Експерти з садівництва застерігають від цих 6 поширених помилок

Коли справа доходить до однієї з найважливіших садових робіт, вона повинна бути нестерпною. Ці прості роботи можуть допомогти вашим квітам довше цвісти і виглядати більш яскравими та здоровішими з року в рік. Однак цю просту роботу дуже легко помилитися.

Для садівників стрижка є важливою технікою для підтримки здорових і яскравих квітів, одночасно заохочуючи їх до нового цвітіння. Видаляючи зів’ялі квіти, рослина може спрямувати свою зростаючу енергію на нові бруньки, подовжуючи час цвітіння та сприяючи повнішому та густішому росту.

Головні помилки, яких слід уникати

Хоча ми знаємо, що троянди або люпин, що живуть на кущі, принесуть велику користь для ваших ідей бордюру в саду. Помилка може призвести до інфекцій рослин, низькорослих рослин і дуже брудної обробки в цілому.

Щоб допомогти вам уникнути цих пасток, ми поспілкувалися з фахівцями з садівництва, щоб підібрати безглузді помилки, яких варто уникати.

1. Не перевірити, чи варто вам гасити рослину

Перш ніж ви навіть подумаєте про те, щоб заглушити рослину, ми завжди рекомендуємо зробити швидку перевірку, щоб побачити, чи дійсно вона така, що потребує заглушки. У той час як деякі рослини процвітають від висихання, для інших цей додатковий крок взагалі не потрібен.

Найкраще уникати рослин, які не дають великої кількості насіння або самі добре завмирають, таких як фуксії, лобелії та сальвії. Щоб зберегти правильність, швидкий пошук убереже вас від того, щоб забити рослину, яка цього насправді не потребує, або, навпаки, забути забити рослину, яка могла б задовольнити додаткову увагу.

2. Завмирання в невідповідний час року

Під час усунення рослин час може мати вирішальне значення, оскільки вам потрібно дочекатися, поки квітка зів’яне й почне в’янути. Якщо залишити квітку занадто довго, це може привернути до вашої рослини шкідників, тоді як надто раннє відмирання може послабити рослину. Лише мертві квіти, які зів’яли та почали в’янути.

Спробуйте продовжувати спостерігати за квітами, щоб ви могли видалити мертві головки, як тільки побачите їх, і зробіть те саме з мертвим листям. Завмерлі квіти допоможуть переконатися, що сила, створена листям, замість цього перейде в коріння рослини, щоб її можна було зберегти для повторного цвітіння наступного року.

Коли літні місяці закінчаться, уникайте знищення рослин.

3. Обрізка під час або безпосередньо після стресових ситуацій

Як і люди, рослини можуть піддаватися стресу через навколишнє середовище. Уникайте висихання ваших рослин в екстремальних погодних умовах, таких як посуха або сильна спека.

Знищення рослини, яка вже пережила стрес, може призвести до подальшого стресу для рослини та навіть вплинути на її ріст.

4. Обрізка стебла в неправильному місці

Обрізання мертвих суцвіть у неправильному місці стебла є поширеною помилкою. Під час обрізання відцвілих квітів обрізайте трохи вище здорового листя або над вузлом листя. Якщо ви зріжете в інших місцях, ви ризикуєте створити оголене стебло, яке не зможе давати майбутні листя чи квіти.

Також важливо не видаляти нові бруньки або точки, де з’явиться новий ріст.

Для троянд ви повинні регулярно обрізати стебло до перших п’яти листків. Зробіть чистий розріз під невеликим кутом, щоб ваші інструменти були гострими та чистими. У багаторічних рослин на кінцях гілок можуть бути групи квітконосів. Слід видаляти лише стебла, які відцвіли, а решті дати повністю розцвісти

А для однорічних квітів у теплу пору року рослини потрібно осадити, як тільки квіти зів’януть, щоб спонукати їх знову зацвісти. Їх слід зрізати в першу чергу з брунькою, що утворює лист, якщо це можливо.

5. Не дезінфікувати секатор або садовий інструмент

Можливо, ви не усвідомлюєте, що неправильне очищення та дезінфекція ваших садових інструментів до того, як ви почнете боротися з ними, може збільшити ймовірність зараження та пошкодження ваших здорових рослин.

Також важливо переконатися, що ваш секатор або садові ножиці гострі, оскільки тупі леза можуть призвести до нерівних порізів, що, у свою чергу, також може збільшити ймовірність пошкодження або поширення хвороб.

Після того, як ви зрізали рослину, використовуйте спиртову серветку або тканину, змочену в спирті (або дезінфікуючому засобі), щоб очистити інструменти, перш ніж переходити до наступної рослини, щоб запобігти поширенню хвороб. Ви також повинні чистити інструменти між кожним сеансом мертвої голови. Переконайтеся, що інструменти сухі, а потім нанесіть моторне або машинне масло (або подібне), щоб зупинити накопичення іржі.

6. Якщо ви хочете зібрати насіння, не знищуйте кожну рослину

Це не стільки шкідлива помилка, скільки те, що ви будете бити себе за випадкове вчинення. Якщо ви плануєте брати насіння зі своїх рослин для розмноження пізніше, не закривайте кожну рослину окремо. 

Такі рослини, як соняшник, мають великі насіннєві головки, які будуть залишені під час висіву. Зберіть ці залишки насіння, щоб посадити наступного року, або залиште їх у своєму саду, які можуть з’їсти птахи.

поширені запитання

Чи всі рослини потребують обрізки?

Як ми вже зазначали в першому пункті, не всі рослини потребують прибирання. Отже, важливо перевірити та ще раз перевірити, перш ніж отримати готовий секатор.

Рослини, які можуть не потребувати цього, включають ті, які дають зручне для птахів насіння, мають декоративні ягоди або декоративні насіннєві головки. Так само вам не потрібно буде знищувати рослини, які дають багато квітів, до точки, коли це буде вважатися недоцільним, або будь-які рослини, до яких важко безпечно дістатися (наприклад, в’юнкі рослини). Якщо ви хочете, щоб ваші рослини висівали самостійно або хочете зібрати насіння пізніше, ви також можете залишити головки окремо.

Прокрутка до верху