 або 20-20-20. 

Збалансоване органічне добриво загального призначення часто є хорошим початком для будь-якого встановленого фруктового дерева. Такий продукт забезпечить рівне співвідношення основних поживних речовин NPK разом з великою кількістю інших макро- та мікроелементів, необхідних для здорового росту.

Ви також можете регулювати будь-яке внесення азоту на основі річної швидкості росту дерева. Наприклад, рекомендована норма внесення для яблук і груш становить 45 гр азоту на 3 см діаметра стовбура.

Завжди вносьте добрива в нормах, рекомендованих виробником, оскільки надмірне годування може спричинити безліч потенційних проблем для будь-яких плодових дерев.

Чим удобрювати молоді плодові дерева 

Весна також є ідеальним часом для підгодівлі молодих плодових дерев, тобто будь-яких віком до трьох років. Правильне підгодовування щойно посадженого фруктового дерева дасть йому чудовий старт і допоможе прижитися на новому місці. Однак ви пожнете плоди, трохи змінивши тип корму, який ви використовуєте для молодих плодових дерев.

Молодим неплодоносним деревам може бути корисна формула з дещо вищим вмістом азоту в такому співвідношенні, як 12-6-6, оскільки це прискорить вегетативний ріст листя, гілок і коренів.

Молодим фруктовим деревам також піде щорічне мульчування. Це може допомогти утримати воду в ґрунті, придушити будь-яку конкуренцію з боку бур’янів і забезпечити невелику кількість додаткових поживних речовин, коли вони розщеплюються. Компост, добре перепрілий гній або листова пліснява – чудові варіанти мульчування навколо плодових дерев.

Як удобрювати фруктові дерева в горщиках 

Фруктові дерева, що ростуть у горщиках, можуть швидко використовувати всі наявні в ґрунті поживні речовини. Якщо ви вирощуєте фруктові дерева в приміщенні або як частину контейнерного саду, це означає, що добрива потрібно вносити частіше, ніж дерева, що ростуть на відкритому повітрі. 

Однак існує підвищений ризик надмірного удобрення фруктових дерев у горщиках. Правильний вибір типу корму може зменшити цей потенційний ризик.

Застосування збалансованого органічного добрива з повільним вивільненням (наприклад, співвідношення NPK 10-10-10) допоможе мінімізувати ризик надмірного удобрення. Буде найкраще забезпечити консервативні кількості та підвищити ваше дерево низькими дозами, рідкими кормами, якщо це необхідно.

Дозу збалансованого добрива з повільним вивільненням, яке, швидше за все, буде гранульованим, слід внести навесні. Коли дерево почне плодоносити, йому також буде корисно підгодовувати кожні два тижні рідкими кормами з високим вмістом калію. До хороших прикладів такого корму можна віднести підгодівлю, призначену для вирощування томатів, або добриво живокосту.

Яке найкраще добриво для плодових дерев?

Щоб підтримувати здоровий розвиток і щороку плодоносити, плодові дерева потребуватимуть достатнього запасу поживних речовин. Наприкінці зими або на початку весни найкраще використовувати добриво, яке спеціально розроблено для фруктових дерев. Деякі фруктові дерева мають корми, спеціально розроблені для них, як-от цитрусові, які слід використовувати завжди, оскільки вони містять макро- та мікроелементи, необхідні для цих конкретних дерев. 

Усі плодові дерева потребують калію для розвитку бруньок і плодів, але такі, як груші та кісточкові фрукти, також отримують користь від додаткового азоту. Збалансоване добриво має забезпечувати всі необхідні NPK. Однак укорінене фруктове дерево, яке плодоносить не так добре, як у попередні роки, може отримати користь від корму з високим вмістом калію.

Більшість добрив для фруктових дерев надходять у гранульованій формі з повільним вивільненням, і їх слід посипати навколо основи дерева. Розподіліть корм по всій зоні вкорінення, яка розповсюджуватиметься так само широко, як мережа гілок над землею. Якщо дерево росте в траві, не забудьте видалити кільце трави навколо дерева перед годуванням. 

Також можна використовувати рідкі добрива, наприклад, при вирощуванні фруктових дерев у горщиках, і вони роблять поживні речовини більш доступними для рослин. Поєднання обох може бути корисним способом удобрення плодового дерева, наприклад, використовуючи гранульоване добриво навесні, а потім доповнюючи його рідким добривом, якщо ваше плодове дерево потребує швидкого підживлення, якщо воно демонструє ознаки недостатності або сили. 

Які найкращі мульчі для фруктових дерев?

Мульчування може багато в чому допомогти плодовим деревам. Це може допомогти зберегти вологу в ґрунті, зменшити конкуренцію бур’янів навколо дерева, а також забезпечити деякі поживні речовини для подальшого підвищення родючості. 

Типові види мульчі включають компост, листову пліснявку або добре перепрілий гній є фантастичними варіантами для фруктових дерев. 

Будь-яка мульча з деревної тріски або навіть соснова солома добре підходить для фруктових дерев. Уникайте щільнішої мульчі, як-от каміння, яка може стискати коріння та утримувати надлишок тепла. Під час мульчування додайте шар глибиною близько 3 дюймів і переконайтеся, що він відсунутий від стовбура на кілька дюймів – мульча потрібна корінням, а не стовбуру.

Якщо ви можете знайти кедрову мульчу, це дуже добре. Це займає багато часу, щоб зруйнуватися, і кедр може допомогти відлякати жуків від ваших фруктових дерев, наприклад термітів.

Тверда деревина — ще один хороший варіант; Подібно до кедрової мульчі, листяна деревина розкладається довго.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи корисна підгодівля для помідорів фруктовим деревам? 

Добриво для томатів має високий вміст калію і може допомогти фруктовим деревам виробляти та дозрівати плоди протягом вегетаційного періоду. Це особливо корисно при вирощуванні фруктових дерев у горщиках, і регулярне підживлення томатів добривом слід починати, коли плодове дерево починає цвісти. Використовуйте підживлення для помідорів лише навесні як додаткове добриво на додаток до збалансованого корму з повільним вивільненням, оскільки воно не забезпечить усіх поживних речовин, необхідних деревам.  

Чи можна використовувати кісткове борошно для фруктових дерев? 

Кісткове борошно – це добриво з високим вмістом фосфору, а також хорошим джерелом азоту. Він вивільняє поживні речовини для рослин протягом тривалого періоду і може бути корисним при посадці фруктових дерев, оскільки сприяє міцному розвитку коренів.

Знаючи, коли садити фруктові дерева та які корми додавати під час посадки, ви гарантуєте, що будь-яке дерево має найкращий старт. Дерева з голим коренем висаджують у період спокою, з листопада по лютий, а плодові дерева в контейнерах можна висаджувати протягом усього року. Посадка їх навесні або восени приносить більше переваг, однак вам доведеться поливати дерева дуже часто, якщо ви садите дерева в розпал літа. 

Прокрутка до верху