Коли удобрювати клумби – поради щодо підживлення однорічних і багаторічних квітів

Рослини на клумбах і бордюрах можуть насилу виставити чудову демонстрацію квітів, якщо вони не мають доступу до потрібних поживних речовин – і це справді розчаровує клумба без реального цвітіння, яким можна насолоджуватися.

Догляд і розвиток здоров’я ґрунту є важливими для щасливих і здорових рослин. Використання добрив також є перевіреним способом забезпечити ваші квітучі рослини поживними речовинами, необхідними їм для фантастичного цвітіння. 

Однак це не універсальний підхід, оскільки час і частота удобрювання квітів може відрізнятися залежно від виду. Розкриваємо рекомендації рослинників про те, коли удобрювати клумби та як регулярно підживлювати як багаторічні, так і однорічні квіти.

Удобрення клумб – важлива робота 

Підживлення ваших клумб обов’язково має бути обов’язковим для будь-якого весняного садівництва. Усі рослини потребують поживних речовин, і ваш ґрунт може стати дефіцитом, якщо вони рік за роком витрачають усі корисні речовини, а ви не поповнюєте їх рівні. Корисно регулярно перевіряти ґрунт, щоб побачити його поточний рівень поживних речовин і виявити, чи не вистачає в ньому певних поживних речовин.

Додавання добрив забезпечить важливими поживними речовинами для сприяння здоровому росту листя та розвитку фантастичних квітів. Поряд з обрізанням рослин навесні та виконанням основних робіт з догляду за газоном навесні переконайтеся, що підживлення клумб входило у ваш список справ.

Коли удобрювати клумби

Коли ви будете підгодовувати протягом вегетаційного періоду, і кількість необхідних добрив залежатиме від того, вирощуєте ви однорічні чи багаторічні рослини. Клумба з обома типами може потребувати від вас адаптації вашого підходу до потреб конкретних рослин.

Багаторічники

Оскільки багаторічні рослини на клумбах перебувають переважно в стані спокою з пізньої осені до пізньої зими або ранньої весни, у цей момент немає необхідності давати їм добрива. Підживлення в період спокою може викликати стрес у рослин і зробити їх більш сприйнятливими до шкідників і хвороб. 

Багаторічні рослини потрібно підгодовувати перед тим, як вони почнуть активно рости навесні, а також протягом усього вегетаційного періоду. Це дає їм додаткову кількість поживних речовин у життєво важливі моменти їхнього річного циклу, коли вони вперше починають рости та активно виробляють бутони та квіти.

Однорічники

Однорічні квіти будуть висаджені на клумбах, бордюрах або піднятих клумбах пізніше весни – після того, як морози закінчаться. 

Рекомендується удобрювати однорічні рослини під час посадки збалансованим добривом із повільним вивільненням, а потім продовжувати підгодовувати голодні рослини протягом усього вегетаційного періоду. Підживлення протягом літа сприятиме сильному та тривалому цвітінню квітів, і ви хочете продовжувати удобрювати квіти до кінця літа або початку осені. 

Найкращі поради для обох

Додавання органіки, наприклад компосту або добре перепрілого гною, на ділянку перед посадкою та мульчування також є двома перевіреними способами підвищення родючості будь-якого типу ґрунту навесні на користь як однорічним, так і багаторічним рослинам. 

Крім того, що взимку не потрібно вносити добрива, не варто підгодовувати багаторічні квіти в кінці літа або восени. Це пояснюється тим, що підгодівля в цей час сприятиме непотрібному новому росту наприкінці сезону, коли рослина має готуватися до зимового спокою.

Як часто удобрювати клумби

Частота підживлення квітів залежить від їх виду та від того, чи використовуєте ви гранульоване добриво з повільним вивільненням або рідке добриво з більш швидким вивільненням. 

Зазвичай корми з уповільненим вивільненням застосовуються навесні, щоб забезпечити поживними речовинами протягом багатьох місяців, тоді як рідкі корми корисні для внесення влітку, щоб забезпечити швидке надходження поживних речовин, щоб зберегти рослини здоровими та рясно цвістими. 

Багаторічні та однорічні рослини матимуть різні вимоги щодо того, як часто вони потребуватимуть підгодівлі протягом сезону, і вам потрібно буде скорегувати свій графік годування залежно від потреб окремих рослин.

Багаторічні квіти слід підгодовувати навесні, коли вони починають вилазити з землі або показують ознаки нового росту. Їм також корисно друге годування приблизно в середині сезону (влітку), коли вони ростуть найбільш енергійно. 

Графік підгодівлі є більш інтенсивним для однорічних квітів, а також будь-яких квітів, які ростуть у контейнерному саду, оскільки квіти в горщиках можуть швидко вичерпати всі поживні речовини в ґрунті. Однак дотримання чітко впорядкованого режиму годування винагородить вас фантастичною демонстрацією квітів протягом літа й до осені.

Для однорічних рослин, особливо голодних рослин, таких як запашний горошок, я б додав трохи компосту або гною перед посадкою, а потім використовувала добриво з уповільненим вивільненням, розсипавши навколо них, що означатиме, що вони будуть доступні для їжі протягом кількох тижнів. 

Коли вони починають цвісти, я використовую рідке добриво, щоб посилити їхнє цвітіння кожні пару тижнів.

Рідке добриво змішують з водою і вносять під однорічні рослини під час поливу протягом літа. Режим підгодівлі слід скоротити, оскільки період цвітіння восени скорочується.

Прокрутка до верху