Коли обрізати магнолію – до рясного цвітіння

Дерева магнолії відомі своїми великими та приголомшливими квітами, які з’являються щовесни або на початку літа. Дерева не потребують частої регулярної обрізки, хоча важливо розуміти, коли правильно обрізати, а також як це робити, щоб зберегти їх здоровими та квітучими. 

Вирощувати магнолію і доглядати за нею, будь то вічнозелена або листопадна різновид, відносно легко. Однак може настати момент, коли вам все-таки доведеться обрізати, а дерева магнолій делікатні і можуть легко піддатися стресу, якщо їх обрізати невчасно.

Неправильний вибір часу для обрізання дерева магнолії тягне за собою кілька ризиків. Це може призвести до видалення бруньок і втрати цвітіння, або дерево стане більш сприйнятливим до шкідників і хвороб. Своєчасна обрізка означає, що дерево буде рясно цвісти без шкоди для свого здоров’я.

Коли найкраще обрізати магнолію?

Існують різні терміни для обрізки листяних і вічнозелених магнолій. Щоб допомогти вам визначити, коли слід обрізати дерево магнолії, і уникнути помилки при обрізанні, яка потенційно може вплинути на здоров’я та цвітіння вашого дерева, ми дізналися від експертів про найкращий час для обрізання магнолії.

Коли обрізати магнолію

Магнолії часто не потребують сильної обрізки після того, як вони виросли. Більшість може прожити багато років без необхідності обрізки, але часто може знадобитися обрізка, щоб усунути пошкодження від штормів або обережно сформувати дерево. 

Небезпека обрізки полягає в тому, що магнолії є чутливими деревами і можуть повільно загоювати будь-які порізи, тому важливо розуміти, коли і як правильно обрізати магнолії. Будь-яке обрізання потрібно розглядати і робити тільки в разі крайньої необхідності. Основну обрізку найкраще обмежувати тільки молодих дерев. 

Отже, якщо ви визначили, що магнолія на вашому подвір’ї потребує трохи уваги, у яку пору року вам слід обрізати дерево магнолії? 

Той факт, що магнолії цвітуть на старій деревині, порослі попереднього вегетаційного сезону, визначає, коли найкращий час обрізати магнолію.

Найкращий час обрізати їх — після того, як вони відцвітуть. Це означало б пізню весну/початок літа для листяних типів, таких як блюдця та зірки, і ближче до середини літа для вічнозелених видів, таких як південна магнолія. 

Обрізка після цвітіння дає дереву магнолії достатньо часу, щоб відновитися та загоїти будь-які рани від обрізки до зими. Це також допомагає гарантувати, що ви випадково не видалите квіткові бруньки наступного року, зберігаючи естетичну привабливість і потенціал цвітіння дерева.

Обрізка магнолії влітку мінімізує стрес для дерева. Потік соку сповільнюється в цю пору року після цвітіння, і це означає, що зрізи, які ви обрізаєте, не будуть витікати соком, як це було б, якщо ви обрізали пізню зиму чи ранню весну – коли ви обрізаєте багато дерев – і можете залишити внаслідок цього магнолія чутлива до шкідників і хвороб. 

Обрізка в інші пори року може становити низку потенційних ризиків, зокрема видалення бруньок, які формуватимуть квіти наступного року, або залишення дерева під загрозою пошкодження холодом і морозом. 

Є винятки з правила обрізки лише після того, як дерева закінчили цвітіння, хоча ці відхилення стосуватимуться лише дуже незначної обрізки.

Якщо дерево пошкоджене або хворе, може знадобитися негайна обрізка, щоб видалити уражені частини та запобігти поширенню хвороби, незалежно від пори року. Легку обрізку для формування дерева або видалення сухостійної деревини також можна зробити за ідеальним вікном, але важливо обмежити це до мінімуму, щоб уникнути стресу для дерева.

Обрізайте магнолію обережно і лише злегка. Уважно продумайте, коли і як обрізати гілки у дерева, і завжди проявляйте стриманість, оскільки не рекомендується видаляти більше 10 відсотків крони дерева.

Інструменти для обрізки магнолії

Сучкорізи та секатори

Складана пилка для обрізки

Складна пила із загартованої хромованої сталі з 3-сторонніми японськими зубцями ідеально підходить для обрізки дерев

Обхідні секатори

Пара професійних секаторів, виготовлених з японської високовуглецевої сталі, для обрізки гілок товщиною до 1 дюйма

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Коли вже пізно обрізати магнолію? 

З настанням осені обрізати магнолію вважається занадто пізно. Це загрожує видаленню бруньок, які будуть нести квіти наступного року, а також здоров’ю дерева. Обрізка занадто пізно в період вегетації може зробити дерево вразливим до хвороб і зараження шкідниками, оскільки рана від обрізки може не заживати так швидко чи ефективно в холодні місяці.

Чи можна обрізати магнолію взимку?

Не рекомендується обрізати магнолії взимку. Зрізати в цю пору року було б помилкою при обрізанні дерева, яка може загрожувати загальному здоров’ю дерева. Обрізка наприкінці зими змушує дерево витікати сік із зрізів обрізки. Це приваблює шкідників, які потенційно можуть переносити хвороби, і робить дерево більш сприйнятливим до хвороб. Обрізка взимку також ризикує зрізати річні квітучі бруньки та може залишити менше цвітіння, яким можна насолоджуватися.

Чи варто обрізати магнолію під час посадки? 

Корисно давати новій магнолії чорнослив під час посадки дерева. Молоді магнолії набагато краще реагують на обрізку, ніж у старшому віці. Під час посадки обріжте, щоб створити бажану форму, і видаліть будь-які слабкі гілки або дрібні гілки, а також обріжте гілки, що йдуть у небажаних напрямках.

Незалежно від того, чи є у вас велике дерево магнолії, чи більш компактна версія, пам’ятайте, що не слід регулярно обрізати її, оскільки це буде стресом для дерева. Ось чому завжди краще вибрати компактний сорт магнолії, якщо ви хочете виростити дерево в невеликому саду, а не намагатися обмежити ріст більшої магнолії.

Прокрутка до верху