Що таке рожевий шум і як він допомагає спати?

Якщо ви любите навколишній шум і відпочинок, ви прийшли в потрібне місце. Більшість людей чули про білий або коричневий шум, але чи знайомі ви з рожевим шумом? Навіть якщо це ім’я не звучить, ви, ймовірно, чули його більше разів, ніж думаєте.

Зробіть свій розпорядок сну трохи яскравішим і дізнайтеся від експертів усе про рожевий шум, його дивовижні переваги та наукові особливості його заспокійливої ​​частоти. Це заспокійливий звуковий хак, який може просто змінити ваш сон.

Що таке рожевий шум?

Хоча рожевий шум дуже нагадує назву незрозумілої інді-групи, це не так, але він такий же унікальний і приємний для прослуховування. Рожевий шум насправді є постійним звуком, який включає в себе всі частоти, чутні людським вухом. Він базується на нижчих звукових хвилях, які можуть бути неймовірно заспокійливими для слухачів.

Деякі частоти названо за кольорами, які використовуються для представлення рівня частоти шуму в звуковому спектрі. «Рожевий шум» має випадковий асортимент кожної чутної частоти, який змішує різні висоти звуку з відтінком. Рожевий шум м’яко пригнічує вищі частоти та підкреслює нижчі.

Часто це може звучати як низький і глибокий гуркіт. Ось кілька прикладів рожевого шуму:

 • Бурхливі водоспади
 • Річки
 • Сильні вітри
 • Сильні опади
 • вболівальники
 • Зволожувачі повітря
 • Шелест листя
 • Кондиціонери

Рожевий шум — це як зменшення високих частот статичного шуму, щоб зробити нижній тон голоснішим і, отже, більш розслаблюючим. Рожевий шум виглядає більш приємним і збалансованим.

Які переваги використання рожевого шуму для сну?

Рожевий шум може позитивно вплинути на ваш мозок і бути надзвичайно корисним інструментом під час розпорядку сну.

Переваги використання рожевого шуму включають легкість засинання. Рожевий шум маскує набридливі та заважаючі фонові звуки, полегшуючи заснути. Крім того, він покращує якість сну, оскільки мозкові хвилі сповільнюються синхронно зі звуковим супроводом рожевого шуму. Він стабілізує режим сну, що покращує ваш сон. якість, оскільки ви легше, глибше та довше засинаєте.

Його здатність заглушати небажаний шум навколо вас також може допомогти знизити вашу тривогу та зменшити стрес.

Крім того, рожевий шум дуже допоможе, якщо ви забудькуваті. Люди, які слухали короткі спалахи рожевого шуму з інтервалами під час сну, повідомили про покращення пам’яті та здатності до запам’ятовування.

Звичайно, рожевий шум може бути заспокійливим засобом для тих, хто хоче добре відпочити вночі, але є кілька груп, які отримають найбільшу користь від цього навколишнього звуку:

 • Люди, чутливі до шуму/світла, сплять
 • Лікарняні пацієнти (згідно з обґрунтованим дослідженням, лікарняні пацієнти засинають на 40 відсотків швидше під впливом рожевого шуму)
 • Наддумники
 • Люди, які переживають стрес
 • Люди, які мають непослідовний графік сну/робочі ночі
 • Люди з безсонням

Багато моїх клієнтів із такими станами, як безсоння, підвищене збудження або СДУГ, повідомляють, що під впливом рожевого шуму їхній розум заспокоюється, а тіло розслабляється. Отже, якщо ви боретеся зі сном або заспокоюєте свій розум, рожевий шум може бути хорошим варіантом для спроби.

Як рожевий шум впливає на ваш мозок?

Звук рожевого шуму може вплинути на слухачів, оскільки він проникає в наш мозок.

Зменшуючи функції несвідомого слухового моніторингу нашого мозку, рожевий шум, здається, сприяє уповільненню активності мозкових хвиль і поглиблює стадії сну, такі як фази швидкого сну. Рівномірний баланс високих і низьких частот також може викликати фізіологічні реакції, такі як уповільнення частоти серцевих скорочень і дихання.

Це процес, відомий як нервове захоплення, коли активність нашого мозку імітує те, що відбувається навколо нас, з точки зору зору, шуму та дотику.

Існує теорія, яка припускає, що рожевий шум впливає на структуру мозкових хвиль і синхронізує мозкові хвилі в повільніших діапазонах дельта- і тета-хвиль, що сприяє глибокому сну.

Рожевий шум також посилює коливання в альфа- і дельта-діапазонах частот мозку, які пов’язані з релаксацією.

Що таке білий шум?

Білий шум надзвичайно відомий у спільноті навколишнього шуму, але його важко описати. Щоб краще зрозуміти рожевий шум, важливо також знати, що це за звук. Білий шум має дуже високу частоту в порівнянні з рожевим шумом, тому подумайте про звук вакууму або телевізора.

Частоти білого шуму вибухають з однаковою гучністю, що для деяких може бути трохи жорстким.

Білий шум включає всі частоти в усьому звуковому спектрі, які мають однаковий рівень інтенсивності. І хоча деякі люди вважають це дратуючим, інші використовують його, щоб розслабити розум і навіть лікувати симптоми СДУГ.

У той час як і білий, і рожевий шум здатні маскувати фонові шуми та заохочувати до глибшого сну, рожевий шум створює більш теплі, глибокі звуки, які є заспокійливими та м’якими.

Що таке коричневий шум?

Коли справа доходить до слави навколишнього шуму, коричневий шум зазвичай займає друге місце. Коричневий шум (також відомий як червоний шум) дуже схожий на рожевий шум, оскільки містить більш глибокі та нижчі частоти, які схожі на гуркіт.

Приклади коричневого шуму включають пральні машини, кондиціонери або роботу душу. Люди також використовують цей звук, щоб зосередитися, заснути та заспокоїти тривогу.

Чи є поради щодо використання рожевого шуму?

Рожевий шум може бути оздоровчим засобом, тож знання того, як безпечно та правильно ним користуватися, може творити чудеса для вашого розуму та тіла. Використовуючи цей навколишній шум, пропонуємо наступне:

 • Повільно вводьте його в розпорядок сну. Спробуйте одну-дві ночі на тиждень протягом короткого часу.
 • Зберігайте гучність на рівні 50 децибел і менше.
 • Використовуйте його з іншими техніками релаксації, такими як глибоке дихання або медитація.
 • Розташуйте джерело рожевого шуму подалі від ліжка та біля вікна, дверей або на іншому кінці кімнати, оскільки це допоможе мінімізувати зовнішні шуми.

Майте на увазі: якщо ви використовуєте рожевий шум, щоб лягати спати, важливо віддати перевагу хорошим нормам сну, щоб також підвищити його ефективність. Радимо включити ці поради у свій режим відпочинку:

 • Зафіксуйте послідовний графік сну та пробудження.
 • Створіть ідеальне середовище для сну, яке підходить саме вам (прохолодно, темно, тихо тощо)
 • Уникайте/обмежте вживання алкоголю, кофеїну та електроніки перед сном. Екрани випромінюють синє світло, яке пригнічує вироблення мелатоніну, який є життєво важливим гормоном для засинання.
 • Додайте такі методи управління стресом, як медіація, фізичні вправи та здорові закуски та їжа.

Але якщо ви виявите, що використання рожевого шуму не дає бажаних результатів у вирішенні проблем зі сном, не соромтеся проконсультуватися з лікарем, щоб виключити будь-які основні захворювання. Я завжди нагадую своїм пацієнтам, що іноді потрібно трохи усунути несправності, щоб знайти правильні засоби для сну та розпорядок.

Які недоліки рожевого шуму?

Рожевий шум зазвичай нешкідливий, але, як і будь-яка інша річ, він може бути проблематичним, якщо його використовувати неправильно або надмірно.

Існує ризик пошкодження слуху, якщо ви відтворюєте рожевий шум надто голосно протягом тривалого періоду часу. Існує також проблема обмеженого наукового дослідження рожевого шуму, яке необхідно для надання цілісної відповіді та визначення його безпеки протягом тривалого періоду.

Також радимо не надто покладатися на рожевий шум, оскільки надмірне використання може знизити його ефективність або зробити вас повністю залежними від нього, щоб заснути.

Але для більшості людей рожевий шум може забезпечити безпечний, портативний і не викликає звикання спосіб природного полегшення якісного сну.

Де я можу послухати рожевий шум?

На щастя, рожевий шум знайти неважко. Ви можете отримати до нього доступ кількома способами: природним або за допомогою пристрою. Ось кілька місць, де можна виправити рожевий шум:

Інтрнет

В Інтернеті є буквально все, тож якщо ви не готові використовувати програму чи пристрій, запустіть YouTube або пошукову систему та знайдіть там звук. Ви зможете знайти години рожевого шуму, і, що найголовніше, це безкоштовно.

Завантажте програму

Що стосується рожевого шуму, для цього є програма. Отже, якщо ви шукаєте простий спосіб послухати рожевий шум, шукайте не далі, ніж свій телефон.

Для більш складних функцій для ваших потреб у навколишньому шумі приготуйтеся заплатити додаткові гроші в якості програми. Але якщо у вас уже є програми для відтворення музики, такі як Spotify або Apple Music, рожевий шум має бути доступний і там.

Чекай на природу

Якщо вам потрібен більш органічний варіант для прослуховування рожевого шуму, природні ресурси завжди будуть хорошим вибором. Вирушайте на пляж і слухайте, як хвилі б’ються об берег, або повільно пройдіться крізь купу листя, щоб почути їх шелест. Прослуховування сильної зливи також може стати розслаблюючим досвідом рожевого шуму.

Отримайте звукову машину

Отримання звукової машини еквівалентно стабільній роботі, тож якщо ви готові включити рожевий шум у свій розпорядок перед сном, це надійний варіант. Для тих, хто вже має машину з білим шумом, перевірте, чи має вона налаштування рожевого шуму, перш ніж купувати нову. Ці пристрої зазвичай варіюються від 20 до 130 доларів, але ціни можуть зрости ще вище залежно від рівня якості, який ви шукаєте.

Пам’ятайте, вибираючи машину, переконайтеся, що ви отримуєте максимальну віддачу від своїх грошей. Перевірте регулятор гучності та наскільки він низький і гучний. Ви також хочете переконатися, що він має таймер сну, щоб уникнути відтворення звуку протягом усієї ночі. Хоча більшість зазвичай вбудовані, перевірити ще раз не завадить.

Більшість звукових машин пропонують білий шум, але якщо ви хочете урізноманітнити враження від прослуховування навколишнього звуку, щоб не заціпіти від одного кольору, переконайтеся, що він забезпечує інші звуки.

Що таке інші кольорові шуми?

Звуковий спектр дуже барвистий і виходить за рамки білого, коричневого та рожевого. Дізнайтеся більше про ці менш відомі кольори шумів:

Синій шум

Синій шум вважається протилежністю коричневого шуму через його високу частоту. Його інтенсивність зростає і часто звучить пронизливіше, ніж білий шум. Він має набагато більше високих частот, ніж базовий, і його часто порівнюють зі звуком шиплячих бризок води.

Фіолетовий шум

Фіолетовий шум дуже схожий на синій, оскільки він стає голоснішим із збільшенням частоти. Він вищий і звучить майже як шипіння або шипіння. Його також можна використовувати для лікування шуму у вухах.

Сірий шум

З сірим шумом усі його частоти мають однакову інтенсивність. Він більш інтенсивний на високих і низьких частотах і не так сильно на середніх.

Які ще корисні поради щодо сну додати до свого режиму сну?

Рожевий шум може зіграти значну роль у вашому відпочинку, але створення міцної основи для сну може мати велике значення. На додаток до прослуховування цього навколишнього шуму, ось кілька способів максимізувати ваш сон.

Уникайте дрімоти вдень

Потужний сон може дуже допомогти вдень, але він може зіпсувати ваш нічний графік сну. Докладайте зусиль, щоб не спати протягом дня, а якщо ви працюєте ввечері, спробуйте подрімати пізно, щоб не бути повністю виснаженим.

Закрийте книгу про ваш стрес перед сном

Скількох із нас у житті не відставали від стресових ситуацій? Хоча деякі з цих проблем не можна вирішити перед сном, вирішення них може допомогти вам перейти до кращого простору. Спробуйте записати свої хвилювання або скласти план, як вирішити проблему перед сном.

Виходьте на вулицю вдень

Отримання принаймні 30 хвилин природного сонячного світла може регулювати ваш циркадний ритм. Освітлення впливає на розуміння часу вашим тілом, тому додавання його до розпорядку дня може допомогти покращити нічний.

Час спати може бути битвою, але немає нічого поганого в тому, щоб додати трохи допомоги. Рожевий шум наповнений стабільними та заспокійливими частотами, які можуть бути саме тим, що вам потрібно для усунення проблем зі сном. Наступного разу, коли ви намагатиметеся розслабитися чи пом’якшити, подумайте про те, щоб зробити рожевий шум вашим звуковим рішенням.

Прокрутка до верху