7 ідеальних багаторічних рослин для повної тіні

Тінисті ділянки в саду часто можна не помічати та ігнорувати. Тим не менш, багаторічні рослини будуть процвітати в темніших місцях, допомагаючи додати зелене листя та барвисте цвітіння до тих складних ділянок під великими деревами та кущами, які знаходяться в нижній частині двору.

Багаторічні рослини є хорошим вибором для садівників, оскільки вони довговічні й повертаються з року в рік у міру підвищення температури навесні. Хоча, як правило, потрібен певний догляд, як-от обрізка та скорочення восени та взимку, багато багаторічних рослин, перерахованих тут, можна вважати невибагливими у догляді, вони добре справляються з мінімальними зусиллями. Як професійний садівник, я виростив усі ці багаторічники і можу засвідчити їх тіньовитривалість.

Тож, якщо ви шукаєте найкращі тіньові рослини або найкращі рослини для під деревами, подумайте про те, щоб цього року додати деякі з цих повнотінистих багаторічних рослин на свій задній двір, щоб допомогти освітлити ці складні, затінені частини вашої ділянки.

Ці повнотіньові багаторічники підходять для ділянок, на які дуже мало або зовсім не потрапляє пряме сонячне світло. Ці рослини є ідеальним вибором для тих ділянок, які темні через тінь від дерев, кущів або будівель.

Півтіньові багаторічники більше підходять для місць, які щодня отримують невелику кількість прямого сонячного світла, навіть якщо це лише дві-три години.

1. Тіарелла

Я вирощував квіти з піни, або тіареллу серцелисту , у багатьох садах, у яких я працював по всій Великобританії. Піноподібні білі та рожеві квіти завжди викликають у мене посмішку та сповіщають про прихід весни та теплих днів.

Рослини тіарелли, що походять із вологих лісів Північної Америки, що робить їх універсальними та стійкими повнотінистими багаторічними рослинами. Ця багаторічна рослина, що формує купу, має привабливе листя у формі серця, яке часто має різнокольорові позначки, що робить його унікальним вибором для тих садівників, які шукають варіанти ґрунтопокривних рослин, але хочуть щось інше, ніж звичайні рослини.

2. Хости

Хости славляться своїм пишним листям, яке часто може похвалитися широким листям у формі серця, колір якого варіюється від блакитно-зеленого до лаймово-зеленого.

Це ідеальні повнотіньові багаторічні рослини, які допомагають додати прохолоду та спокій у будь-який ландшафт саду. І хоча в основному хоста вирощується не заради квітів, влітку на високих стеблах можуть виростати ніжні лавандові квіти, які чудово доповнюють зелене листя.

Вони процвітають у вологому ґрунті, віддають перевагу стабільно вологим умовам для справжнього процвітання, що робить рослини хости ідеальним вибором для садів із високим рівнем вологості.

3. Анемона японська

Рослини японської анемони можуть переносити часткову або повну тінь і вже давно є улюбленцями садівників.

Існує багато різних видів анемони, і багато з них, як лісові рослини, підходять для вирощування навіть у найтемніших місцях. Японські анемони особливо вражаючі, оскільки вони виробляють масу цвітіння на високих стеблах, які можуть досягати до 3 футів і продовжують цвісти аж до осені.

Після того, як вони створені, щільні скупчення можуть майже діяти як багаторічна грунтопокривна рослина, допомагаючи озеленити складні місця. З мого досвіду, застосування добрива з високим вмістом фосфору раз на рік може сприяти цвітінню. Крім того, навчитися розмножувати японські анемони – це простий спосіб збільшити свою колекцію та поділитися з друзями та сусідами, якщо ви відчуваєте щедрість.

4. Горлянка

Горлянка — простий у вирощуванні варіант, який залишається популярним серед садівників, які шукають швидкозростаючі грунтопокривні рослини. Ця багаторічна рослина є ідеальним вибором для тінистих подвір’їв, але майте на увазі, що вона може захопити і вважається інвазивною в деяких регіонах і штатах. Завжди консультуйтеся з місцевим урядом або муніципалітетом, якщо не впевнені, які рослини вважаються інвазивними у вашому регіоні.

Завдяки привабливому темному листю її відзначають як стійку та універсальну багаторічну рослину. Крім того, більшість сортів дають пурпурно-блакитні квіти навесні та влітку, які цвітуть навіть у глибокій тіні.

Раніше я вирощував траву в куточках подвір’я, де вона вільно поширювалася, але якщо вас турбує енергійний характер цієї багаторічної рослини, її краще уникати.

5. Кизил ягідний

Кизил звичайний є ідеальним багаторічником для тих садівників, які шукають листя та вражаючі білі квіти, які цвітуть навесні та влітку.

Для тих садівників, які хочуть навчитися вирощувати кизил звичайний. Цей повнотіньовий багаторічник може утворювати щільний ґрунтовий покрив. З гарним осіннім кольором ця трав’яниста багаторічна рослина відмирає щозими, щоб повернутися з новими пагонами навесні.

Кизил найкраще підходить для прохолодних, вологих і тінистих місць, тому ідеальним є темніший або плямистий кут із ґрунтом, що утримує вологу.

6. Японська лісова трава

Hakonechloa macra, широко відома як японська лісова трава, є однією з найпопулярніших декоративних трав, і легко зрозуміти чому. Незважаючи на те, що ця багаторічна рослина популярна серед домовласників, які шукають ідеї для японського саду, вона також широко використовується садовими дизайнерами. При вирощуванні в групах ця рослина утворює вражаючий підлісок і додасть руху та звуку будь-якій ділянці, коли травинки рухаються на вітрі.

Я вирощував японську лісову траву під великими деревами з густими кронами, і вона не тільки переносить глибоку тінь, але й, здається, процвітає в темніших місцях. Зі свого досвіду я виявив, що ця багаторічна трава віддає перевагу вологому ґрунту та може боротися за суху погоду, тому вона найкраще підходить для бордюру, що зберігає вологу.

Ця трава відносно не потребує догляду та має чудовий осінній колір. Золоте листя додає інтересу будь-якому двору, і його можна скоротити взимку.

7. Папороті

Папороті всіх типів і сортів давно стали популярним вибором садівників із тінистими дворами. Для будь-якого садівника, який не знає, як вирощувати папороті, ці рослини процвітають у частковій або повній тіні та зазвичай віддають перевагу вологому та вологому середовищу, хоча кожна папороть матиме дещо різні переваги.

Є багато тіньовитривалих папоротей, які можна придбати в Інтернеті або в садових магазинах. Однією з моїх улюблених папоротей, які вирощують у тіні, є волан або страусова папороть Matteuccia struthiopteris , яка має унікальну звичку рости вертикально, як видно на зображенні вище. Ця папороть ідеально підходить для тінистих місць, а також додасть висоту та структуру темним бордюрам під кущами та деревами.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Чи квітучі багаторічники все ще будуть цвісти в глибокій тіні?

Завжди висаджуйте квітучі багаторічні рослини, які підходять для затіненого середовища, наприклад анемони. Хоча ці рослини будуть менш квітучими в повній тіні, вони все одно будуть цвісти. Якщо ви хочете збільшити виробництво квітів, спробуйте посадити ці багаторічні рослини попереду тінистих кордонів, де їм може бути корисно навіть годину-дві сонячного світла.

Завжди рекомендується використовувати рослини, які найкраще підходять для вашої ситуації, і з великою кількістю тіньовитривалих багаторічних рослин на вибір темні плями та куточки вашого двору незабаром стануть зеленими та повними життя. Для подальших ідей посадки в тіні розгляньте наш посібник про найкращі чагарники для тіні.

Прокрутка до верху