Коли садити цибулини гладіолусів – найкраще місце, щоб уникнути заморозків

Царствені та грандіозні на вигляд гладіолуси обов’язково прикрасять будь-який сад своїм рясним і яскравим цвітінням улітку. Один квітковий колос може дати до 20 бутонів, тому уявіть, скільки ви можете отримати, щоб прикрасити свій сад із 15 цибулин, оскільки вони часто продаються. Але перш ніж приступити до посадки цибулин (також відомих як клубнелуковиці), вам потрібно точно знати, коли садити цибулини гладіолусів.

Не менш важливо навчитися садити цибулини гладіолусів. Але вам потрібно вибрати правильний час, щоб уникнути заморозків і переконатися, що вони зацвітуть, коли вони повинні, саме вчасно для літа.

Отже, якщо вам цікаво, який найкращий час для посадки цибулин гладіолусів, тоді ви прийшли за адресою, адже наші експерти з садівництва розкривають, у які місяці це найкраще робити та чому.

Коли садити цибулини гладіолусів

Гладіолуси є одними з найкращих цибулин для посадки навесні. Але вибір правильного місяця та відповідних погодних умов має вирішальне значення. Але ще один фактор полягає в тому, як ви садите їх – безпосередньо в землю чи спочатку в горщики?

Цибулини гладіолусів можна садити в будь-який час від ранньої до пізньої весни.

Якщо ви садите прямо в землю, то з квітня по травень найкращий час для посадки літніх цибулин.

Цибулини гладіолусів потрібно садити в будь-якому місці між серединою квітня і липнем, причому липень є останньою порою року, коли їх можна садити, перш ніж на їхній ріст вплинуть морози. Я б сказав, що травень — найкращий місяць для їх посадки, оскільки погода в цей час має бути гарною та теплою для цих жаролюбних рослин.

Але якщо у вас ранньоквітучий сорт, то найкраще підійде березень (так зараз). Якщо у вас є ранньоцвітучі гладіолуси, такі як гладіолус візантійський, їх найкраще садити в березні або на початку квітня. Оскільки вони зазвичай цвітуть у червні, це дає їм час для росту.

Березень також є вдалим часом, щоб почати садити гладіолуси, якщо ви садите в горщики або використовуєте найкраще рослинне покриття.

Якщо у вас є теплиця і ви збираєтеся висаджувати їх у горщики, то це можна зробити з березня.

Якщо ви садите в горщики, ви можете почати вирощувати гладіолуси в березні. Тільки бережіть їх від морозів.

поширені запитання

Який місяць краще садити гладіолуси?

Якщо садити прямо в землю, найкращим місяцем для посадки цибулин гладіолусів є квітень або травень, щоб точно уникнути заморозків.

Якщо ви садите гладіолуси прямо в землю, то квітень і травень — найкращі місяці для цього, оскільки заморозки повинні були пройти.

Чи зацвітуть гладіолуси в перший рік?

Так, гладіолуси зацвітають приблизно через 12 тижнів після посадки.

Гладіолуси зацвітають через 10-14 тижнів після посадки цибулин. Сезон цвітіння зазвичай починається в кінці червня і закінчується на початку липня. Щоб переконатися, що вони зацвіли раніше або до осені, ви також можете посадити їх стратегічно.

Отже, якщо ви садите в горщики, то можете приступати до посадки гладіолусів. В іншому випадку відкладіть до наступного місяця або травня, щоб бути в безпеці.

Прокрутити вгору