Як вирощувати та доглядати за авокадо в домашніх умовах

Безліч страв миттєво стають ароматнішими з додаванням поживного авокадо. Незалежно від того, чи є у вас смак смачного салату чи тако з авокадо, не бракує рецептів з авокадо, які варто спробувати.

Незважаючи на те, що купити кілька авокадо в місцевому супермаркеті може здатися безглуздим, немає причин не виростити власну рослину авокадо з одного коричневого насіння вдома. Все, що потрібно, це кілька простих кроків і такі необхідні речі, як вода, зубочистки та ґрунт, і ви вже на шляху до того, щоб насолодитися всіма перевагами цієї чудової кімнатної рослини.

Ознайомтеся з нашими покроковими інструкціями, а також інструкціями щодо вирощування та догляду за рослиною авокадо. Це також створює цікаву діяльність для дітей, особливо якщо вони люблять садові проекти!

Перегляньте ці п’ять основних кроків, щоб почати вирощувати власне дерево авокадо з одного коричневого насіння:

Потрібні матеріали

 • Насіння авокадо (з авокадо, яке ви купили раніше)
 • Зубочистки
 • Поїлка або банка
 • 10-дюймовий горщик
 • Грунт для горщиків
 • Кельма
 1. Змийте залишки з кісточки авокадо (переконайтеся, що не надрізаєте та не зламаєте її). Після того, як він висохне, вставте 3-4 зубочистки приблизно до середини краю ями.
 2. Покладіть широкий кінець ямки вниз у поїлку або банку. Переконайтеся, що в контейнері достатньо води, щоб занурити нижню третину насіння.
 3. Обов’язково тримайте склянку в теплому місці, подалі від прямих сонячних променів і регулярно міняйте воду. Приблизно через 2-6 тижнів ви повинні помітити коріння і паросток. Однак, якщо ви їх не бачите, почніть з іншого насіння.
 4. Коли паросток досягне приблизно 6 дюймів у висоту, обріжте його приблизно до 3 дюймів, щоб сприяти більшому росту коренів.
 5. Коли стебло знову виросте, використовуйте 10-дюймовий горщик із рясним ґрунтом, щоб посадити свою яму. Це воно! Все, що вам зараз потрібно зробити, це запастися терпінням і дочекатися, поки ваше дерево авокадо розквітне.

Як доглядати за деревом авокадо

Поставте горщик на сонячне місце в приміщенні та поливайте злегка, але часто. Мета полягає в тому, щоб ґрунт був вологим, але не мокрим. Ви можете поставити горщик на відкритому повітрі влітку, якщо температура тримається вище 7°Цельсію. Час від часу обрізайте рослину (кожні 6 дюймів або близько того), щоб стимулювати повноту.

Порада щодо садівництва: надмірний полив може призвести до пожовтіння листя. Обріжте, щоб запобігти гниттю коренів.

Поради щодо вирощування дерева авокадо у відкритому ґрунті

Авокадо — це тропічні рослини (вони походять із південної Мексики), тому його можна висаджувати на вулиці в  регіонах, де немає морозів. Вони найкраще почуваються на багатому, добре дренованому ґрунті з повним сонячним освітленням і середньо-високою вологістю. В ідеалі ви захочете посадити їх між березнем і червнем. Дайте їм достатньо місця під час посадки, особливо якщо ви вирощуєте кілька дерев. Крім того, дерева авокадо мають дуже неглибоке коріння, яке в основному росте у верхніх 15 сантиметрах ґрунту. З цієї причини мульчування (вибирайте грубий варіант ) є ключовим після посадки. Поливайте 2-3 рази на тиждень, ретельно намочуючи ґрунт і даючи йому висохнути, перш ніж поливати знову.

Чи моє дерево авокадо дасть плоди?

Перш ніж почати вирощувати власне дерево авокадо, пам’ятайте про одну важливу річ: на плоди цих дерев зазвичай потрібно від п’яти до 13 років. Це також досить складно зробити в приміщенні, тому вони часом досить дорогі в магазинах.

Прокрутити вгору