Як виростити імбир в горщиках – поради для успішного врожаю

Незалежно від стилю вашого городу, імбир є цінним доповненням. Цей коренеплід, також відомий як Zingiber  officinale, є популярним кухонним інгредієнтом через його пряний і перцевий смак. Хороша новина полягає в тому, що його легко вирощувати, а ще краща новина полягає в тому, що імбир можна вирощувати в горщиках для гнучкості та зручності. 

Незалежно від того, чи є ви кімнатним садівником, маєте контейнерний сад або просто хочете мати можливість переміщати свою рослину імбиру, вирощування цієї культури в горщику може бути дуже корисним.

Ми поговорили з експертами, щоб дізнатися, як успішно вирощувати імбир у горщиках, щоб мати рясний урожай цього коренеплоду.

Навіщо вирощувати імбир в горщиках?

Є кілька причин, чому ви можете вибрати вирощування імбиру в горщиках. Якщо у вас невеликий задній двір, контейнери пропонують вам можливість рости, економлячи місце. Так само, якщо у вас зовсім немає заднього двору, ви можете створити внутрішній сад, використовуючи горщики.

Вирощування овочів у контейнерах також може допомогти зберегти їх мобільність, щоб перемістити їх у більш сприятливе середовище.

Вирощування імбиру в контейнерах — чудова ідея, якщо ви хочете зберігати його в теплішому місці, наприклад, у теплиці чи навіть у приміщенні. Більш висока температура забезпечує оптимальні умови для вирощування.

Імбир процвітає при високій вологості, оскільки він є рідним для тропічних і субтропічних лісів південно-східної Азії. Тому вирощування в теплому місці в горщику може сприяти зростанню.

Ви навіть можете виявити, що системи вирощування в приміщенні, допомагають утримувати вашу рослину імбиру в теплі.

Як виростити імбир в горщиках

При кімнатній температурі вище 23° імбир можна вирощувати в кімнатних умовах у горщиках цілий рік. 

Імбир дуже легко виростити. Просто це займає багато часу. Щоб почати, вам потрібно лише кілька речей:

  • Шматочок імбиру
  • Горщик висотою не менше 12 дюймів
  • Багата поживними речовинами суміш для горщиків

Перше, що потрібно зробити, це вибрати шматочок імбиру, чи то з магазину, як цей свіжий імбир, чи домашнього. Бажано такий, який почав розпускатися, але не висох, розміром із великий палець.

Рівень успіху буде вищим, якщо ви виберете шматочок імбиру, у якого вже з’явилися невеликі кореневища, оскільки це приживеться швидше. 

Деякі люди роблять попереднє замочування, покриваючи імбир водою і замочуючи його на ніч. Це може прискорити процес проростання, але не обов’язково.

Це так само просто, як потім помістити шматочок імбиру в грунт у вашому горщику на глибину приблизно чверть дюйма. Важливо використовувати збагачену, добре дреновану суміш для горщиків, щоб сприяти здоровому росту.

Якщо частина бруньки має яскраво виражену точку, покладіть її вістрям догори.

Потім ви можете покрити посаджений імбир легким шаром ґрунту та помірно полити. Не перезволожуйте ґрунт. Ви можете перевірити, зануривши пальці в ґрунт, щоб побачити, наскільки глибоко досягла вода. Близько 10 сантиметрів — це добре.

Переконайтеся, що контейнер зберігається в теплому місці, або на сонячному місці на вулиці, або біля сонячного вікна в приміщенні. Слідкуйте за тим, щоб він не перегрівався та не висихав, і підтримуйте його на постійному рівні вологості, щоб воно не заболочувалося.

Через місяць-кілька місяців з’явиться рослина імбиру, а протягом року корінь почне поширюватися.

Завдяки великій кількості вологи та багато яскравого світла ваш Zingiber  officinale також винагородить вас яскравими квітами влітку, часто червоними або рожевими.

ПОШИРЕНІ ЗАПИТАННЯ

Як ви збираєте імбир?

Ви дізнаєтеся, коли настав час збирати імбир, коли листя пожовтіє, а стебла висохнуть, приблизно через 10 місяців після того, як імбир проросте. Ви можете зібрати врожай, викопавши всю рослину. Це простіше при вирощуванні імбиру в горщиках, оскільки це зменшує ризик турбування сусідніх рослин. Очистіть ґрунт від кореневищ і відокремте імбир від шматка, який ви будете використовувати для вирощування наступної рослини імбиру.  

Як ви зберігаєте імбир?

Зберігати імбир легко. Спочатку слід перевірити, чи чисті та в хорошому стані коренеплоди. Потім ви можете недовго зберігати його на кухні або в холодильнику без шкірки та щільно загорнутим. Якщо ви хочете заморозити імбир, найкраще його дрібно нарізати або натерти на тертці. У замороженому вигляді він зберігається приблизно три місяці, перш ніж якість почне погіршуватися. 

Як змусити імбир прорости перед посадкою?

Змусити імбир прорости перед посадкою може сприяти стимулюванню росту після посадки. Найкраще починати з твердого свіжого шматочка імбиру, який має невеликі горбки, де розвиватимуться корінці. Ви можете стимулювати його проростання, тримаючи його у вологому середовищі. Змочіть його тканиною та зберігайте в поліетиленовому пакеті, створюючи парниковий ефект. Зберігання при більш теплій кімнатній температурі, близько 70°F, також сприятиме проростанню. Через пару тижнів ви можете помітити, що відростають корінці, а приблизно через місяць-шість тижнів ваш пророслий імбир буде готовий до посадки.

Вирощування імбиру в горщиках може бути дуже корисним як для вашої зручності, так і для покращення умов вирощування. Окрім імбиру, є багато овочів, які можна вирощувати в горщиках, щоб у вас був щедрий овочевий сад.

Прокрутити вгору