Як розмножити клематиси – поради фахівців

Рослини клематиса — популярні квітучі альпіни, які влітку створюють квіткове видовище на стінах, парканах і садових спорудах. Від яскраво-рожевого до блідо-білого, витонченого цвітіння до великих квітів, схожих на зірки, рослини клематиса є яскравими елементами, які можуть допомогти прикрасити будь-який зовнішній простір.

Якщо ви вже знаєте, як вирощувати клематис у своєму дворі, і хочете розмножити більше квітучих альпіністів, тоді розмноження — гарна ідея. Живці клематиса можуть бути як м’якими, так і твердими, а час і підхід відрізняються залежно від того, який із цих різних методів розмноження ви спробуєте.

Отже, незалежно від того, чи є у вас Clematis montana , який ви хочете відтворити в іншому місці у дворі, чи крупноквітуча форма, наприклад, Clematis ‘Nelly Moser’ , яку ви хочете подарувати другу-садівнику, розмноження — це проект, щоб спробувати це рік. Тут ми розповідаємо, як найкраще брати живці клематисів і успішно вирощувати свою колекцію альпіністів.

Багато найкращих сортів клематисів віддають перевагу сонячним, захищеним місцям у дворі та славляться рясним цвітінням різного розміру, форми та кольору. Ви можете виростити свою колекцію клематисів, взявши живці. Живці хвойних порід найкраще збирати навесні, а листяних – восени.

Як брати живці клематисів

Живці листяної та м’якої деревини – це два варіанти для виробників клематисів, але я, як правило, досягаю більшого успіху з живцями м’якої деревини. Їх збирають у середині або наприкінці весни, зазвичай у травні або червні. Цей тип зрізання вимагає свіжої нової зелені, яка з’являється з весни.

Перевагою хвойних живців є те, що вони, як правило, швидко вкорінюються. Це пов’язано з сезоном, оскільки навесні та влітку рослини ростуть інтенсивно.

Найкраще використовувати чисті гострі інструменти коли берете живці м’якої деревини. Це гарантує, що ваш зріз буде чистим, і зменшить ризик зараження або поширення хвороби.

У погожий сухий день визначте рослину клематиса, яку ви хочете розмножити, і підготуйте інструменти. Після цього можна починати брати живці хвойних порід.

Покрокове керівництво по збору живців клематисів

  1. Перш ніж взяти живці, я рекомендую підготувати контейнер. Наповніть невеликий горщик діаметром не більше 4 дюймів свіжою землею. Полийте горщик і дайте ґрунту осісти.
  2. Обережно виберіть і обріжте одне довге стебло клематиса довжиною близько 90 см. Потім це можна використовувати для виготовлення жмені живців.
  3. Розріжте стебло на менші частини. Уздовж стебла ви побачите з’єднання листя. Зріжте на 1 см вище з’єднання листя і на 5-8 см нижче з’єднання листя.
  4. Потім, коли ви будете задоволені своїм 8-10-сантиметровим зрізом, видаліть більшу частину листя, залишивши лише 1 або 2 маленьких листочка.
  5. Занурте нижню частину кожного живця на 3 см у піддон з водою, а потім знову занурте в порошок гормону вкорінення, який допоможе живцю швидко пустити коріння. У більшості садових магазинів є цей продукт, або ви можете замовити в Інтернеті.
  6. За допомогою олівця зробіть невеликі отвори для живців у ґрунті, посадивши їх і залишивши лише 3 см над ґрунтом. Засипте ґрунтом і обережно постукайте горщик, щоб видалити повітряні кишені.
  7. На завершення накрийте горщик поліетиленовим пакетом. Це допоможе зберегти тепло і вологу.
  8. Через 4-6 тижнів коріння почнуть пускатися. Потім ви можете пересадити ваш живець у власні горщики.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Коли найкраще брати живці клематисів?

Найкраще брати живці м’якої деревини навесні, коли ваш клематис дає багато нової порослі. Час варіюється залежно від місця, але зазвичай це можна зробити в травні або червні, що дасть вашому живцю достатньо часу, щоб дати коріння до осені.

Живцювання клематисів — чудовий спосіб виростити свою колекцію квітучих альпіністів, покриваючи ваші стіни та садові огорожі яскравими та барвистими квітами. Щоб дізнатися більше про вирощування клематиса, перегляньте наш посібник про те, як відродити дерев’яний клематис, сприяючи покращенню здоров’я та цвітіння рослин.

Прокрутка до верху