Коли обрізати гліцинію? Поради щодо правильного вибору для догляду за рослиною

Гліцинія — це чудові квітучі рослини, яких обожнюють за фантастичне плакуче цвітіння рожевого, блакитного та фіолетового відтінків, сліпуче наприкінці весни та влітку. Вони можуть бути чудовим прикрасою, піднімаючись на стіни, перголи, арки або паркан.

Однак якщо ви вирощуєте гліцинію у своєму дворі, то це рослини, які потребують певного догляду та уваги. Це включатиме щорічну обрізку вашої гліцинії.

Тепер ви можете знати, що обрізка важлива, але цікаво, коли мені обрізати гліцинію? Щоб відповісти на це запитання, ми заслухаємо експертів із садівництва, щоб ви знали, коли настав час обрізати гліцинію на вашому подвір’ї.

Чому важлива обрізка Гліцинії? 

Гліцинія — сильна та швидкозростаюча в’юнка рослина, вона прекрасна, але може стати дикою та непокірною, якщо її не обрізати. Обрізка тримає рослину під контролем, а також заохочує максимальний рівень цвітіння – це означає, що ви отримуєте акуратну та контрольовану гліцинію та багато квітів, які приваблюють бджіл та інших запилювачів.

Коли найкраще обрізати Гліцинію

Гліцинію потрібно обрізати двічі на рік, як частину будь-якого режиму догляду, один раз наприкінці зими або ранньою весною і знову в середині літа. Незалежно від того, чи ви вирощуєте квітучу альпіністію для покриття сараю, чи як в’юнку над аркою, ви пожнете винагороду, докладаючи зусиль, щоб дати гліцинії її дві річні обрізки.

Коли обрізати Гліцинію взимку

Зимова обрізка гліцинії видаляє довгу поросль

Гліцинію обрізають у період спокою, який триває з пізньої осені до пізньої зими або ранньої весни. Найкращі місяці для обрізки – лютий або березень. Тривалість і екстремальний зимовий клімат вплинуть на те, коли ваша гліцинія знову почне активно рости.

Існують реальні переваги обрізання альпіністу, коли він перебуває в стані спокою наприкінці зими. Зимова обрізка оновить рослини. Обрізка взимку сприятиме утворенню квіткових бруньок і гарантує, що квіти не будуть затемнені бурхливим зростанням.

Окрім користі для рослини, обрізка під час спокою також може полегшити життя садівника. Без листя набагато легше побачити структуру рослини та зробити продумані зрізи, які не завдадуть шкоди вашим рослинам.

Якщо ви живете в більш теплому кліматі, то найкраще проводити обрізку в кінці зими, перш ніж гліцинія почне рости. Однак, якщо ви живете в холоднішому кліматі, краще почекати з обрізанням, доки не мине ризик заморозків і снігу навесні.

Було б помилкою при обрізанні рано вирушати і зрізати в сувору зимову погоду, оскільки це може поставити під загрозу здоров’я вашої гліцинії. Це пояснюється тим, що обрізка в періоди сильних холодів може пошкодити рослину, завадити належному загоєнню ран і поставити гліцинію під загрозу захворювання. 

Коли обрізати Гліцинію влітку 

Після того, як ви зробили зимову обрізку, рекомендується зробити помітку в плані садівництва на рік, щоб потім зрізати гліцинію влітку. Ця обрізка є досить простою та стримує ріст гліцинії – просто обрізаючи довгі пагони, які виросли за той сезон.

Липень або серпень – найкращий час для обрізки гліцинії влітку – після того, як гліцинія закінчить цвітіння.

Про причини, чому літнє обрізання є важливим завданням, про яке слід пам’ятати щороку, Це не дасть рослині стати занадто диким влітку, а потім дозволить рослині зосередити свою енергію інтенсивніше на меншій кількості бруньок, а це означає краще, менша кількість інтенсивних квітів пізніше, а не маса більш слабкого або взагалі відсутнього цвітіння.

Ризики обрізки Гліцинії в невідповідний час 

Для загального довгострокового здоров’я рекомендується обрізати гліцинію лише протягом двох основних вікон обрізки. Єдиним винятком буде обрізка мертвих, хворих або пошкоджених стебел, які ви помітили – їх потрібно видаляти, і така незначна обрізка не повинна становити ризику.

Обрізка в невідповідний час може спричинити декілька ризиків». По-перше, ви ризикуєте обірвати квіткові бруньки, які утворилися на торішньому прирості. Це призведе до того, що навесні буде менше цвітіння.

Обрізка восени також спричинить проблеми, оскільки гліцинія відреагує на це, випустивши новий ріст. Цей матеріал, вироблений у кінці вегетаційного періоду, буде пошкоджений зимовими морозами, і це може зробити гліцинію сильним стресом і стати більш вразливою до шкідників і хвороб. 

Якщо ви проводите обрізку на початку зими, це також залишить гліцинію під загрозою наближення холодів. Мороз може проникнути в відкриті зрізи і завдати шкоди рослині, вразити її тканини та перешкоджати загоєнню ран, утворених обрізкою. 

Отже, завжди рекомендується дотримуватися лише двох ідеальних вікон пізньої зими або ранньої весни, а після цвітіння влітку обрізати гліцинію. Таким чином ваші рослини залишатимуться здоровими, під контролем і цвітуть найкраще з року в рік. 

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи можна обрізати Гліцинію в червні? 

Залежно від вашого клімату та сорту гліцинії, ви потенційно можете обрізати гліцинію в червні. За умови, що рослина закінчила цвітіння, це може бути розумним часом, щоб вирушити та обрізати. Якщо гліцинія ще повністю цвіте, то вам потрібно почекати, щоб дати їй літню обрізку.

Тепер ви повинні чітко розуміти правильний час для обрізки вашої гліцинії, а також те, коли краще уникати виходу з секатором. Якщо ви живете в теплішому кліматі, переконайтеся, що ви додали обрізку гліцинії до свого контрольного списку садівництва наприкінці зими, щоб обрізати рослини в лютому.

Прокрутка до верху