Як обрізати камелії – покрокова інструкція, щоб заохотити ще більше цвітіння наступного року

Любите бачити сад, наповнений кольорами? Що ж, камелії є одними з найкращих квітучих кущів для раннього весняного цвітіння, а приголомшливі рожеві та білі квіти справді привертають увагу. Але щоб щороку сад був наповнений кольорами, вам потрібно знати, як обрізати камелії.

Знання того, як вирощувати камелії, є одним із найкращих способів втілити ваші ідеї клумби в життя, оскільки ці глянцеві вічнозелені рослини пропонують одні з найяскравіших квітів, які ми коли-небудь бачили. Але з чудовими камеліями пов’язана велика відповідальність. І хоча ця рослина не вимагає такого догляду, як деякі інші квітучі кущі, вам все одно потрібно доглядати за нею.

Одне, що вам потрібно зробити, це обрізати камелії, і для цього потрібні певні експертні знання. На щастя, ми виконали за вас важку роботу та склали потрібний вам покроковий посібник.

Як обрізати камелії

Обрізка камелій має важливе значення для їхнього здоров’я та зовнішнього вигляду. Але варто зазначити, що камелії відрізняються за своїми звичками росту та вимогами до обрізки, тому завжди досліджуйте конкретний тип камелії, який у вас є. Але ось загальні вказівки.

Крок за кроком

1. Виберіть правильний час

Знати, як обрізати камелії – це одне, але якщо ви не знаєте, коли обрізати камелії, ви можете завдати більше шкоди, ніж користі. Тому завжди обрізайте камелії навесні після того, як вони відцвітуть.

Це гарантує, що ви не видалите нову поросль, яка призведе до цвітіння наступного року.

Однак, якщо ви хочете ретельно обрізати камелії, вам слід додати це до списку садових робіт, які потрібно виконати в березні, або вибрати пізню зимову обрізку. Тільки не чекайте побачити нові квіти протягом наступних кількох років, оскільки камелії потрібно кілька років, щоб відновитися після жорсткої обрізки.

2. Очистіть свої інструменти

Коли у вас є розросла камелія, яку потрібно обрізати, можна легко схопити секатор і підстригти її тут же. Проте, перш ніж надто захоплюватися ножицями, ви завжди повинні почистити свій садовий інструмент.

Для цієї конкретної роботи ми пропонуємо заточити ваші секатори на точильному камені, а потім стерилізувати їх, щоб видалити будь-які мікроби або потенційні захворювання. Це дозволить вам робити гострі чисті зрізи під час обрізання вашої камелії.

3. Видаліть всі мертві або хворі гілки

Маючи в руках чисті інструменти, ви повинні оглянути свою камелію та виявити будь-які хворі, мертві або перекриваючі гілки. Якщо ви помітили такі, зріжте їх, щоб запобігти поширенню хвороби.

Зріжте ці гілки до здорового росту — зробіть чисті зрізи трохи вище здорової бруньки або з’єднання гілок.

4. Злегка підріжте молоді рослини

Якщо вашій камелії менше чотирьох років, вам не доведеться її занадто обрізати. Насправді занадто сильне обрізання може пошкодити рослину на цьому етапі. Натомість зосередьтеся на злегка обрізанні.

Легке формування передбачає прищипування або обрізання кінців гілок на 1-2,5 см. Це сприяє більш густому росту та допомагає зберегти бажаний розмір вашої камелії.

Однак цього типу обрізки може бути недостатньо для старої камелії.

5. Сильно обріжте старший кущ

Якщо вашій камелії більше чотирьох років, її потрібно підстригти більше. В ідеалі ви повинні прагнути прорідити внутрішні гілки рослини, щоб стимулювати потік повітря та дозволити більше сонячного світла досягати середини.

Але якщо вам важко зберегти форму та розмір вашої камелії, і ви хочете зрізати її та почати знову, ви можете сильно обрізати її наприкінці зими або в березні. Просто переконайтеся, що ви залишили принаймні половину рослини над рівнем землі, і майте на увазі, що знадобиться кілька років, щоб вона повністю відновилася.

Хоча ця техніка приносить у жертву цвітіння на сезон або два, вона стимулює інтенсивне нове зростання та допомагає омолодити рослину.

поширені запитання

В якому місяці ви обрізаєте камелії?

Якщо ви хочете привести в порядок форму і розмір вашої камелії, ви повинні зробити це навесні відразу після цвітіння. Однак, якщо ви хочете ретельно обрізати камелію, вам слід зробити це саме в березні або взимку.

Чи можна сильно обрізати камелії?

Так, ви можете сильно обрізати камелії, але це слід робити лише на рослинах, які добре вкоренилися та мають вік не менше чотирьох років. Вам також потрібно переконатися, що ви робите це в потрібний час, тому зосередьтеся на виконанні цього завдання в березні.

Варто також зазначити, що камеліям знадобиться кілька років, щоб відновитися і знову зацвісти після жорсткої обрізки, тому не сподівайтеся знову побачити квіти протягом наступних кількох років.

Пам’ятайте, що це може виглядати не так, ніби вам потрібно обрізати камелію, але легке обрізання тут і там не завадить.

Прокрутити вгору