Зимівля гортензій у горщиках – ось як зберегти гортензії в горщиках живими взимку

Гортензії є одними з улюблених квітів в Україні. Рекомендовані завдяки своїм великим пишним суцвіттям, вони також є дуже універсальними рослинами, оскільки їх можна вирощувати як на клумбах у вашому саду, так і в горщиках. А враховуючи пору року, в яку ми перебуваємо, варто почати думати про зимівлю гортензій в горщиках.

Якщо вам цікаво, що насправді таке перезимівля, то це просто практика вжиття всіх заходів для забезпечення виживання вашої рослини, які відрізняються від рослини до рослини. 

Отже, якщо ви з’ясували, як вирощувати гортензії в горщиках, і тепер у вас під рукою гортензія в горщику, то це те, що вам потрібно зробити, щоб ваша рослина вижила в холодні місяці, як радять експерти з садівництва.

 Інструкція по перезимівлі гортензій в горщиках 

Розміщувати гортензії на клумбах вже деякий час стало трендом у садах. Але в чому різниця між зимуючими посадженими гортензіями і гортензіями в горщиках?

Гортензії — витривала рослина, і коли їх висаджують у землю, вони мають набагато більше захисту від коренів, ніж горщики. Отже, вони не схильні до замерзання.

Коли ви зимуєте гортензії на клумбах, ви не обов’язково завжди берете рослину всередину. Замість цього ви покриваєте нижню частину рослини мульчею або іншим ізоляційним матеріалом, щоб зберегти тепло та захистити від замерзання. З гортензіями в горщиках важливо, щоб ви принесли їх усередину.

Коли починати зимівлю гортензій в горщиках

Подібно до петуній, які перезимували, дуже важливо правильно вибрати час посадки ваших гортензій у горщиках.

Ви повинні почати зимувати гортензії в горщиках, коли температура впаде і до перших заморозків.

Я рекомендую починати процес перезимівлі пізньої осені, тобто приблизно в жовтні-листопаді.

Як перезимувати гортензії в горщиках

Це час , коли потрібно трохи обрізати гортензії. Почніть з того, що трохи обріжте рослину перед будь-чим іншим за допомогою пари гострих, чистих секаторів або секаторів.

Ви повинні зрізати стару деревину біля основи рослини та видалити мертві або слабкі гілки. В ідеалі зріжте їх біля основи.

Після цього є кілька способів перезимувати гортензію в горщику.

1. Перенесіть рослину в підвал або гараж

Помістіть гортензії в горщиках у прохолодне, темне та захищене місце. Для цього ідеально підійде гараж або підвал, але важливо, щоб у вашому підвалі не було волого і тепло. В ідеалі температура повинна становити близько 4-10°C у будь-якому місці, яке ви виберете для своїх рослин. 

2. Залиште рослину на вулиці

Якщо ви вживете ряд запобіжних заходів, ви можете залишити гортензію в горщику на вулиці в саду.

Ви можете перенести їх у захищене місце у своєму саду та підняти горщики над землею за допомогою ніжок або цегли». Щоб додатково захистити коріння від морозу, ви можете обернути горщик плівкою або садовою ваткою та додати шар соломи навколо основи рослини для ізоляції.

Ізолюйте також знизу за допомогою пінополістиролової плити, якщо контейнери стоять на вимощеній поверхні. Не забувайте час від часу поливати їх, щоб коріння не пересохло.

Він додає, що це не ідеальне рішення для всіх сортів гортензії, причому « Hydrangea serrata» , «Hydrangea macrophylla » та «Hydrangea macrophylla» піддаються найбільшому ризику, і їх найкраще зберігати в горщиках протягом зими.

3. Занурте горщик у землю

Крім того, ви можете створити такі ж умови для вашої гортензії в горщику, як якщо б вона була посаджена в землю, зануривши в неї горщик.

Альтернативний варіант — занурити контейнер у землю на вулиці, поки ґрунт не замерзне, а потім відкрити його навесні, коли температура буде вищою. Найкраще вибрати для цього захищене місце у вашому саду.

ЧИ ПЕРЕЖИВЕ МОЯ ГОРТЕНЗІЯ В ГОРЩИКАХ ЗИМУ?

Як витривала рослина, ваша гортензія повинна пережити зимові місяці, якщо ви створите для неї належні умови. 

ЧИ ПОТРІБНО ОБРІЗАТИ ГОРТЕНЗІЇ НА ЗИМУ?

Так, перед зимівлею гортензії необхідно обрізати. Обріжте гортензії, щоб видалити мертві, пошкоджені або занадто довгі гілки. Це полегшує керування ними всередині.

Зрештою, це не так вже й важко. У вас навіть є кілька способів перезимівлі вашої гортензії в горщиках на вибір, залежно від того, що найкраще відповідає вашим потребам і потребам вашої рослини.

Прокрутка до верху