Як вирощувати і доглядати за конвалією

Завдяки крихітним дзвоникоподібним суцвіттям і привабливому аромату конвалія є однією з наших улюблених багаторічних весняних квітів. Крім того, що конвалія є квіткою, що народжується в травні, вона може символізувати скромність, молодість, відродження та розсудливість, якщо її скомпонувати в букеті чи подарувати.

Ця легка у вирощуванні рослина, яка не потребує догляду, повернеться з року в рік і створить чудовий грунтовий покрив. Ось усе, що потрібно знати про вирощування конвалії у вашому саду.

 • Ботанічна назва:  конвалія, конвалія травнева, дзвіночки травневі
 • Загальна назва:  Convallaria majalis
 • Тип рослини:  трав’яниста багаторічна
 • Зрілий розмір:  15-35 cv у висоту і 20-35 cм в ширину
 • Вплив сонця:  часткова тінь
 • Тип ґрунту:  вологий, добре дренований ґрунт
 • pH ґрунту:  від 5,0 до 7,0
 • Токсичність:  токсичний для тварин і людей

Догляд за рослинами

Конвалію можна придбати як рослини в горщиках або як рослини з голим коренем, і тип, який ви купуєте, визначає, коли садити.

 • Рослини конвалії в горщиках можна висаджувати в землю в будь-який час протягом вегетаційного періоду, і вони повинні знову зацвісти наступної весни.
 • Рослини конвалії з голим коренем, які називають кісточками, слід висаджувати навесні, коли мине небезпека заморозків. Рослини з голим коренем, як правило, є більш доступними, але вони зацвітуть через два роки після посадки.

Перш ніж посадити конвалію, замочіть коріння у воді на годину або близько того, якщо вони сухі. Розпушіть ґрунт приблизно на 30 см нижче поверхні, а потім викопайте яму досить глибоко, щоб місце, де з’єднуються коріння та стебло, було трохи нижче лінії ґрунту. Додайте в грунт органічний компост, щоб додати родючості.

Помістіть рослину в яму, засипте коріння землею і добре полийте. Поливайте рослину щотижня протягом перших кількох місяців після посадки, якщо не йде дощ. Після відцвітання пізньої весни рослина залишає привабливе зелене листя протягом вегетаційного періоду. Додайте більше компосту на грядку восени, щоб підтримувати потужний ріст наступного року.

Найкращі умови для вирощування конвалії

Оскільки конвалія переможе, якщо її не контролювати, краще вирощувати її як ґрунтопокривну рослину, а не в декоративних або багаторічних садах. Рослина поширюється через столони (надземні стебла) і через кореневища під землею, тому виберіть тіньове місце, де у неї буде достатньо місця для розкладання, щоб ваш сад виглядав пишним протягом усього сезону.

Конвалія холодостійка в зонах від 3 до 9. Вона найкраще росте в півтіні та вологому, добре дренованому ґрунті, але вона досить витривала в різних умовах вирощування, коли вона встановлена.

Види конвалії

Рослини конвалії зазвичай мають білі квіти, але вони також доступні в рожевому або блідо-фіолетовому кольорі. Деякі сорти, як-от «Fortin’s Giant», виростають до 45 см у висоту, тоді як інші, як-от «Albostriata», пропонують зелене листя з привабливими жовтими смугами.

Як розмножити конвалію

Конвалія легко розмножити діленням на початку осені. Поділ переповненої грядки також може підтримувати здорові рослини та сприяти більш сильному цвітінню наступної весни. Ось як розмножити рослини конвалії.

Що вам знадобиться

 • Здорові, зрілі рослини конвалії
 • Кельма
 • Садові рукавички (не обов’язково)
 1. Обережно викопайте кельмою навколо та під сплячими рослинами конвалії. Використовуйте її, щоб підняти кісточки або кореневища з ґрунту.
 2. За допомогою пальців обережно розділіть кісточки на окремі рослини.
 3. Пересадіть кісточки на нове місце для посадки, як і рослини з голим коренем, розташувавши кожну кісточку на відстані 4 дюймів одна від одної.
 4. Добре полийте пересаджені кісточки. Навесні рослини слід почати розправляти і заливати.

Поширені проблеми з конвалією

Конвалія має репутацію витривалої рослини, але вона може стати жертвою деяких захворювань, які зазвичай спричинені мокрим ґрунтом. Запобігайте цим проблемам, вибравши місце для посадки з добре дренованим ґрунтом.

Важливо також відзначити, що конвалія дуже токсична для всіх тварин при попаданні всередину, включаючи людей. Тримайте собак, котів і дітей подалі від рослин конвалії.

Як змусити зацвісти конвалія

Жування по краях рослин може бути спричинене чорним виноградним довгоносиком. Комах можна збирати навесні, або ви можете застосувати органічні пестициди після того, як вони відкладають яйця пізньої весни.

У здорової рослини конвалії в середині або наприкінці весни повинні вирости крихітні, ніжні квіти у формі дзвіночка, але деякі проблеми можуть заважати цвітінню. Якщо ґрунт особливо сухий навесні, це може вплинути на цвітіння. Обов’язково щотижня навесні, якщо немає дощу, глибоко поливайте конвалію.

Оскільки конвалія поширюється настільки агресивно, грядки з часом можуть стати переповненими. Якщо рослини здаються тісними, а цвітіння затримується, проріджуйте рослини восени, щоб дати їм більше місця наступного сезону. Нарешті, якщо ваші рослини конвалії були висаджені відносно недавно, їм може знадобитися сезон або два, щоб прижитися та розквітнути на повну силу.

Поширені запитання

Чи прості у догляді конвалії? 

Так. Після посадки конвалія не потребує особливого догляду та щороку знову цвіте.

Як швидко росте конвалія?

Посаджені навесні кімнатні квіти конвалії зацвітуть на наступний рік. Рослини конвалії зацвітають через два роки після посадки.

Чи можна конвалії рости в домашніх умовах?

Так, конвалію можна садити в контейнери і тримати як кімнатну рослину.

Прокрутити вгору