Що таке коричневий шум і як він допомагає спати?

Добре виспатися може бути важко, і особливо важко розслабитися після надзвичайно стимулюючого дня. Деякі люди покладаються на склянку теплого молока або підрахунок овець, але що робити, коли всі ваші трюки перед сном більше не працюють? Прослуховування коричневого шуму може стати вашим квитком у країну мрій.

Ми всі можемо погодитися, що гарний нічний відпочинок має вирішальне значення, тому ми проконсультувалися з експертами, які поділилися своїм розумінням коричневого шуму та його переваг. Продовжуйте читати, щоб дізнатися, чи варто додавати його до свого нічного розпорядку.

Що таке коричневий шум?

Коричневий шум також відомий як червоний шум, але не дозволяйте різним назвам вас бентежити. Кожен колір описує частоту шуму та структуру його звукових хвиль. Коричневий шум має звукові хвилі, які випадково змінюють гучність і швидкість. Через це наш мозок сприймає звук як заспокійливий, що викликає заспокійливе відчуття.

Коричневий шум це звук із низькою частотою, який зосереджується на гуркоті та низьких частотах. Він звучить як білий шум без високих частот, що надає йому спокійного гуркоту.

Цікаво, що цей навколишній шум насправді не названий на честь коричневого кольору. Натомість він був названий на честь шотландського ботаніка Роберта Брауна, який відкрив шаблон броунівського руху, який він використав для опису руху пилкових зерен у воді. Звукові хвилі коричневого шуму, як пилкові зерна, танцюють подібним хаотичним способом.

Які приклади коричневого шуму?

Коричневий шум часто описують як природний звук, що імітує глибокий гуркіт. Навіть якщо ви ніколи не чули про коричневий шум, ви напевно відчували його через такі знайомі звуки, як:

  • Гул кондиціонера або великого вентилятора
  • Шелестить листя
  • Проточний душ
  • Розбій хвиль
  • Гул грому
  • Гуркіт водоспаду
  • Сильна злива
  • Працююча пральна машина
  • Пилосос

Як коричневий шум допомагає вам заснути?

Багато людей використовують навколишні шуми, щоб допомогти їм заснути, і коричневий шум іноді є одним із них. Завдяки своїм заспокійливим якостям звучання, він, як правило, змушує слухачів почуватися комфортно та спокійно.

Рівні та заспокійливі властивості коричневого шуму заспокоюють нервову систему. Коли ми чуємо такий звук, наш мозок сприймає його як не загрозливий і заспокійливий, що допомагає знизити рівень стресу та тривоги. Це, у свою чергу, створює спокійне середовище, яке сприяє засипанню. Звук коричневого шуму огортає нас як звуковий кокон, що дарує відчуття спокою та спокою.

Коричневий шум має безперервний звук, який допомагає встановити стабільне середовище сну протягом ночі. Послідовність звуку зменшує шанси прокинутися через різкі зміни рівня шуму, забезпечуючи більш спокійний сон. Рівне дзижчання коричневого шуму може допомогти нам краще спати, блокуючи несподівані звуки.

Що коричневий шум робить з вашим мозком?

Коричневий шум має дуже специфічний вплив на наші вуха та наш мозок, що може вплинути на наше самопочуття.

Було показано, що коричневий шум сприяє активності альфа-мозкових хвиль, яка пов’язана зі станом спокою та розслаблення.

Кохлеарні волокна у наших внутрішніх вухах дуже чутливі до різних звукових частот, тому вони здатні чути всі помітні низькі частоти одночасно, слухаючи коричневий шум. Це створює глибоко захоплюючий і захоплюючий досвід для вашого мозку.

Які пристрої можуть створювати коричневий шум?

Бажаєте додати коричневого шуму у своє життя? Не дивіться далі, окрім свого телефону чи ноутбука. Крім YouTube, є багато сайтів, наповнених відео чи аудіо з коричневим шумом, доступ до яких доступний безкоштовно.

Але якщо ви шукаєте щось більш офіційне, завантажте програму спеціально для навколишнього та коричневого шуму. Ці програми зазвичай безкоштовні, але можуть мати додаткову плату, якщо вам потрібні настроювані функції.

Є також пристрої, розроблені спеціально для вашого слухового задоволення. Зверніть увагу на високоякісні звукові машини, які можуть коштувати від 20 до 130 доларів, залежно від функцій і якості, які ви шукаєте.

Які потенційні ризики прослуховування коричневого шуму?

Коричневий шум, як і будь-який звук, слід слухати на помірній гучності, щоб не пошкодити слух. Дослідження показують, що шум не перевищує 70 дБ, і якщо у вас є якісь проблеми зі слухом, ви можете спочатку проконсультуватися з лікарем.

Людям із вадами слуху або чутливістю до низькочастотних звуків варто бути особливо обережними. І, звісно, ​​це не чудодійний засіб. Якщо у вас серйозні проблеми зі сном або проблеми з концентрацією, краще проконсультуватися з лікарем або фахівцем з психічного здоров’я.

Як і в більшості речей, використовуйте коричневий шум у помірних кількостях. Пропонуємо змінити звуки, які ви слухаєте, оскільки надмірне використання може знизити ефективність і вплив коричневого шуму.

Яка різниця між коричневим шумом і білим шумом?

Ви, напевно, запитуєте себе, як колір може описати звук? Колір використовується для представлення класифікації шуму, яка описує частоту звуку, ступінь навколишнього звуку, який шум може заглушити, форму його звукових хвиль і те, як люди реагують на нього.

Це все добре, але як коричневий шум порівнюється з білим шумом, про який ми чуємо частіше?

По суті, [коричневий шум] — це тип звуку, який має нижчу частоту, ніж білий шум. Якщо ви уявляєте білий шум як легке шипіння, коричневий шум більше схожий на тихий гул.

Хоча коричневий і білий шум використовуються, щоб допомогти людям заснути або зосередитися, білий шум може здаватися інтенсивнішим, ніж коричневий. Він також має вищі висоти, які можуть звучати дуже схоже на шум вентилятора чи телевізора. Його часто порівнюють із рожевим шумом, який звучить як більш нудна версія білого шуму. Його нижні частоти більш виражені і їх можна порівняти зі звуком легкого дощу на жерстяному даху.

Коричневий шум має більш гучні нижні частоти, ніж високі, тоді як білий шум поширюється на всіх частотах від високих до низьких.

Чи може коричневий шум допомогти вам зосередитися?

Ви коли-небудь хотіли заспокоїти свій розум у галасливому місці? Коричневий шум може бути саме тим, що вам потрібно, щоб налаштуватися на світ і зосередитися на своїх думках.

Коричневий шум може допомогти підвищити концентрацію, зменшуючи вплив раптових і різких звуків. Коли ми намагаємося зосередитися або розслабитися, несподівані шуми можуть порушити наш психічний стан. Коричневий шум має однакову інтенсивність на всіх частотах. Ця стабільність дозволяє нашому розуму залишатися більш зосередженим і менш схильним до відволікань.

Досі проводяться дослідження щодо того, чи може коричневий шум допомогти людям із синдромом дефіциту уваги, але є дослідження, які підтверджують зв’язок між симптомами СДУГ і звуком.

Маскуючи відволікаючі фонові звуки, це дозволяє зосередитися на поставленому завданні. Деякі люди з СДУГ вважають, що це особливо корисно для того, щоб залишатися на шляху. Коричневий шум може допомогти заспокоїти стрімкий розум, зменшити стрес і занепокоєння.

Які інші переваги коричневого шуму?

Коричневий шум — це не просто чудовий інструмент для того, щоб заснути або виконати роботу в шумному місці.

Деякі люди вважають, що це полегшує такі симптоми, як шум у вухах (дзвін у вухах) і навіть допомагає заспокоїти симптоми посттравматичного стресового розладу.

Перегляньте ці інші переваги коричневого шуму та те, як ви можете включити їх у своє повсякденне життя:

1. Це доступно

Коричневий шум — це крутий навколишній звук з багатьох причин, але найголовніше — це безкоштовний інструмент. Ви можете підняти його на телефоні або задіяти природні коричневі шуми. Тож скористайтеся наступним дощовим днем ​​або вирушайте до найближчого водоспаду чи пральні. Це так просто.

2. Чудово підходить для практик медитації

Наступного разу, коли ви будете займатися йогою або медитувати, замініть інструментальну музику на коричневий шум. Оскільки це допомагає вам зосередитися, це може бути чудовим способом зменшити кількість нав’язливих думок і відволікань для більш освіжаючої медитативної сесії.

3. Підвищує продуктивність

Відповідно до дослідження Національного центру біотехнологій 2020 року, прослуховування різних кольорів шуму може допомогти вам бути більш продуктивними, що може призвести до ефективних умов роботи. Це може бути особливо корисно для віддалених працівників, які прагнуть створити більш ефективний простір удома.

Коричневий шум — чудовий спосіб заспокоїти свій розум і розслабитися. Тож наступного разу, коли ваші думки спішать, або ви будете ворочатися в ліжку, послухайте цей низькочастотний звук і перевірте, чи він вам підходить.

Прокрутка до верху