Коли обрізати вишневий цвіт сакури – і вберегти від грибкових захворювань, щоб наступного року цвітіння яскравіше

Чудовий рожевий вид цвітіння сакури є вітальним знаком того, що прийшла весна. Але багато домовласників не розуміють, коли обрізати сакуру. Вишневе дерево не тільки може збільшити вартість вашого будинку в середньому на 1800 фунтів стерлінгів, але це також одне з найкрасивіших і ароматних дерев, які ви можете додати у свій сад. І хоча фрукти, які дає це дерево, зазвичай надто гострі, щоб їх їсти, це все одно вражаюча основна особливість. Тому завжди корисно підтримувати його красу щорічною обрізкою. 

Так, так само, як ви обрізали б гліцинію або фігове дерево, обрізка вишневого цвіту надзвичайно корисна для загального здоров’я та благополуччя дерева. І хоча ви можете просто залишити це напризволяще, чому б вам не заохотити наступної весни ще більш сміливе та яскраве цвітіння?

Коли обрізати сакуру

Хоча обрізка вишневого дерева є важливою, обрізка в невідповідний час може призвести до катастрофи для цих квітів. Це тому, що вишневі дерева можуть бути вразливими до грибкових захворювань, таких як сріблястий лист, чорний сучок і в’янення, а це означає, що вам потрібно бути особливо обережним.

Насправді, найкращий спосіб зупинити поширення цих захворювань — обрізати вишневе дерево в період з квітня по липень, але тільки після того, як дерево перестане цвісти. Таким чином, ви можете зменшити ймовірність того, що спори грибка рознесуться вітром і вразять інші ділянки дерева. 

Тому, ймовірно, найкраще додати «обрізати вишневе дерево» до списку робіт, які потрібно виконати в червні. Таким чином, ви можете бути впевнені, що дерево більше не буде цвісти і що грибкові захворювання менш активні – тим більше, що сріблястий лист особливо поширений під час холодних і вологих зимових умов. 

Але не хвилюйтеся. Щоб обрізати вишневе дерево, ви повинні виконати ті ж основні кроки, що й для будь-якого квітучого дерева. Нижче ми зібрали простий крок за кроком інструкцію, як обрізати вишневе дерево. 

Як обрізати вишневий цвіт 

Те, що вам знадобиться

  • Сходинки або драбинка
  • Рукавички для садівництва
  • Ножиці для обрізки
  • Сучкоріз для дерев
  • Пила для обрізки

Крок за кроком

1. Стерилізуйте інструменти

Зрізаючи будь-яке дерево, ви повинні переконатися, що ви стерилізуєте свої інструменти. Якщо ви не зробите цього, ви можете заразити своє дерево бактеріями або грибком і вбити його в процесі. 

Тому приділіть кілька хвилин, перш ніж почати добре чистити інструменти. Ви можете зробити це, протерши їх дезінфікуючим засобом або спиртом. 

2. Видаліть мертві або хворі гілки

Коли ви будете впевнені, що ваші інструменти стерилізовані, ви можете приступати до обрізки вишневого дерева. По-перше, вам потрібно зосередитися на видаленні мертвих або хворих гілок. 

Ви повинні зрізати ці мертві або хворі гілки до точки, де можна буде побачити здоровий бічний пагін, або трохи вище шийки гілки.

Залежно від висоти вашого дерева та ширини гілок, вам може бути найкраще використовувати секатори, ножиці або пилку. Однак загальне емпіричне правило полягає в тому, що ви повинні використовувати секатори для гілок шириною близько ½, ножиці для гілок товщиною 1½ дюйма та пилку для гілок товщі, ніж це. 

Грибкові захворювання, які вражають вишневе дерево, поширюються через сік і порізи на гілках, тому вам потрібно робити швидкі та впевнені зрізи.

Використовуйте чисту ножівку, щоб зробити один зріз, а не рубати гілку секатором. Якщо ви видалили гілку з чорним сучком або сріблястим грибком листя, вам потрібно буде ще раз почистити лезо перед виконанням будь-яких подальших робіт, інакше ви ризикуєте поширити хворобу.

Зробивши ці чисті зрізи, дерево має швидко й ефективно зажити. 

3. Відкрийте купол

Коли залишаться тільки здорові гілки, ви можете зосередити свою увагу на розкритті крони вишневого дерева. Роблячи це, ви можете сприяти циркуляції повітря і дозволяти більшій кількості сонячного світла проникати на нижні гілки. І обидві ці речі сприятимуть новому зростанню.

Однак не варто просто зрізати верхівку вишневого дерева і сподіватися на краще. Надмірна обрізка може пошкодити дерево, тому вам потрібно зосередитися на невеликих порізах тут і там. 

Найпростіший спосіб відкрити крону — зрізати гілки, які перетинають одна одну або труться одна об одну. Ви також повинні зрізати всі гілки, які стріляють прямо вгору або ростуть вниз, оскільки ці гілки все одно будуть важко рости. 

4. Обрубайте лоски

Більшість дерев можуть стати жертвами лохів. Ці присоски виглядають як маленькі пагони, які ростуть біля стовбура дерева, і часто можуть бути ознакою хвороби або стресу. Через це доцільно зрізати ці присоски під час обрізки. 

Присоски буквально висмоктують енергію з дерева, і, видаливши ці присоски, ви можете навчити дерево зосереджувати більше уваги на гілках, які залишилися. При цьому дерево повинно з кожним роком ставати все більшим і яскравішим.   

Прокрутка до верху