пейзажный стиль

Пейзажний стиль – гармонія з природою

Якщо ви любитель дикої природи, ви вмієте помічати її красу в кожній деталі навколишнього ландшафту.

І можливо, вас відвідувала думка облаштувати свою ділянку за образом і подобою лісового куточка чи квітучою галявиною. Симпатичні лужка так і звуть посидіти на траві, слухаючи птахів у чагарниках. А десь на сонячному узліссі влітку зріє суниця. Заманливо, правда?

Пейзажний стиль у ландшафтному дизайні ще називають англійською, хоча історія його перегукується з культурою та філософією стародавнього Китаю та Японії. Тим не менш, саме англійці у XVIII столітті створили цей напрямок, що згодом поширився в інших європейських країнах.

Сьогодні такі сади на вершині популярності. Вони можуть бути великими і зовсім маленькими – тут важливим є не розмір, а атмосфера, почуття єднання з навколишньою природою.

Вплив людини здається мінімальним, але саме в тому полягає мистецтво створення англійських садів у пейзажному стилі. Воно легко дається тим, хто вміє розуміти природу, відчувати її, створюючи ландшафтні композиції, що органічно доповнюють і підтримують природну гармонію.

Англійські сади, на противагу регулярним, уникають прямих ліній, строгих форм та симетрії.

Пейзажний стиль не має на увазі рівних, акуратних квітників – тут квіти, як у природних умовах, ростуть невеликими групами на галявинах, уздовж доріжок, біля дерев. Самі доріжки, примхливо згинаючись, проводять вас садом, відкриваючи все нові і нові його секрети. Тут простір має бути організований таким чином, щоб, як під час лісової прогулянки, ви постійно дивувалися, виявляючи за черговим поворотом чудові рослинні композиції та несподівані ракурси.

Такий сад у пейзажному стилі – мабуть, одне з найкращих рішень для сучасного городянина, який прагне заповнити енергію, поглинуту міською стихією, черпаючи її із природних джерел.

Прокрутити вгору