Як доглядати за грошовим деревом, щоб отримати удачу

Грошове дерево, яке вирізняється великими блискучими зеленими листками та здерев’янілим стовбуром, є популярним кімнатним деревом — не лише через свою красу, а й тому, що його легко підтримувати здоровим і, як вважають, воно приносить удачу в дім.

Кімнатна рослина, яку важко вбити, зазвичай відома своїм плетеним стовбуром, але унікальний стиль насправді не є природною особливістю рослини; Більшість грошових дерев на ринку насправді є кількома рослинами, стовбури яких були сплетені разом під час росту. Грошове дерево, також відоме як pachira aquaticas , є тропічним водно-болотним деревом, яке походить із Центральної та Південної Америки. Зазвичай вони виростають від шести до восьми футів у висоту, якщо їх тримати вдома, але можуть вирости понад 60 футів у висоту в дикій природі.

Щоб допомогти вашому грошовому дереву виглядати якнайкраще, ми зібрали поради щодо догляду за рослинами , торкаючись усього, від ґрунту та поливу до найкращих умов сонячного світла. Крім того, продовжуйте читати, щоб знайти покрокові вказівки щодо пересадки, розмноження та плетіння грошового дерева.

Чому грошові дерева вважаються щасливими?

Символ процвітання, удачі та позитивної енергії, грошове дерево стало популярним подарунком у багатьох культурах і вважається одним із найкращих рослин фен-шуй. Стародавня легенда , що походить з Тайваню, звучить приблизно так: Невдовзі після молитви про процвітання чоловік виявив грошове дерево. Рослину легко розмножувати, тому чоловік виростив ще багато дерев і незабаром заробив статок, продаючи їх іншим.

Кожне стебло має п’ять блискучих зелених листків, які, як кажуть, символізують п’ять елементів рівноваги: ​​землю, вогонь, воду, вітер і метал. У той час як деякі стебла, ймовірно, матимуть шість листків, семилистяні стебла надзвичайно рідкісні, і вважають, що вони принесуть додаткову удачу у ваш дім. Також вважається, що сплетене стовбур може заманити удачу. Хоча ці істини нелегко довести, грошове дерево залишається популярною кімнатною рослиною завдяки своїй красі та тому, що його важко вбити.

Поради по догляду за рослинами грошового дерева

Сонячне світло

Яскраве, непряме сонячне світло найкраще підходить для здорового грошового дерева, що дозволяє легко знайти ідеальне місце для вашої рослини. Розгляньте підставку для рослин у вітальні або на підлозі домашнього офісу, за умови, що ці зони не отримують занадто багато прямого сонячного світла. Ваша рослина може звикнути до слабкого освітлення (хоча занадто мало освітлення сповільнить ріст і спричинить пожовтіння листя), але пряме сонячне світло швидко обпалить листя.

Ґрунт

Використовуйте рідке добриво для кімнатних рослин у половинній концентрації один раз на місяць протягом літніх місяців, коли відбувається вегетаційний період грошового дерева. Якщо ви пересаджуєте своє грошове дерево, важливо знати, що грошові дерева віддають перевагу суміші для горщиків, яка добре дренує воду . Найкращі ґрунти можуть включати пісок, гальку або перліт, або ви можете знайти ґрунт, створений спеціально для грошових дерев.

Вода

Коли мова заходить про догляд за рослинами, перезволоження є однією з найпоширеніших помилок батьків рослин. Поливайте свою грошову рослину раз на один-два тижні або коли об’єм ґрунту стане сухим на 50–75%. Рослина, ймовірно, потребуватиме поливу частіше навесні та влітку. Переконайтеся, що ваша кашпо має дренажні отвори, щоб коріння не залишалися в надлишку води.

ПОРАДА ДО ДОГЛЯДУ ЗА РОСЛИНАМИ: щоразу, коли поливаєте, чергуйте дерево, щоб забезпечити рівномірний ріст.

Температура

Ваше грошове дерево найкраще ростиме в просторі від 16º до 25º Цельсію. Тримайте свою рослину подалі від вентиляційних отворів системи опалення та кондиціонування повітря, а також будь-яких протягів вікон або дверей.

Обрізка

Якщо ваше грошове дерево неконтрольовано росте (воно стає занадто високим або занадто широким для вашого місця), ви можете обрізати листя. Зрізання коричневого або зів’ялого листя насправді сприятиме здоровому росту. Підказка: збережіть здорові живці для розмноження.

Як уникнути поширених проблем з грошовим дерево

Як пересадити грошове дерево

Гарною ідеєю буде пересаджувати грошове дерево кожні два-три роки , але, можливо, доведеться робити це раніше, якщо 1. Ваше грошове дерево росте набагато більше, ніж його поточний горщик, або ви помітили, що воно повністю перестало рости. 2. Ви помітили ознаки кореневої гнилі. Найкращий час для пересадки грошового дерева – весна, але не хвилюйтеся: це просто!

 1. Знайдіть горщик з хорошим дренажем, який на один-два розміри більший за поточний. Якщо ви хочете продовжувати використовувати ту саму сівалку, ви можете обрізати частину коренів — будьте обережні, щоб не обрізати більше 25% коренів.
 2. Акуратно розпушіть коріння руками. Викиньте стару суміш для горщиків і видаліть якомога більше з коренів.
 3. Заповніть дно кашпо шаром свіжої суміші для горщиків.
 4. Відцентруйте ваше грошове дерево в кашпо, заповнивши навколишній простір сумішшю, доки воно не закріпиться.

Як розмножити грошове дерево

Як пояснює стародавня легенда, грошові дерева досить легко розмножувати. Хоча ви можете розмножити кімнатну рослину за допомогою стеблових живців або насіння , ось як виростити нове грошове дерево, використовуючи здоровий живець і воду.

 1. Використовуючи гострі ножиці або секатор, зріжте здорову гілку з кількома вузлами листя. Обріжте нижнє листя.
 2. Залиште зріз на кілька днів.
 3. Помістіть живець у невелику чашку з водою при яскравому непрямому освітленні.
 4. Міняйте воду кожні кілька днів.

Як заплести грошове дерево

Якщо ви купили доросле грошове дерево, швидше за все, стовбур вже обплетений. Якщо у вас є молоді грошові дерева, то сплести грошові дерева своїми руками відносно просто. Вам знадобиться від трьох до шести молодих і здорових грошових дерев.

 1. Акуратно, повільно і вільно заплітайте стовбури разом, як ви робите волосся.
 2. Використовуйте мотузку або стрічку, щоб тримати кінці разом.
 3. Продовжуйте цей процес у міру того, як ваше грошове дерево росте, але пам’ятайте, що може пройти кілька місяців, доки ваше дерево знову потрібно буде заплести.
Прокрутити вгору