7 багаторічних квітів, які потрібно посадити в травні

Травень – напружена пора року в саду. Оскільки навесні погода покращується, а літо здається не за горами, список справ може ставати довшим і довшим. 

У верхній частині цього списку, безсумнівно, буде посадка. Незалежно від того, чи то барвисті літні грядки, напівстійкі квіти, які ви виростили з насіння, чи багаторічні рослини, які привернули вашу увагу в садовому центрі, у травні, коли ризик заморозків у вашому регіоні мине, є багато посадок.

Багаторічні рослини — це фантастичні квітучі рослини, які можна додавати на грядки та бордюри, оскільки вони не вимагають догляду та дарують вам яскраві кольори рік за роком, не докладаючи зусиль. Їх можна придбати як контейнерні рослини, щоб додати в простір, або виростити з насіння для бюджетного та вигідного способу отримати багато рослин для свого саду.

Деякі багаторічники можна висівати прямо в сад у травні. Оскільки ґрунт прогрівається та залишається вологим, настав ідеальний час для посіву насіння однорічних, дворічних і багаторічних квітів, щоб отримати цвітіння цього року та багатьох інших.

Існують ризики для прямого посіву, включаючи відсутність контролю за умовами, можливість спорадичного проростання та слимаки, які погризають сходи, коли вони з’являються. З цих причин багато садівників вирішують купувати свої багаторічні рослини в травні для посадки або раніше сіяти насіння багаторічних рослин у приміщенні, щоб отримати фору в сезоні. 

Отже, враховуючи це, давайте уважно розглянемо 7 фантастично квітучих багаторічних рослин, які можна посадити або посіяти в травні.

1. Чорноока сьюзен

Чорноокі сьюзани — це багаторічні рослини і вони є надійною групою рослин — чорноокі сьюзани цвітуть протягом тривалого періоду влітку й до осені. 

Посадіть насіння чорноокої Сьюзан в приміщенні приблизно за 5-7 тижнів до останніх морозів і висадіть їх після того, як морози пройдуть. Крім того, посіяйте насіння прямо в сад, коли температура ґрунту досягне близько 20°, що може бути в травні в багатьох місцях. 

Цей місяць також чудовий час, щоб купити молоді рослини, щоб додати їх на присадибну ділянку. Також відомі як рудбекія, квіти легко доглядати після того, як вони закладені. Посадіть чорнооку Сьюзен на сонячне місце, добре поливайте її та квіти мертвих головок протягом усього сезону, щоб вони цвіли. 

2. Коломбіна

Коломбіна, також відома як аквілегія, є чудовими весняно-квітучими рослинами, а багаторічники бувають різних відтінків, майже будь-яких кольорів, які тільки можна уявити. Їх ніжні квіти приваблюють колібрі та багатьох інших запилювачів і будуть процвітати на сонячному місці у вашому дворі. 

Коломбіну можна виростити з насіння на початку року, щоб висадити на відкритому повітрі в травні, або рослини можна придбати, щоб додати їх у свій сад цього місяця. Висаджуйте коломбіна на сонячному місці – або вони люблять тінь – і регулярно садіть мертву голову, щоб отримати найдовший сезон цвітіння.

3. Дельфініум

Дельфініуми — високі і ефектні багаторічні рослини, з благородним і привабливим цвітінням, що виходить на перший план протягом усього літа. 

Рослини легко доступні в розплідниках або садових центрах навесні, або ви можете виростити дельфініум із насіння, щоб додати його до будь-якої клумби чи бордюру на дачі. Травень – ідеальний час для того, щоб додати нові молоді рослини, незалежно від того, придбали ви їх чи пересаджуєте розсаду. Альтернативою є посів насіння у відкритому ґрунті, однак дельфініум, вирощений з насіння навесні, зацвіте не раніше наступного року.

4. Наперстянка

Наперстянки або наперстянки дають високі колоски, заповнені квітами навесні та на початку літа. Колір і драматизм, які вони можуть додати будь-якій грядці або бордюру, роблять ці величні багаторічники надзвичайно популярними. Однак вони є отруйними рослинами для собак, і їхню токсичність потрібно враховувати, якщо у вас є цікаві домашні тварини. 

Багаторічні наперстянки легко виростити з насіння в приміщенні ранньою весною або посіяти насіння прямо у ґрунт у травні. Дотримуйтеся рекомендованих інтервалів у пакетах з насінням і тонких саджанців відповідно до вказівок, щоб дати рослинам достатньо місця для зростання до повного розміру. Розсаду або саджанці наперстянки можна висаджувати прямо в сад у травні.

5. Люпин

Люпин — ефектна рослина для дачного саду, яка наприкінці весни та на початку літа засліплює шпилями яскравого кольору. Вони можуть цвісти протягом багатьох місяців, а також є фантастичними квітами для бджіл та інших запилювачів – гідне доповнення до будь-яких ідей на подвір’ї . Багаторічні люпини найкраще висаджувати при більш низьких температурах весни, і травень пропонує ідеальне вікно.  

Один із способів розмноження люпину – це посадка його з насіння пізньою весною, щоб зацвісти наступного року. Краще висівати їх безпосередньо в місце для вирощування, оскільки вони темпераментні щодо пересадки розсади через стрижневий корінь. 

6. Шавлія

Сальвія може цвісти протягом тривалого часу, а її квіти, які можуть мати відтінки фіолетового, рожевого, білого тощо, можуть цвісти з середини літа до перших морозів. 

Витривалі багаторічні сорти сальвії зазвичай можна придбати навесні, і їх можна висаджувати протягом травня – коли мине ризик заморозків і температура підвищиться. 

Це прості рослини для догляду після того, як вони виросли, і одні з найкращих посухостійких квітучих багаторічників, які ви можете вибрати. Шавлії також є чудовими багаторічними рослинами для горщиків, а шавлія безголова гарантує тривале цвітіння.

7. Вербена

Є багато різновидів цього багаторічного рослини на вибір. Вербену можна висаджувати на грядки, бордюри або контейнери, коли мине ризик заморозків у травні. 

Додавання рослини на задній двір, незалежно від того, купуєте ви рослини чи вирощуєте вербену з насіння, посіявши насіння в приміщенні з лютого і далі, забезпечить смуги фіолетових, білих або рожевих квітів протягом літа та глибокої осені. Вербена — чудовий варіант для вирощування квітки для хворих на сінну лихоманку, оскільки її пилок не переноситься повітрям.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

В якому місяці краще садити багаторічники?

Весна і осінь – найкращий час для посадки багаторічних рослин. Це тому, що температура тепла, а ґрунт вологий. Ідеальними є весняні місяці квітень і травень, а восени – вересень і жовтень. Хоча ви можете висаджувати багаторічні рослини влітку, коли їх можна придбати в садових центрах, розплідниках та в Інтернеті, у спекотні місяці їм знадобиться багато поливу, щоб допомогти їм прижитися.

Чи спонукало це вас додати посадку багаторічних рослин до свого весняного списку садівництва? Ще одне завдання, яке варто розглянути, — поділ багаторічних рослин, оскільки травень — остання можливість розділити літні рослини до осені. Це простий і ефективний спосіб отримати нові рослини безкоштовно та оживити старі багаторічники.

Прокрутка до верху