Чому мої гортензії в’януть? Відповіді та рішення від експертів

Великі квіткові головки в привабливій палітрі кольорів роблять гортензії популярним кущем, але коли ці красиві кущі в’януть, це не бажана картина. Гнучкі рослини показують, що щось не так і потребує виправлення. Ці квітучі кущі можуть підійти до багатьох ідей клумб і бордюрів. Їх легко вирощувати та доглядати, і якщо ви знаєте, як вирощувати гортензії , неважко підтримувати їх найкращий вигляд. 

Однак є деякі проблеми, які можуть означати, що гортензії в’януть, і ми зібрали всі подробиці про те, чому це може статися та що робити, якщо це станеться, за допомогою досвіду професіоналів садівництва. 

6 причин в’янення гортензій 

Гортензії є одними з найкращих квітучих кущів, які ви можете вибрати для свого двору, і якщо ви знаєте, коли садити гортензії, а також розумієте їхні потреби в догляді, вони повинні процвітати. Якщо вони захочуть? Загалом існують виправлення для проблем, які можуть призвести до їх спаду, і це деталі.

1. Важкі квіти

Гортензії мають велике цвітіння – і це частково тому, чому садівники так цінують ці кущі. Найкращі сорти гортензії включають типи гортензії мопхед і lacecap, але зазвичай це більш щедрі квіти мопхеда, які можуть поникати після сильних опадів.

Стебла, які зігнуті, можуть відновитися, коли рослина висихає, тому, якщо погода не була настільки суворою, що вони зламалися, це тимчасова проблема, і вам не потрібно вживати заходів для вирішення. Однак не забудьте обрізати гортензії, щоб зберегти їх у хорошій формі з міцними стеблами. Для цього важливо знати, коли обрізати гортензії залежно від їх типу. 

Якщо ви збираєтеся садити гортензії в майбутньому, варто розташувати їх десь із хорошим захистом від вітру, за умови, що це місце відповідає їхнім іншим потребам. 

2. Бактеріальне в’янення

Хоча пониклі гортензії часто можна врятувати, існує хвороба гортензії, яка приносить зів’ялі квіти та листя, які не піддаються лікуванню, і це бактеріальне в’янення. Він може швидко поширюватися і призвести до загибелі рослини. Якщо у вашої гортензії така проблема, її слід видалити та знищити.

Але хоча цю проблему не можна вирішити, як тільки вона сталася, ви можете вжити заходів, щоб запобігти бактеріальному в’яненню. Обов’язково завжди використовуйте чисті та гострі секатори  для гортензій і дезінфікуйте інструменти, щоб запобігти передачі бактерій.

3. Нестача води

В’янення гортензії може бути ознакою того, що рослині потрібна вода. Недостатній полив може мати згубний вплив на гортензії. Недостатній полив цих рослин може викликати у них стрес. Рослина забирає необхідну енергію і використовує її, щоб зосередитися на своєму корінні, що відволікає її увагу від квітів і листя.

Рішення полягає в правильному режимі поливу гортензії. Щоб визначити, скільки води потрібно гортензії, враховуються кілька факторів. Одним із важливих факторів є специфічний сорт гортензії, який вирощується, оскільки різні сорти мають різну потребу у воді. Іншим фактором є клімат і погодні умови, оскільки ці фактори можуть відігравати вирішальну роль у визначенні потреб у гідратації. Оскільки гортензії мають велике листя, вони можуть швидко засохнути, коли стає тепліше. Більш спекотний і сухий клімат вимагатиме частішого поливу порівняно з більш прохолодним і вологим середовищем.

Спостереження за вологістю ґрунту — це спосіб визначити потреби в поливі. Гортензії віддають перевагу вологому, але добре дренованому ґрунту. Один із способів перевірити, чи потребують вони поливу, — засунути палець приблизно на дюйм у ґрунт. Якщо на такій глибині здається сухим, пора поливати. Ще одним показником є ​​зовнішній вигляд листя. Якщо листя виглядає пониклим або млявим, це може означати, що рослина потребує зволоження. Важливо не перезволожувати рослини, оскільки це також може зашкодити гортензії, спричинивши кореневу гниль або грибкові захворювання. Коли поливаєте рослину, переконайтеся, що ви поливаєте біля основи рослини, а не по листю.

4. Надмірне внесення добрив

Причиною в’янення гортензії може бути надлишок добрив. Занадто багато добрив завдає більше шкоди, ніж користі, і може призвести до проблем для рослин. Додавання занадто великої кількості корму може спричинити прискорений ріст, який буде слабким, і стебло не витримає ваги, тому рослина поникне. 

Інша можлива причина полягає в тому, що занадто багато добрив може фактично спалити коріння рослини та перешкоджати її здатності приймати воду та поживні речовини, і в результаті рослина може в’янути від нестачі вологи.

Як вирішити цю проблему? Дізнайтеся, як і коли удобрювати гортензії, і ви зможете зупинити в’янення та допомогти їм процвітати

Дрю здобув кваліфікацію журналіста, перш ніж отримати кваліфікацію садівника, після чого кілька років працював професійним садівником, спеціалізуючись на городництві. Тепер він привносить свій досвід і пристрасть до  Homes & Gardens як член нашої команди. 

5. Занадто багато сонця

Обвисання може бути наслідком надмірної кількості сонця. Щоб переконатися, що гортензії процвітають і не в’януть, важливо розуміти їхні потреби в сонячному світлі. Гортензії потребують балансу сонця та тіні, щоб залишатися здоровими та бадьорими. Хоча гортензії люблять пряме сонячне світло, вони в основному тіньолюбні рослини. Найкраще, якщо вони піддаються впливу ранкового сонця або відфільтрованого сонячного світла протягом кількох годин на день. Це сприяє здоровому росту та рясному цвітінню.

У дуже жаркому кліматі або в розпал літа бажано забезпечити їм часткову тінь у найспекотнішу частину дня.

6. Трансплантаційний шок

Якщо ви нещодавно перенесли гортензію на нове місце в саду – наприклад, через те, що було занадто багато сонця (див. вище), – ви можете помітити ознаки шоку від пересадки. 

Гортензія може постраждати від шоку після пересадки, і це незадоволення проявиться у вигляді в’янення листяВи хочете спробувати взяти з собою кореневу кульку та багато навколишнього ґрунту, щоб спробувати зменшити ризик шоку від пересадки. Однак рослини, в тому числі гортензії, як і раніше часто виглядають сумно і поникають після переміщення. Це особливо вірно, якщо рослину переміщують у жарку погоду.

Однак не впадайте у відчай, якщо ваша гортензія в’яне саме через це. Їм потрібен час, щоб звикнути до нового оточення, тому добре поливайте їх, уважно стежте, і вони повинні підбадьоритися. 

Також дізнайтеся, коли можна пересаджувати гортензії, щоб переїзд був успішним.

Як виглядає надмірно зволожена гортензія?

Гортензія, яка була надмірно зволожена, може виглядати як така, що страждає від нестачі води з зів’ялим листям. Однак, якщо його перезволожити, листя жовтіє й опадає. Також це може призвести до слабкого цвітіння або його відсутності. Якщо надмірний полив спричинить загнивання коренів, рослина може загинути. Якщо ви підозрюєте, що це проблема, ви можете обережно викопати з корінням. Якщо ви бачите, що коріння коричневі та слизові, це підтвердить проблему.

За гортензіями зазвичай легко доглядати, а гортензії, що в’януть, часто можна виправити. Оскільки сухі умови можуть спричинити поникнення, вибирайте найбільш посухостійкі гортензії, якщо ваш сад сухий. А для рослин, які процвітають з року в рік, дізнайтеся, як зимувати гортензії.

Прокрутка до верху